Wystawa prac plastycznych uczniów klas pierwszych

Krystyna Korczakowska-Nosek

OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU “ STROIK WIELKANOCNY”

6 kwietnia 2022 roku w galerii “ Bursztynowa” odbyło się ogłoszenie wyników konkursu “ Stroik Wielkanocny” organizowanego przez ZSZ Nr 4 w Ostrołęce. Inicjatorem konkursu była grupa „Ekomaniacy”, która wraz z opiekunami Urszulą Kaliszewską oraz Agnieszką Stefańską realizują Projekt Zwolnieni z Teorii.

W ramach konkursu “ Stroik wielkanocny” placówki miały za zadanie wykonać stroik wielkanocny z dostępnych materiałów naturalnych z wykorzystaniem materiałów nadających się do recyklingu.

Do konkursu zgłosiło się 7 placówek, a każda placówka mogła przygotować maksymalnie 2 prace.

Wykonane stroiki zostały ocenione przez jury, które postanowiło przyznać:

1 miejsce: Sawicka Klaudia, Internat ZSZ Nr 2 w Ostrołęce

2 miejsce: Placówka Wsparcia Dziennego TPD Świetlica “ Kolorowe kredki” w Myszyńcu - Joanna Kulesik

3 miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Myszyńcu Świetlica “ Słoneczko” - Elżbieta Piechowska.

Przyznano również dwa wyróżnienia: - Przedszkole miejskie nr 10 w Ostrołęce, grupa “ Słoneczka” - Amelia Lemańska - Szkoła przysposabiająca do pracy w Ostrołęce, praca grupowa: Wiktoria Lech, Paulina Emilia Paczkowska, Aleksander Odzijewicz, opiekun Małgorzata Ościłowska.

Zgodnie z regulaminem konkursu “ Stroik wielkanocny” wykonane prace zostały wystawione do sprzedaży na kiermaszu charytatywnym. Oprócz prac konkursowych na kiermaszu można było zakupić palmy oraz stroiki wykonane przez uczniów naszej szkoły wykonane podczas warsztatów organizowanych przez panie: Krystynę Pyskło oraz Agnieszkę Stefańską. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Sponsorzy nagród:

Galerii Bursztynowa, Pizzeria Si, Restauracja Pizza, Pasta GATKA.SZMATKA, Sklep Planeta Zabawek w Ostrołęce, Księgarnia Księżnica Polska w Ostrołęce, Hurtownia Centrum Wiesław Sacharski w Ostrołęce , Spółdzielnia Uczniowska Ekonomik w ZSZ Nr 4 w Ostrołęce.

Serdecznie dziękujemy.

Szczególne podziękowania kierujemy do pana Wacława Karolaka za umożliwienie zorganizowania kiermaszu oraz dziękujemy portalowi e.Ostrołeka.pl za umieszczanie artykułów promujących nasze działania.

Agnieszka Stefańska i Urszula Kaliszewska

Obchody "Światowego Dnia Kelnera"

Po raz kolejny dnia 6 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbyły się obchody XI Światowego Dnia Kelnera. W tym roku zostali zaproszeni ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Wł. Broniewskiego w Olszewie – Borkach.

Swoje umiejętności nabyte podczas nauki przedmiotów zawodowych uczniowie klasy 1H mogli zaprezentować podczas pokazu techniki składania i rozkładania obrusa oraz nakrywania stołu zastawą stołową. W trakcie warsztatów formowania serwetek nauczyli także młodsze koleżanki i kolegów kilku wzorów, które mogą wykorzystać podczas dekoracji wielkanocnych stołów. W trakcie imprezy zaprezentowały się również uczennice klasy 3 G1 , które przedstawiły prowadzony przez siebie na instagramie blog kulinarny ”JUWI Foods”.

Na zakończenie uczennice 3 G1 miały okazję wykazać się umiejętnościami cukierniczymi dekoracji babeczek. Zaprosiły również do skosztowania swoich wyrobów cukierniczych.

Światowy Dzień Kelnera ma przypominać o wadze tego zawodu: zawód kelnera to sztuka usługiwania gościom. Podstawowym zajęciem kelnera jest profesjonalna obsługa gościa od momentu ich wejścia do restauracji, aż do opuszczenia go.

Uczestnicy warsztatów na zakończenie otrzymali słodkie niespodzianki z logo szkoły, za przygotowanie których dziękujemy klasie 2G.

Imprezę szkolną przygotowały klasy hotelarsko –gastronomiczne pod opieką nauczycieli: E.Tyszki, W. Dyko, R.Lech.

Był to miło spędzony czas i zapraszamy za rok.

Renata Lech

WĘGIEL I JEGO ZWIĄZKI

W minioną środę w naszej szkole odbył się po raz kolejny międzyszkolny konkurs z chemii dla klas pierwszych.

W tym roku uczniowie sprawdzili swoją wiedzę na temat "Węgla i jego związków". Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły ZUZANNA GORCZYCA Z klasy 1 tg, natomiast kolejne II i III miejsce zajęli przedstawiciele z III LO w Ostrołęce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom skladamy serdeczne podziękowania za przygotowanie uczniów i mamy nadzieję do zobaczenia w kolejnej edycji konkursu

Elżbieta Rogalska

Ewa Okowicka-Dyl