WIELKANOCNE WYPIEKI

Za nami już IV edycja konkursu na wielkanocne wypieki. Konkurs jak zwykle cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Tym razem zadaniem konkursowym było samodzielne wykonanie mazurka wielkanocnego w domowym zaciszu, a następnie przesłanie zdjęć wypieku oraz uczestników drogą mailową komisji konkursu. Uczniowie jak zwykle nie zawiedli- wykazali się znajomością podstaw cukiernictwa i kreatywnością dlatego wybór najpiękniejszych wypieków był bardzo trudny.

Ostatecznie Jury wyłoniło zwycięzców IV edycji konkursu na wielkanocne wypieki:

1 miejsce Wiktoria Koziatek klasa 3G1

2 miejsce Wiktoria Miłek klasa 3G

3 miejsce Julia Morawskiej klasa 3SH1

Wyróżnienia przyznano Wiktorii Kraska oraz Jakuba Zielińskiego z klasy 3KC1

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu!

Ewa Okowicka- Dyl Milena Tyszka

WIZYTA EKONOMISTÓW NA PRAKTYCZNEJ LEKCJI W ZUS

W dniu 25 kwietnia 2022r. w ramach Dni Przedsiębiorczości ekonomiści z klasy 3 A 1 odwiedzili wraz z opiekunami Małgorzatą Złotkowską i Joanną Skarzyńską Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Uczniowie założyli własne konta na Platformie Usług Elektronicznych, poznali nowoczesne zasady archiwizacji dokumentów oraz organizację pracy jednostek ubezpieczeniowych .

WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA DO BIURA RACHUNKOWEGO

W ramach wycieczki przedmiotowej ekonomiści z klasy 3 AH poznali organizację pracy w jednym z biur rachunkowych w Ostrołęce. Dowiedzieli się o współpracy z kontrahentami , indywidualnymi klientami, o wymaganych dokumentach oraz odpowiedzialności i przestrzeganiu przepisów RODO.

Dzień Europy

Dzień Europy zwany także Dniem Unii Europejskiej to święto europejskich państw obchodzone corocznie 9 maja. Dzień ten został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu Schumana w 1950 roku. Co roku tysiące osób uczestniczy w debatach, koncertach, wizytach grupowych i innych wydarzeniach organizowanych w ramach obchodów Dnia Europy. Działania te mają na celu informowanie i uświadamianie społeczeństwa na tematy związane z UE.

Młodsi i Starsi Ambasadorowie Parlamentu Europejskiego z naszej szkoły rozpoczęli obchody tego święta sadząc las w Leśnictwie Płoszyce. Odbył się także konkurs wiedzy o Unii Europejskiej . W ramach solidarności z Ukrainą niektórzy uczniowie i nauczyciele ubrali się w tym dniu w barwach żółtych i niebieskich.

9 maja, Dzień Europy, powinien być okazją do świętowania pokoju i jedności, ponieważ upamiętnia rocznicę Deklaracji Schumana, ustanowionej w celu zacieśnienia współpracy krajów europejskich – współpraca ta miała być środkiem, który posłuży uniknięciu wojny. Z tego względu tym bardziej przejmujące jest to, że Dzień Europy 2022 został przyćmiony przez zastraszającą wojnę w Ukrainie, która wiąże się z ogromnym ludzkim cierpieniem i destabilizuje nadszarpniętą pandemią koronawirusa gospodarkę w całej Europie.

Barbara Zaborowska

Dzień Przedsiębiorczości 2022

Program ten skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Kolejny raz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tym przedsięwzięciu, którego organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, a swoim patronatem objął go Prezydent RP – Andrzej Duda.

Efekty uczestnictwa szkoły w programie:

• stworzenie sprzyjającej atmosfery dla współpracy z przedstawicielem życia gospodarczego w regionie,

• budowanie pozytywnych relacji z lokalnym biznesem,

• umożliwienie młodzieży bezpośredniego kontaktu z praktykiem biznesu,

• przygotowanie uczniów do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu gospodarczym,

• pomoc młodym ludziom w rozwijaniu przedsiębiorczych zachowań w miejscu zamieszkania,

• przybliżenie podstawowych zasad podejmowania działalności gospodarczej,

• umożliwienie uczniom poznania specyfiki lokalnego rynku pracy,

• przygotowanie uczniów do wejścia na rynek pracy,

• pomoc młodym ludziom związać ich przyszłość z rodzinną miejscowością.

Wykaz klas , nauczycieli i instytucji, które brały udział w tegorocznej edycji projektu:

L.P.

Nauczyciel

Instytucja

1.

1HS grupa 1

Sklep Prim ul.Stacha Konwy w Ostrołęce

2.

1HS grupa 2

Anna Przygoda Majewska

Sklep Prim w Olszewie Borkach

3.

1HS grupa 3

Barbara Zatryb

Sklep Prim ul. Papiernicza w Ostrołęce

4.

3 A1

ZUS Inspektorat w Ostrołęce

5.

3 AH

Urząd Skarbowy w Ostrołęce

Realizacja tego projektu to szansa na pełniejsze niż w warunkach szkolnych przygotowanie ucznia do podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych. Cele te są istotne na każdym etapie kształcenia i zgodne z założeniami doradztwa zawodowego.

Szkoła realizując projekt stwarza uczniom okazje do uczestniczenia w działaniach wspierających i promujących przedsiębiorcze pomysły, a młodzi ludzie chętnie uczą się od praktyków.

Szkolny koordynator projektu