„EKOMANIACY” z wizytą w Przedszkolu nr 10 w Ostrołęce

W ramach projektu zwolnieni z teorii, w dniu 23-03-2022r grupa „EKOMANIACY” wraz z Panią Urszulą Kaliszewską, odwiedziła przedszkole nr 10 w Ostrołęce. W grupie „Słoneczka”, poprowadzili zajęcia dotyczące ochrony środowiska i recyklingu.

Celem zajęć było promowanie postaw ekologicznych, zapoznanie dzieci ze sposobami ochrony środowiska naturalnego, oraz wprowadzenie kolorów i symboli pojemników do segregowania odpadów, angażowanie w prace plastyczno-techniczne z wykorzystywaniem materiałów recyklingowych.

Podczas zajęć dzieci nauczyły się piosenki dotyczącej segregacji śmieci. Wykonywały zadania i ćwiczenia polegające na segregowaniu śmieci do odpowiednich pojemników.

Zaś zaproponowana bajka zachęciła przedszkolaków do ponownego wykorzystywania surowców nadających się do recyklingu. Na zajęciach plastyczno-technicznych z wykorzystywaniem materiałów recyklingowych, dzieci zrobiły własnoręcznie eko- żółwie.

Dziękujemy serdecznie Dyrekcji przedszkola i Pani Renacie Białobrzewskiej za serdeczne przyjęcie nas w przedszkolu.

Urszula Kaliszewska

Konkurs języka angielskiego dla klas pierwszych

23 marca w naszej szkole odbył się Konkurs języka angielskiego z elementami wiedzy o Wielkiej Brytanii dla klas pierwszych. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez wydawnictwo Macmillan i Radę Rodziców naszej szkoły.

Wyniki konkursu:

1 miejsce - Mateusz Nadrowski, Maja Szefler

2 miejsce - Milena Pietras, Izabela Szymczyk

3 miejsce - Julia Perzan

Gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach!

Nauczyciele języka angielskiego

Wielkanocna zbiórka żywności Caritas 25 marca 2022r.

Dziękujemy wszystkim Wolontariuszkom i Wolontariuszom z naszego Szkolnego Koła Caritas ZSZ Nr 4 w Ostrołece!

Marek Spiżewski

Klasa I Technikum Handlowego klasą patronacką SPS Handel w Ostrołęce

Uczniowie klasy IS 15 marca 2022 roku otrzymali pakiety upominkowe od firmy patronackiej SPS Handel. W pakietach znalazły się firmowe koszulki i materiały biurowe takie jak: kalkulatory, zeszyty, długopisy, ołówki i kolorowe zakreślacze. Firma doposażyła też szkolną pracownię handlową w metkownicę, wagę elektroniczną, kolektor magazynowy, regały, druki i drobny sprzęt biurowy.

Klasa patronacka to szansa dla uczniów na lepsze warunki nauki a w przyszłości na znalezienie dobrej pracy.

Współpraca szkoły z lokalnymi pracodawcami to także lepsza ofert kształcenia dla uczniów.

Umowa o objęciu przez przedsiębiorstwo handlowe SPS Handel patronatem nad klasami o profilu handlowym została podpisana w 2018 roku. W ten sposób przedstawiciele firmy wychodzą naprzeciw rosnącym potrzebom na rynku pracy.

Składamy serdeczne podziękowanie Prezesowi Zarządu Generalnego SPS Handel panu Markowi Szczepankowi i Pani Elwirze Nicewicz za wsparcie uczniów i szkoły.

Anna Przygoda-Majewska