ŚWIATOWY DZIEŃ WODY H2O

Dnia 22 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wody (H2O). Z tej okazji nauczyciele uczący przedmiotów: chemia i geografia , a także realizujący projekty w szkole: eTwinning i EPAS postanowili zorganizować szkolny konkurs o wodzie dla klas II i III. Do konkursu przystąpiło 16 osób z następujących klas: 2S, 2A, 3A1, 3SH1. Zwycięzcami konkursu zostały następujące uczennice:

I miejsce - zajęła Julia Giers z klasy 2A

II miejsce - Karolina Grala z klasy 3A1

III miejsce - Gabriela Krakowiecka z klasy 3A1 Nagrody dla zwycięzców ufundowali nauczyciele geografii i chemii.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy jeszcze raz zwycięzcom konkurs

Organizatorzy konkursu:

Nauczyciele geografii i chemii, eTwinning , EPAS

Zapraszamy na charytatywny kiermasz wielkanocny!

Kiermasz, odbędzie się w Galerii „BURSZTYNOWA” w Ostrołęce 6 kwietnia 2022 roku (środa) od godziny 11 do 14. Na kiermaszu będą sprzedawane stroiki przygotowane przez szkoły zgłoszone do konkursu wielkanocnego, a także palmy wielkanocne.

Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Agnieszka Stefańska

WIOSENNY TURNIEJ TRÓJEK W PIŁKĘ SIATKOWĄ DZIEWCZĄT

W piątek 26 marca 2022 odbyła się kolejna edycja Wiosennego Turnieju Trójek w Piłkę Siatkową Dziewcząt. Do rywalizacji zgłosiło się sześć klas: 2O, 2A, 3AH, 3A1, klasa mieszana 3SH1/3A1 i klasa 4A. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”, a mecze do dwóch wygranych setów. Za każdy wygrany set zespół zdobywał 1 punkt.

Klasyfikacja końcowa jest następująca:

1 miejsce klasa 3A1 - 10 pkt.

2 miejsce klasa mieszana 3SH1/3A1 - 8 pkt.

3 miejsce klasa 2 A - 7 pkt. 4 miejsce ex aequo 3AH oraz 2O - 4 pkt.

5 miejsce klasa 4A - 2 pkt.

Za pierwsze trzy miejsca zespoły otrzymały upominki.

GRATULUJEMY zwycięskiej drużynie oraz wszystkim klasom biorącym udział w rozgrywkach.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY ZA ROKU!!!

Małgorzata Litwa

Zwolnieni z Teorii

Zwolnieni z Teorii to ogólnopolska olimpiada zachęcająca uczniów do realizacji projektów społecznych. Uczniowie, działając dla innych, zdobywają kompetencje miękkie potrzebne w pracy i prawdziwym życiu - współpracy, zarządzania swoim czasem i budżetem, rozwiązywania problemów. Przy okazji zdobywają również międzynarodowe certyfikaty.

Uczestnicy olimpiady działają w zespołach i mają za zadanie zrealizować własny projekt społeczny, czyli każdą najmniejszą lokalną inicjatywę zmieniającą otoczenie na lepsze. Wspierają ich w tym materiały umieszczone na platformie internetowej www.zwolnienizteorii.pl

Każdy uczestnik, który ukończy projekt zostaje finalistą olimpiady, a najlepsi dostają wyróżnienia w różnych kategoriach.

Uczniowie naszej szkoły po raz trzeci uczestniczą w Olimpiadzie. Pierwszym zrealizowanym projektem był: Bezglutenowo to jest zdrowo! Drugi zrealizowany projekt to #wyjmijciekartki - czyli poradnik radzenia sobie ze stresem.

Projekty realizowane przez uczniów w roku szkolnym 2021/2022:

1. Bądź świadomym seniorem!

2. ,,Zdrowo w przedszkolu"

3. Czwórkowy Rummikub

4. Sketchnotki na matematyce

5. Ekodomek dla owadów

6. Biblioteka w parku

7. Koncentracja

8. Czwórka nie hejtuje

9. Ekomaniacy

10.Ecoczwórka

11 Matematyka w życiu codziennym

Opiekunami projektów realizowanych przez uczniów z klas: 3 G, 4 R, 1 O, 4 H, 3 A1, 3 CS, 4S są nauczyciele: Milena Tyszka, Elżbieta Niedźwiedzka, Agnieszka Stefańska, Urszula Kaliszewska, Grażyna Napiórkowska.

Dzięki swoim działaniom uczniowie zmieniają system edukacji na bardziej praktyczny.

Drodzy uczniowie! Trzymamy kciuki za Wasze działania i zachęcamy do aktywności w kolejnych edycjach Olimpiady.

Grażyna Napiórkowska nauczyciel Zwolniony Z Teorii

OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Olimpiada Przedsiębiorczości- etap szkolny.

Oto nasi laureaci:

I. miejsce: Marta Prajs z klasy 2A

II. miejsce: Sylwia Skoroda z klasy 2A

III. Miejsce: Milena Kruk z klasy 2A

IV. miejsce: Alicja Strzeszewska z klasy 2A

Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy Spółdzielni Uczniowskiej „Ekonomik” za ufundowanie nagród.

Organizatorzy konkursu

Krystyna Korczakowska- Nosek