Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

W dniach 06 i 07 kwietnia 2022 roku uczennica klasy IV Ht Edyta Krawczyk uczestniczyła w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, która odbyła się on-line w szkole macierzystej uczestnika. Składała się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej Edyta rozwiązywała test wielokrotnego wyboru. Natomiast część praktyczna polegała na rozmowie w języku obcym, recepcjonisty z gościem, w procedurze Check-in.

Edyta uzyskała 13 miejsce w etapie centralnym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Gratulujemy

Krystyna Pyskło

Prelekcje z przedstawicielami UWM

1 kwietnia 2022 w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli Katedry Żywienia Człowieka Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Panią dr inż. Joannę Ciborską oraz Pana dr inż. Tomasza Sawickiego, którzy poprowadzili wykład na temat zasad zdrowego odżywiania.

Odwiedzili nas również studenci UWM kierunku Gastronomia Sztuka Kulinarna, którzy zaprezentowali pokaz z kuchni molekularnej.

Ta forma popularyzacji nauki bardzo przypadła do gustu naszej młodzieży, chętnie się udzielali, zadawali pytania i cała impreza naukowa przebiegła w bardzo miłej, towarzyskiej atmosferze.

W 2021 roku została podpisana umowa patronacka Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie nad klasami gastronomicznymi Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce. Uczelnia sprawuje opiekę naukowo-dydaktyczną nad Szkołą poprzez wspólne inicjatywy edukacyjne m.in. wycieczki na Uczelnię, udział w dniach otwartych, sympozjach, a także prowadzenie wykładów i warsztatów na terenie Szkoły lub Uczelni.

Małgorzata Ustarbowska i Magdalena Kacperek

Świąteczne Życzenia wraz z niespodzianką dla uczniów Kolorowej Szkoły

„Bogatym nie jest ten kto posiada, ale ten kto daje” – Jan Paweł II

Klasa 3G w ramach realizacji projektu eTwinning i członkowie SK PCK oraz EPAS z klasy 3AH postanowili z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych zrobić niespodziankę uczniom z Kolorowej Szkoły– Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce. Podarowali przygotowane przez siebie własnoręcznie słodkości bezowe.

Organizatorzy:

Opiekunami akcji są wychowawcy klasy 3G i 3AH:

M. Tyszka i B. Zaborowska

Festiwal Piosenki Angielskiej

W poniedziałek 4 kwietnia odbył się w naszej szkole Festiwal Piosenki Angielskiej. Uczestnicy z różnych klas zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i językowe oraz pokazali, że można połączyć pasję śpiewania z nauką języka angielskiego. Całe wydarzenie przebiegło w doskonałej atmosferze, nie zabrakło chwil wzruszeń i wspaniałej zabawy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom talentu, pasji i umiejętności językowych.

Nauczyciele języka angielskiego

Konkurs plastyczny "PORTRET ADAMA CHĘTNIKA"

W dniu 7 marca a naszej szkole odbył się konkurs plastyczny "PORTRET ADAMA CHĘTNIKA". Konkurs miał nietypową formę, gdyż uczniowie wykonywali pracę na miejscu przez 4 godziny. Na oczach komisji powstawały prawdziwe arcydzieła. W wyniku konkursu, w dniu 28 marca, po długich naradach, jury nagrodziło następujące osoby:

1 miejsce: Oliwia Bednarczyk - kl.3SH1 Franciszek Spyrka - kl.1O

2 miejsce: Żaneta Szok-Sarnacka - 2O Oliwia Pławska - 3A1

3 miejsce Zuzanna Szymkowska - 3O Wiktoria Kruczkow - 4R

Prace można obejrzeć na wystawie przy sali nr 31. Uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy niezwykłego talentu.

Dominika Sakowska

Agnieszka Wilińska