Lekcje poświęcone Wojnie Rosja – Ukraina

W ramach projektu Szkoła Ambasador – Parlamentu Europejskiego  odbyły się lekcje poświęcone

Wojnie Rosja – Ukraina. Temat ten został realizowany na przedmiotach :

Edukacja Dla Bezpieczeństwa w klasach pierwszych, na lekcji geografia w klasach trzecich i czwartej oraz na godzinie wychowawczej w klasie 3AH i 4S. Scenariusz lekcji dotyczył treści związanych z wydarzeniami tragicznymi, które mają miejsce na Ukrainie i są skierowanych do indywidualnych przemyśleń każdego ucznia. Drodzy uczniowie i drogie uczennice, to szczególna lekcja, bo nie ma jej w podstawie programowej, a zaplanowało ją samo życie. To co nas w ostatnim tygodniu połączyło dodatkowo to fakt, że wszyscy widzimy i słyszymy w mediach, że w Ukrainie jest wojna. Nie da się przejść obok tego obojętnie. To jest trudny temat, jednak wojna trwa i przez nią cierpi wiele ludzi. Mamy do czynienia z sytuacją kryzysową, dla wielu z nas ta sytuacja jest bardzo trudna osobiście. Pozwólmy sobie dzisiaj na szczerość. Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć miedzy innymi na kilka pytań oraz była przeprowadzona dyskusja w klasie.

Pytania

1.Jakie masz odczucia w związku z zaistniałą sytuacją na  Ukrainie?

2.Jak nasza klasa, społeczność szkolna może wesprzeć ludzi potrzebujących pomocy? Na co jesteśmy gotowi?

3.Jak nasza kraj  może wesprzeć ludzi potrzebujących pomocy? Na co jesteśmy gotowi?

4.Jakie są źródła / przyczyny wojny?

5.Jakie są konsekwencje/ skutki wojny?

6.Jak należy rozwiązywać sytuacje konfliktowe

7.Podaj z jakimi państwami graniczy Ukraina?

Koordynatorzy projektu : B. Zaborowska, M. Święcicka

DZIEŃ CUKIERNIKA

17 marca 2022r. w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień Piekarzy i Cukierników". Uczniowie klasy 3G1 -Julita Gąska,Damian Ścięgaj i Zuzanna Szczepańska przeprowadzili dla młodszych kolegów i koleżanek z klasy 1G warsztaty z produkcji i dekoracji tortu. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali również słodkie niespodzianki, które rozdawali na szkolnym korytarzu w zamian za poprawną odpowiedź na pytania z technologii cukierniczej. Dziękujemy uczniom klas 3G1, 3KC, 2G i 1 G za zaangażowanie i wspólną zabawę.

M.Ustarbowska, W.Dyko, E.Tyszka

Projekt Zwolnieni z Teorii

Klasa 2S realizuje projekt Zwolnieni z Teorii. Grupa Ekomaniacy zorganizowała wyjazd do Rzekunia 8 marca 2022 roku. Podczas wspólnej zabawy uczniowie odgadywali hasła i zagadki dotyczące ochrony środowiska. Zabawy łączyły ze sobą ekologię z matematyką. Wspólna zabawa sprawiła wszystkim ogromną radość.

Agnieszka Stefańska

KONKURS GIMNASTYKA MÓZGU

Europejski Dzień Bezpiecznego Internetu

Jak co roku w lutym nasza szkoła obchodziła Europejski Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji przygotowaliśmy konkurs pt.."Mistrz Internetu" w kategoriach: Rodzic, Uczeń, Nauczyciel.

Oto nasi dzielnie walczący zwycięzcy:

W kategorii - Uczeń, Mistrzami okazały się Alicja Strzeszewska z klasy 2A i Magdalena Kobus z klasy 3A, w kategorii - Rodzic Pan Adam Humienny i w kategorii - Nauczyciel Pani Magdalena Wlazło.

Sponsorami nagród dla uczniów była nasza Spółdzielnia Uczniowska wraz z prężnie działającym sklepikiem a słodkie boksy dla Rodzica i Nauczyciela zrobili uczniowie 3tg i 3kc w ramach projektu eTwinning, które chętnie włączyły się w akcje bezpiecznego internetu jako jedno z głównych założeń projektu eTwinning. Serdecznie gratulujemy. NI, JS.

Elżbieta Niedźwiedzka
Joanna Skarzyńska