DYPLOM

Stop Hejt Czwórka nie Hejtuje.

Wraz z zakończeniem roku szkolnego kończymy również I edycję naszego projektu pt:"Stop Hejt Czwórka nie Hejtuje"

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych inicjatywach projektu, w których to staraliśmy się szczegółowo i dogłębnie tłumaczyć o szkodliwości niekontrolowanego hejtu, mowie nienawiści, obrażaniu innych, czy nękaniu.

Celem projektu było uświadamianie młodzieży i lokalnej społeczności szkodliwości zjawiska hejtu i mowy nienawiści w sieci oraz pokazanie działań i możliwości przeciwdziałania takim zjawiskom.

Ostatnią inicjatywą naszego projektu był film który chcielibyśmy wszystkim zaprezentować. Dziękujemy naszym partnerom za zaangażowanie w nasz projekt.

Dziękujemy Uczniom i Uczennicom naszej szkoły za tak piękna grę aktorską w filmie. Dziękujemy naszej drużynie gastronomiczno-cukierniczej z Paniami Ewą Okowicką Dyl i Małgorzatą Ustarbowską za słodkie boxy oraz wypieki na nasze wydarzenia oraz Spółdzielni Uczniowskiej i sklepikowi szkolnemu za fundowanie nagród dla zwycięzców konkursów.

Przypomnijmy, że nasz projekt został zauważony przez Fundację Santander Bank i znalazł się wśród 13 zwycięzców w Polsce z nagrodą finansową. Aplikujemy do zwycięstwa w Zwolnionych z Teorii.

Do zobaczenia w kolejnej edycji.

Elżbieta Niedźwiedzka

MKRPA wystartowała z akcją pn. Bezpieczne wakacje

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrołęce wystartowała z akcją „Bezpieczne wakacje”

Tradycyjnie tuż przed wakacjami MKRPA w Ostrołęce rozpoczęła akcję pod hasłem - Bezpieczne wakacje. „Stop! Po alkoholu nie wchodzę do wody” i „Stop! Po alkoholu nie wsiadam za kierownicę”. Celem tej inicjatywy jest podniesienie świadomości mieszkańców i zwrócenie uwagi na czyhające niebezpieczeństwa nad wodą czy na drodze.

- Spotkania, wspólne wypady, zabawy i chwile zapomnienia. Tak najczęściej rozpoczynają się wakacje. To właśnie w tym okresie dochodzi do nieszczęśliwych zdarzeń pod wpływem alkoholu o których ich uczestnicy często chcą zapomnieć. Aby choć trochę zminimalizować tragiczne skutki, które obserwujemy w okresie letnim, MKRPA w Ostrołęce 1 czerwca, kolejny raz wystartowała z akcją informacyjno - profilaktyczną. Liczymy, że zawarte hasła jak i grafika zwrócą uwagę naszych mieszkańców. Liczymy także na odrobinę zastanowienia, przemyśleń jak i przekazanie zawartych treści na plakatach znajomym. W ten sposób chcemy nie tylko zaciekawić nasze społeczeństwo, ale i ograniczyć skutki spożywania alkoholu w okresie, w którym dochodzi do nieszczęśliwych wypadków. Chcemy zaznaczyć i podnieść świadomość społeczeństwa, że alkohol jest złym doradcą i w sercach najbliższych może pozostawić ranę, która pozostanie na całe życie. W tym miejscu, podobnie jak w poprzednich kampaniach w imieniu MKRPA proszę o nielekceważenie naszego przekazu. Bądźcie czujni, zwracajcie uwagę nie tylko w gronie najbliższych. Niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku, a z chwilą, gdy się pojawi, to właśnie Wy będąc trzeźwi możecie temu zapobiec. To właśnie wy możecie zmienić losy wielu ludzi i stać się ich, a także naszymi bohaterami - podkreśla Mariusz Łuba przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrołęce.

W związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie i przybyciem ich obywateli do Ostrołęki na plakatach pojawiła się także informacja o pomocy wraz z numerami kontaktowymi, którzy borykają się z problemem alkoholowym.

Plakaty możecie zobaczyć na przystankach, w autobusach MZK. Dodatkowo przekazane zostały do rad osiedli w Ostrołęce, aby zostały wyeksponowane na tablicach ogłoszeń.

Podziękowanie

Opiekunowie i członkowie SK PCK składają podziękowanie dla całej społeczności szkolnej

ZSZ Nr4 za aktywne wspieranie podczas konkursu:

„GORĄCZKA ZŁOTA PCK ”

Dzięki państwa wspólnemu wsparciu uzbieraliśmy 11kg żółtych monet.

Edyta Zabielska

Zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz osób niepełnosprawnych

W czerwcu SK PCK zakończyło zbieranie plastikowych nakrętek, które zostały przekazane przedstawicielom ZHP w Ostrołęce. ZHP zbierało nakrętki w ramach Akcji charytatywnej: „Zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz osób niepełnosprawnych”. Całej społeczności szkolnej bardzo dziękujemy za zaangażowanie się w akcje.

Opiekunowie akcji

Edyta Zabielska, Barbara Zaborowska