Pomoc dla rodzin z Ukrainy

Od 3 marca 2022r członkowie SKPCK i Młodsi Ambasadorzy Szkoły Parlamentu Europejskiego z klasy 3AH oraz uczniowie z klas gastronomicznych i handlowych pracujący w Sklepiku Szkolnym i Mini Bistro starają się pomóc osobom z Ukrainy , które musiały szukać schronienia u Polskich rodzin podczas toczącej się wojny Rosyjsko – Ukraińskiej. Pomoc polegała i polega nadal na różnych formach działania np. zorganizowanie zbiórki odzieży, pieczenie różnych słodkości, a także spędzanie wolnego czasu poprzez gry i zabawy z najmłodszymi dziećmi w centrum zabaw figlarium w Ostrołęce. Dzięki bezpłatnemu wejściu do Centrum zabaw figlarniom w Ostrołęce , które mieści się w Galerii Bursztynowej, dzieci ukraińskie chociaż przez pewien czas mogą zapomnieć o trudnych chwilach w ich życiu.

Koordynatorzy Akcji:

SKPCK, Ambasador Szkoły Parlament Europejski,

Sklepik Szkolny, Mini Bistro:

B. Zaborowska, M. Święcicka,

E. Okowicka -Dyl, M. Tyszka

SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY RODZICÓW

25 lutego 2022 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców o Puchar Przewodniczącego Rady Rodziców.

Do turnieju, zgłosiło się łącznie siedemnaścioro uczniów – 7 chłopców i 10 dziewcząt. Po raz pierwszy turniej został rozegrany w formie mix. Zawody zostały rozegrane systemem brazylijskim, do dwóch setów przegranych. Zawodnicy, którzy doszli do finału rozegrali swoje mecze do trzech setów wygranych. Zwyciężczynią okazała się po męczących pięciu setach, uczennica klasy I O Joanna Prusik, która pokonała Bartosza Drząszcza z klasy III CS. Trzecie miejsce ciężko wywalczyła Wiktoria Koziatek z klasy III G1, która pokonała swoją koleżankę z klasy Kingę Pędzich po rozegraniu również pięciu setów.

Najlepsi otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Mistrzyni oczywiście dodatkowo otrzymała statuetkę.

Turniej przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Kowalska i Dariusz Bunkowski

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy za udział i walkę fair play.

Katarzyna Kowalska

WARSZTATY KULINARNE Z SZEFEM KUCHNI

W progach naszej szkoły gościliśmy szefa kuchni, pasjonata z wieloletnim doświadczeniem kulinarnym - Pana Łukasza Przybysz, który wraz z uczniem klasy maturalnej Jakubem Dubajem przeprowadzili warsztaty kulinarne dla naszych uczniów. Zaciekawieni zaproponowanym przez kucharza menu zakasali rękawy do pracy i wspólnie sporządzili oraz odpowiednio zaserwowali słynną przystawkę- tatar wołowy, krem z białych warzyw, a także polędwiczki wieprzowe z kaszą pęczak z warzywami korzennymi, sosem z borowików i karmelizowanymi burakami

Uczniowie pozyskali cenną wiedzę na temat pracy kucharza w restauracji oraz nabyli nowe umiejętności z aktualnych trendów serwisu potraw, bo jak wiadomo jemy najpierw oczami, a później zmysłami

Była to bardzo wartościowa lekcja w ramach WZDZ, która mamy nadzieję ułatwi start naszym uczniom na rynku pracy.

Ewa Okowicka- Dyl Milena Tyszka

SWEETEXPO 2022

Po raz kolejny uczniowie klas gastronomicznych i cukierniczych wraz z opiekunami wybrali się na najsłodsze targi w kraju - jak zwykle było fantastycznie! Sweet Expo to nie tylko stoiska wypełnione po brzegi słodkościami i lodami - to przede wszystkim ogromna dawka wiedzy, którą można pozyskać od profesjonalistów. Zwiedzając targi można było spotkać znanych przedstawicieli słodkiej branży m.in.- Ulę Stępniak oraz Mateusza Czekierdę, z którymi współpracuje nasz szkoła, a także Igora Zariskyiego czy Krzysztofa Szulbowskiego. Spacerując po stanowiskach, można było poczuć się jak w muzeum i podziwiać niesmowite arcydzieła cukiernicze, od których nie można było oderwać oczu.

Wyjazd na warszawskie targi SweetExpo odbył się w ramach WZDZ

Milena Tyszka Ewa Okowicka-Dyl

BIEG TROPEM WILCZYM

6 marca 2022r. odbyła się X edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym wzięło udział kilka osób z naszej społeczności szkolnej. Uczestnicy mieli do wyboru bieg na 1963 m i 5000 m.

Oliwia Prachniak z klasy 3 Tg1 pokonała oba dystanse. W biegu na 1963 m zajęła 2 miejsce.

GRATULUJEMY!!!!!!!!!!

Zapraszamy wszystkich do wspólnego biegania na najbliższych wydarzeniach biegowych.

Źródła zdjęć: Zdjęcia prywatne

moja-ostroleka.pl