Walne Zgromadzenie Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK”

W dniu 22 września odbyło się Walne Zgromadzenie Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” o charakterze planistyczno-wyborczym. W zebraniu udział wzięli członkowie z klas ekonomicznych i handlowych oraz zaproszeni goście w osobach: Pani Dyrektor Barbara Stepnowska oraz nauczyciele wyznaczeni na opiekunów spółdzielni Pani Barbara Parzych i Pani Małgorzata Święcicka.

Obradom przewodniczył prezes Wiktor Zalewski z klasy 2A. Podczas walnego zgromadzenia zostały przeprowadzone wybory uzupełniające na stanowisko członka zarządu - sekretarza oraz do komisji rewizyjnej. Spółdzielcy podjęli stosowne uchwały związane z funkcjonowaniem spółdzielni. Na forum społeczności spółdzielczej miało miejsce oficjalne ogłoszenie wyniku Ogólnopolskiego Konkursu na fotoreportaż dla spółdzielni uczniowskich pt.: „NASZA SPÓŁDZIELNIA UCZNIOWSKA W ROKU SZKOLNYM 2021/2022” organizowanego przez Krajową Radę Spółdzielczą z udziałem Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej (FRSU).

Nasza spółdzielnia otrzymała wyróżnienie za udział w KONKURSIE NA FOTOREPORTAŻ DLA SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKICH „NASZA SPÓŁDZIELNIA UCZNIOWSKA W ROKU SZKOLNYM 2021/2022”. Autorem fotoreportażu jest Karolina Waszkiewicz z klasy 4AH, która pracowała pod kierunkiem Barbary Parzych opiekuna Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK”.

Jednak ze względu na nieobecność autorki fotoreportażu podczas walnego zgromadzenia wręczenie nagrody nastąpi w terminie późniejszym i wówczas przedstawimy relację z tego wydarzenia.

Członkowie spółdzielni wraz z Panią Dyrektor Barbarą Stepnowską obejrzeli KRONIKĘ SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ „EKONOMIK” za ubiegły rok szkolny 2021/2022, która została przygotowana również w formie książkowej. Była to okazja do wspomnień oraz refleksji nad inicjatywami podejmowanymi w minionym roku szkolnym, które zostały utrwalone na kartach naszej kroniki.

Młodzi spółdzielcy debatowali również na temat nowych pomysłów, akcji oraz innych inspirujących form aktywności do realizacji w bieżącym roku szkolnym.

Pani Dyrektor Barbara Stepnowska zachęcała do korzystania z różnych form aktywności w ramach pracy na rzecz spółdzielni celem zdobywania cennych doświadczeń oraz „kompetencji przyszłości”, które są przydatne zarówno podczas wejścia na rynek pracy, a także w życiu osobistym i zawodowym.

Dziękujemy Pani Krystynie Korczakowskiej-Nosek za przygotowanie dekoracji okolicznościowej.

Barbara Parzych

Wycieczka przedmiotowa

15 września handlowcy z klasy 1 S wraz z wychowawcą w ramach WSDZ wybrali się do patronackiej firmy SPS Handel, mającej siedzibę w Ostrołęce przy ul. Targowej 34. Młodzież zwiedziła biuro firmy oraz halę magazynową. Pani pracująca w dziale kadr przedstawiła uczniom kompetencje i umiejętności mile widziane u rekrutowanych pracowników. Kierownik bardzo nowoczesnej hali magazynowej pokazał uczniom działy, urządzenia techniczne oraz zasady składowania, kompletowania i przechowywania towarów.

SPS HANDEL Sp. z o.o. jest nowoczesną, dynamicznie rozwijającą się firmą, która zatrudnia na różnych stanowiskach wielu absolwentów naszej szkoły.

Małgorzata Święcicka

20-LECIE NADANIA IMIENIA ADAMA CHĘTNIKA

EGZAMINY ZAWODOWE

Deklaracje na egzamin zawodowy należy złożyć najpóźniej do 15 wrześnie do wicedyrektora szkoły. W razie wątpliwości proszę się kontaktować z wychowawcą lub p. Adamem Zienkiewiczem.

Krajowa Odznaka Jakości dla naszego projektu eTwinning

Jest nam miło poinformować, że projekt “ European cuisine od XXI century” realizowany w roku szkolnym 2021/2022 w ramach eTwinning otrzymał Krajową Odznakę Jakości. Odznaka ta przyznawana jest przez Krajowe Biuro Programu eTwinning

Celem przyznawania Krajowej Odznaki Jakości jest wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu i reprezentują wysoki poziom. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.

Był to nasz pierwszy projekt eTwinning i tym bardziej się cieszymy, że odnieśliśmy tak duży sukces!

Opiekunowie projektu:
Elżbieta Rogalska