II edycja Szkolnej Akcji Rowerowej „Zakręcona Czwórka”

Turniej turystyczno – krajoznawczy w Soczewce

W dniach 21 – 22.05.2022r z ramienia Mazowieckiego Forum PTTK odbył się turniej turystyczno – krajoznawczy w Soczewce. Nasza ekipa w składzie Klaudia Bazylak, Julka Rogalska I Dominika Jarnutowska, która reprezentowała Kurpiowski Oddział PTTK, po raz pierwszy uczestniczyła w tym turnieju. Pomimo braku doświadczenia dziewczyny sobie świetnie poradziły zajmując 8 miejsce. Do pokonania miały test wiedzy krajoznawczej, pracę z mapa oraz wiele konkurencji sprawnościowych takich jak jazda na rowerze, spacer na orientację, pakowanie plecaka na wyprawę w góry. Po ciężkich zmaganiach następnego dnia wszyscy uczestnicy zwiedzali przepiękne miasto Płock. Ogromne podziękowania dla dziewczyn za chęć udziału i odwagę. Do zobaczenia na następnym turnieju za rok.

Ewelina Sienkiewicz

Spływ Rospudą

Weekend od 27 do 29.05.2022r był frajda dla wytrawnej grupy kajakarzy. Grupa członków SK PTTK z ZSZ Nr 4 jak co roku przeżywała piekne chwile płynąc tym razem piekną ale bardzo ekstremalną rzeką Rospudą. Nie obyło sie bez przygód, które były dodatkową atrakcja dla uczestników. Pobyt w Pensjonacie Vita w Augustowie zapewniła nam wspaniały wypoczynek i integrację. Ostatniego dnia odwiedziliśmy miejscowość Studzieniczna, centrum pielgrzymkowe Mazur. Kolejny spływ przeszedł do historii. Dziękujemy Wam Koleżanki i Koledzy. Za rok wrócimy ponownie na Pojezierze Suwalskie I zmierzymy się z rzeką Marychą. Do zobaczenia na szlaku!

Ewelina Sienkiewicz

DZIEŃ KSIĘGOWEGO W ZSZ NR4 9 CZERWIEC 2022R - NA WESOŁO

Obchody w naszej szkole rozpoczęliśmy od wzięcia udziału w konferencji zorganizowanej przez SKwP O/Okręgowy w Warszawie z okazji obchodów DNIA KSIĘGOWEGO oraz 115-lecia działalności ruchu księgowych na ziemiach polskich i 65-lecia działalności Oddziału Okręgowego w Warszawie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Tematami były między innymi: „Księgowy w dobie przemian społeczno-technologicznych , zawód księgowego- planowane rozwiązania prawne”.

Następny etapem był zorganizowany konkurs na NAJLEPSZEGO KSIĘGOWEGO 2022, w który zmierzyli się chętni uczniowie z klasy 3 A 1 i 3 AH. Zadanie konkursu polegało na znajomości rozliczeń kadrowo-płacowych, ubezpieczeń społecznych i rozliczeń podatkowych. Wszystkie dokumenty były do sporządzenia w programie księgowym Gratyfikant i Rachmistrz.

Komisja konkursowa w składzie :

Przewodnicząca - Małgorzata Złotkowska

Członkowie- Barbara Parzych , Joanna Skarzyńska

wyłoniła następujących zwycięzców:

1 miejsce – ALEKSANDRA DYMERSKA – 3AH

2 miejsce - MARCIN LUTRZYKOWSKI - 3AH

3 miejsce – MATEUSZ SIOK - 3A1

GRATULACJE

Nagrody zostały ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską EKONOMIK, za które bardzo dziękujemy a wręczone zostały przez Panią Dyrektor Barbarę Stepnowską i Wicedyrektora Adama Zienkiewicza.

Uczniowie z klasy 3 A1 przygotowali piękną gazetkę z humorami o księgowych.

Mamy nadzieję, że Dzień Księgowego wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń Naszej szkoły.

Małgorzata Złotkowska