SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „SKARBONKA”

Global Money Week to coroczna, międzynarodowa kampania z zakresu edukacji finansowej adresowana do dzieci i młodzieży.

Hasło przewodnie tegorocznej X edycji to: Zadbaj o swoją przyszłość, mądrze zarządzaj pieniędzmi. Temat ten oddaje jak ważne jest myślenie o własnej przyszłości przy podejmowaniu decyzji finansowych. Koordynatorem GMW w Polsce jest Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. W ramach udziału w kampanii GMW w naszej szkole zorganizowano konkurs na projekt skarbonki. Komisja konkursowa ustaliła laureatów:

I. miejsce - Natalia Niedźwiecka z klasy 2A

II. miejsce – Aleksandra Kurpiewska z klasy 3SH1

III. miejsce -Dawid Modzelewski z lasy 2G.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Spółdzielni Uczniowskiej „Ekonomik” za ufundowanie nagród w konkursie.

Organizatorzy konkursu:

Krystyna Korczakowska- Nosek

Barbara Parzych

Barbara Zatryb

GRATULUJEMY

EKONOMISTA Z AWANSEM DO ETAPU CENTRALNEGO

28 kwietnia 2022 roku uczeń Technikum ekonomicznego Mateusz Siok z klasy 3 A 1 pod opieką Joanny Skarzyńskiej reprezentował naszą szkołę w etapie okręgowym konkursu organizowanego pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej.

W Warszawie usłyszeliśmy wiele ciepłych słów i pochwał na temat tak dobrego przygotowania uczestników do konkursu, za zaangażowanie oraz współpracę zarówno przy programie „ Kultura bezpieczeństwa” jak i przy konkursie „ Poznaj swoje prawa w pracy”. Mateusz Siok przygotowywał się pod opieką Małgorzaty Złotkowskiej. Uczeń za uzyskanie tak wysokich wyników i udział w etapie centralnym otrzymał od organizatorów nagrody rzeczowe.

Małgorzata Złotkowska

ZAKRĘCONA CZWÓRKA

Jesteśmy po pierwszym tygodniu rowerowej rywalizacji NAUCZYCIELE vs. UCZNIOWIE. Piękna, słoneczna pogoda majowa sprzyjała rowerowym wypadom, co potwierdza liczba osób które przystąpiły do naszej zabawy. Drużyna UCZNIÓW liczy już 21 osób, a pokonane przez nich kilometry są naprawdę imponujące – to już 1369,25 km….tak trzymać!!!!!

NAUCZYCIELE, mimo małej kameralnej jak na razie grupy, też świetnie dają sobie radę. Wierzymy, że jak przeglądy rowerów zostaną zrobione to jeszcze ktoś dołączy.

Zapowiadają się bardzo ładne tygodnie, zatem proszę planować wycieczki, szukać ciekawych miejsc i dzielić się z nami swoimi odkryciami. Zachęcamy do przesyłania zdjęć z wypraw, które będziemy udostępniać na stronie szkoły i facebook’u.

Wśród zdjęć znajduje się ogólna klasyfikacja. Tym samym zamknęliśmy już pierwszy tydzień i czekamy do niedzieli (15 maja) na raporty z bieżącego tygodnia.

Życzymy dużo słońca i wiatru w plecy…do zobaczenia na trasie!!!!

Małgorzata Litwa

PODZIĘKOWANIA DLA SPÓŁDZIELCÓW

W dniu 29 kwietnia 2022 roku, podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego dla klas maturalnych, Wiktor Zalewski prezes Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” wraz z opiekunami, podziękowali spółdzielcom z klasy 4 Technikum ekonomicznego i klasy 4 Technikum handlowego za współpracę oraz zaangażowanie na rzecz spółdzielni. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie kontynuować działalność w naszej spółdzielni.

Dziękujemy pięknie za odwagę w podejmowaniu wyzwań, inicjatyw na rzecz spółdzielni, za entuzjazm w działaniu oraz inspirację i pomysłowość, za każdy uśmiech i miły gest, dobre słowo potrzebne do budowania relacji, za wytrwałość i zaangażowanie w każde przedsięwzięcie.

Szczególne podziękowania składamy członkom zarządu: Aleksandrze Olender - prezes, Cezaremu Kostrzewskiemu – wiceprezes, Annie Kukulskiej - skarbnik oraz Karolinie Bakuła - kronikarz.

Niech kompetencje zdobyte w spółdzielni zaowocują w życiu zawodowym. Życzymy Wam sukcesów na maturze oraz spełniania marzeń.

Barbara Parzych