Olimpiada Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie

Po raz pierwszy w historii naszej szkoły odbyła się Olimpiada Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie! Celem konkursu jest m.in.: realizacja idei olimpiad przedmiotowych w sferze kształcenia zawodowego, a zwłaszcza upowszechnianie wśród uczniów szkół średnich, kształcących się w zakresie technologii żywności- ze wskazaniem na przetwórstwo mleczarskie- szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu uzdolnień i zainteresowań zawodowych, podnoszenia wyników nauczania i pobudzenia zainteresowań i zamiłowania do zawodu

Mimo, iż do sprawdzenia swoich sił przystąpili uczniowie klas pierwszych wyniki testu były imponujące. Zwycięzcami, którzy będą walczyć o tytuł Laureata Olimpiady w kolejnym etapie są:

- Adrian Orzechowski

- Karolina Kula

- Patrycja Grzyb

- Julia Brzezińska

Gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszych zmaganiach! Nagrody dla naszych finalistów oczywiście z OSM PIĄTNICA no bo skąd?!

Organizatorzy etapu szkolnego

Milena Tyszka, Ewa Okowicka-Dyl

Zastosowanie kuchni molekularnej w cukiernictwie

Ogromnych wrażeń dostarczyły warsztaty z szefem kuchni Radosławem Kłapaczem, który podczas zajęć z młodzieżą przedstawił zastosowanie kuchni molekularnej w cukiernictwie. Pokaz opierał się na przedstawieniu nowoczesnych technik wykonania efektowych napoi, lodów i sorbetów przygotowanych w minutę posypanych pudrem malinowym, wykonaniu jajka o smaku mango czy cynamonowego kawioru jako idealnego dodatku do jesiennego deseru. Młodzież przekonała się jak ciekły azot ma wszechstronne zastosowanie w sporządzaniu słodkości oraz w jaki sposób ułatwia pracę w branży cukierniczej.

Dziękujemy za wspaniałą lekcję i inspirację do wykorzystania nowoczesnych technik sporządzania tradycyjnych deserów w nowoczesnym wydaniu.

Warsztaty odbyły się w ramach WSDZ

Milena Tyszka, Ewa Okowicka-Dyl

Warsztaty kulinarne ze stekiem w roli głównej

To była prawdziwa uczta dla mięsożerców! W pracowni gastronomicznej gościliśmy Pana Dariusza Sienickiego- Szefa Kuchni GarageGrill&Bar, który poprowadził warsztaty kulinarne dla naszych uczniów i wspólnie przygotowali:

- Grillowane steki wołowe z sałatką i salsą warzywną

- Sałatkę tajską ze stekiem

- Stek Ribeye z sosem chimichurri z dodatkiem ananasa

Wszystkie potrawy wyglądały i smakowały wybornie! Dziękujemy Panu Dariuszowi Sienickiemu za wspaniałą lekcję, mnóstwo wiedzy i niesamowitą atmosferę!

Warsztaty kulinarne odbyły się w ramach WSDZ

TURNIEJ W RINGO

Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Andrzejowy Turniej Dziewcząt w Ringo. Do udziału zgłosiło się 4 drużyny z klas 1R, 3A gr.1, 3A gr.2, 4O1. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”.

Zacięta walka o I miejsce toczyła się pomiędzy dwiema drużynami z klasy 3A, ale to grupa 1 w składzie Sandra Pych, Katarzyna Zapert, Julita Pierzchała okazały się lepsze wygrywając mecz wynikiem 2:1.

II miejsce zajęły klasa 3A gr. 2 w składzie Sandra Dąbkowska, Paulina Giers, Wiktoria Plona

III miejsce – klasa 1R w składzie Sandra Sypniewska, Kinga Kossakowska, Magdalena Stefańska.

IV miejsce – klasa 4O1 w składzie Julia Rogalska i Klaudia Romańska.

GRATULUJEMY!!!!

Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!!!!

Małgorzata Litwa

1 grudnia Światowy Dzień AIDS

Od 1988 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS. Głównym jego celem jest zwrócenie uwagi na problem zakażeń HIV/AIDS oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi chorobą. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS i ich bliskimi jest czerwona kokardka, nieodłączny element obchodów tego dnia. Obecność kokardki w sferze publicznej przypomina, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i powinny mieć możliwość życia i pracy w swoim środowisku, pamiętając równocześnie o obowiązku ochrony innych przed zakażeniem. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji którą przygotowali członkowie SK PCK z klasy 4AH.

PREZENTACJA - HIV

B.Zaborowska, A.Wilińska, E.Zabielska