Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego

PODSTAWY RACHUNKOWOŚCI W PRAKTYCE

W roku szkolnym 2021/2022 kontynuowana była innowacja pedagogiczna „PODSTAWY RACHUNKOWOŚCI W PRAKTYCE”.

Zwieńczeniem całorocznej pracy oraz wszelkich działań i inicjatyw był konkurs przeprowadzony wśród uczniów.

W klasie 1A zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu prezentacji multimedialnej pt:"Rachunkowość jako system informacyjny przedsiębiorstwa".

Najwyższy wynik uzyskały 2 uczennice JULIA JASIŃSKA i PATRYCJA KRUKOWSKA

W klasie 2A uczniowie pracowali w programie księgowym REWIZOR i mieli do sporządzenia podstawowe dokumenty takie jak: plan kont firmy, bilans otwarcia, zaksięgowanie operacji gospodarczych i sporządzenie dziennika księgowań oraz zestawienia obrotów i sald za wybrany okres.

Najwyższy wynik uzyskała uczennica MARTA PRAJS

Uczniowie z klasy 3A1 poza podstawowymi dokumentami w programie księgowym dodatkowo sporządzali sprawozdania takie jak bilans zamknięcia oraz rachunek zysków i strat.

Najwyższy wynik uzyskał uczeń MATEUSZ SIOK

Nagrody dla uczniów ufundowane zostały przez SU „ EKONOMIK”, za które bardzo dziękujemy a wręczone przez wicedyrektorów Panią Aldonę Zadrogę i Pana Adama Zienkiewicza.

GRATULACJE

Podczas zajęć wszelkie działania i inicjatywy uczniów były wspierane przez nauczycieli Małgorzatę Złotkowską i Barbarę Parzych będącymi autorami innowacji. Uczniowie nabyli nowe umiejętności z rachunkowości i pracy w programie księgowym. Innowacja objęta jest patronatem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Warszawie.

Małgorzata Złotkowska

UWAGA kandydaci na cukierników

Mamy świetną wiadomość: rozpoczęliśmy ścisłą współpracę z firmą: Cukiernia – Piekarnia Jacek Romanowski s.j.

Każdy, kto lubi słodkości zna tę markę.

UWAGA kandydaci na cukierników – będzie się działo!!!!!

WYCIECZKA NA MAZURY Z PREZESEM SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ „EKONOMIK”

W dniach 8-10 czerwca z inicjatywy Wiktora Zalewskiego prezesa Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” została zorganizowana wycieczka do miejscowości Ruciane – Nida.

Uczniowie z klas: 1A, 1S, 1G, 1H, 1O oraz 2G uczestniczyli w wycieczce integracyjnej. Podczas pobytu w Ośrodku Wypoczynkowym „WODNIK” nad Jeziorem Nidzkim (z widokiem na wyspy na jeziorze Nidzkim) młodzież korzystała z różnych atrakcji m.in.: kąpieliska, plaży oraz rowerów wodnych, boiska do siatkówki, ogniska, spacerów i słuchania muzyki na przystani, a także gier i zabaw terenowych.

W trakcie wycieczki został ogłoszony konkurs czystości „Test białej rękawiczki – mój pokój na wycieczce”, który zostanie rozstrzygnięty w dniu zakończenia roku szkolnego.

W czasie wycieczki młodzieżą opiekowały się:

Barbara Parzych, Barbara Zatryb i Bożena Żebrowska.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki za miło spędzony czas.

Barbara Parzych