Pierwszy etap konkursu "Geniallne Miejsca" dobiegł końca.

Konkurs „Geniallne Miejsca” miał na celu rozwijanie zainteresowania historią małych ojczyzn, propagowanie ciekawych miejsc w Polsce, ukazanie nieznanych obiektów w poszczególnych województwach, a także naukę algorytmów i umiejętności cyfrowej prezentacji pracy.

Mogły to być prace ukazujące wybitną postać związaną z regionem, ciekawe miejsce historyczne lub przyrodnicze, legendę lub miejsce kultu.

Można było opracować co najmniej jedno z poniższych: postać regionu, ciekawe miejsce historyczne lub przyrodnicze, legendę, miejsce kultu. Konkurs ma zasięg ogólnopolski.

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie Oliwia Ferenc klasa I H i Paweł Wódecki klasa II S, Krystyna Pyskło i Agnieszka Stefańska który przygotował dwie prace "Co wiesz o Adamie Chętniku" oraz "Kurpie Źitajta do nas" obie prace trafiły na mapę Geniallnej Polski.

Krystyna Pyskło

Targi Pracy i Praktyk „Absolvent Talent Days”

Dnia 5 kwietnia 2022 roku grupa ponad 120 uczniów z klas maturalnych oraz II i III uczestniczyła w Targach Pracy i Praktyk „Absolvent Talent Days” organizowanym na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Uczniowie mieli możliwość spotkać wielu pracodawców z terenu całej Polski, poznać branże w jakich obecnie poszukiwani są pracownicy, a także mieli możliwość pozostawienia swojego CV na stoisku wybranej firmy.

Młodzi i chętni do pracy uczniowie naszej Czwórki z zainteresowaniem uczestniczyli w rozmowach pracodawcami. Wyjazd był cenną lekcją dla naszych maturzystów, którzy już niedługo jako absolwenci naszej szkoły wkroczą na rynek pracy.

Opiekunami na wyjeździe były: M.Święcicka, M.Wlazło, B.Zaborowska, E.Okowicka–Dyl, M.Tyszka, E.Rogalska, E.Sienkiewicz i S.Gałka.

Magdalena Wlazło

KONKURS PLASTYCZNY „WITRAŻ WIELKANOCNY”

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego „WITRAŻ WIELKANOCNY”:
1. miejsce- Oliwia Szabłowska z klasy 3CS
2. miejsce- Zuzanna Szabłowska z klasy 1S
3. miejsce- Joanna Wyszyńska z klasy 1A

Wyróżnienie:
Klaudia Bieńkowska z klasy 1S
Maja Korzeniecka z klasy 1S

Organizatorzy:

ks. Marek Spiżewski

Agnieszka Wilińska

Krystyna Korczakowska- Nosek

POLA NADZIEI

„Pola nadziei” - akcja zbierania pieniędzy na potrzeby polskich hospicjów zainicjowana w1998 roku. Ta Ogólnopolska Kampania Społeczna ma na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Staje się okazją do budzenia wrażliwości, empatii, kształtowania postaw prospołecznych.

Po dłuższej przerwie w wyniku pandemii ponownie wraca z wolontariuszami z Czwórki. W tym roku wolontaryjny dyżur pełniliśmy po Mszy Św. w Sanktuarium pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce. Wolontariusze-darczyńcy, ofiarowujący swoje serce i czas to uczniowie z klasy IH i 3G z opiekunami M.Tyszka, E.Okowicką-Dyl, R.Lech.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu pani Jadwiga Dudek, Kierownik Ostrołęckiego Hospicjum "Caritas".

Pamiętajmy POMAGANIE JEST FAJNE .

Renata Lech

ŻYCZENIA