AKTUALNOŚCI


Konkurs „Życie i działalność Adama Chętnika”


W dniu 11 października 2022 r. odbył się w naszej szkole konkurs zatytułowany „Życie i działalność Adama Chętnika”. Celem konkursu było przybliżenie postaci patrona, poszerzenie wiedzy o regionie oraz integracja młodzieży szkolnej.

W konkursie wzięło udział 41 uczniów z klas 1A. 1H, 1O, 1G, 1M, 1S, 1R. Komisja w składzie Elżbieta Jaźwińska, Agnieszka Sikorska, Ewa Zych i Bożena Żebrowska sprawdziła prace i przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Maja Tłomacka kl. 1S

II miejsce – Amelia Marcinowska kl. 1S

III miejsce – Natalia Mikulska kl. 1R  

Nagrody zostały wręczone 13 października 2022 r. podczas ślubowania klas pierwszych na Hali im. A. Gołasia.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

 

Elżbieta Jaźwińska, Agnieszka Sikorska, Ewa Zych, Bożena Żebrowska

Jak wygląda praca w Hucie Szkła Artystycznego w Olsztynku?


Uczniowie klas 2S i 3S wraz z opiekunami A. Przygodą Majewską i B. Zatryb uczestniczyli w dniu 7 października 2022 roku w wycieczce przedmiotowej z podstaw towaroznawstwa.

Uczniowie podziwiali niezwykły proces wytwarzania szklanych wyrobów.

Właściciel Huty, Pan Taras Krynicki, podczas pokazów opowiedział uczniom na czym polega praca w hucie a także zrobił w obecności uczniów kilka pięknych szklanych figurek.

Co osiągnęliśmy będąc na wycieczce przedmiotowej?

- dowiedzieliśmy się, skąd pozyskujemy surowiec do wykonania tak pięknych przedmiotów szkła artystycznego i użytkowego,

- w jakiej temperaturze jest topione szkło podczas nagrzewania i wypalania szkła,

- jak ważną cechą pracy w hucie jest precyzja.

Celem podsumowania uczniowie doszli do wniosku: 

- po pierwsze, trening czyni mistrza

- po drugie, praca mistrzów szklarstwa jest niezwykle zjawiskowa, ponieważ wystarczy kilka minut by stworzyć szklane figurki od podstaw. Samo barwienie szkła jest ciekawym widowiskiem nie mówiąc już o cięciu lejącego się szkła, dmuchaniu szklanych baniek czy tworzeniu samego dzieła.

- po trzecie, praca mistrzów szklarstwa jest coraz bardziej doceniana, ponieważ w Polsce i na świecie poszukuje się rękodzieła. Zaczynamy więc dostrzegać trend powrotu do korzeni.

Organizatorzy wycieczki

Dzień Tabliczki Mnożenia oraz Dzień Gier Planszowych


W październiku obchodziliśmy dwa ważne święta matematyczne.

7 października to Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mieli możliwość sprawdzić się, rozwiązując proste działania. Każda egzaminowana osoba świetnie poradziła sobie z tabliczką mnożenia.

10 października to Dzień Gier Planszowych. Chętne zespoły klasowe uczestniczyły w tym wydarzeniu grając w znane im gry lub poznając zupełnie nowe. Możliwości było dużo. Zainteresowanie wśród uczniów również było ogromne.  

Nauczyciele matematyki

Szkolenie "Drama Based Pedagogy"


Pedagogika oparta na emocjach

17 października 2022 r. w Warszawie odbyło się stacjonarne 6- godzinne szkolenie "Drama Based Pedagogy".

Szkolenie zostało przeprowadzone przy współpracy z ambasadą Stanów Zjednoczonych przez certyfikowanych trenerów: Ewę Siemińska orz Piotra Maślaka i dotyczyło:

  • innowacyjnych metod edukacyjnych, sposobu inspirowania uczniów i rozwijania relacji z uczniami;
  • metod wspierania uczniów i rozwoju kompetencji przyszłości;
  • poznania i przetestowania oryginalnych zadań i aktywności, do wykorzystania z uczniami;
  • sposobów zaangażowania uczniów w aktywne uczenie się;
  • docenienie pracy nauczycieli – inicjatywa oddolna;

Drama pochodzi do greckiego słowa drao – DZIAŁAM. Jest metodą wychowania i nauczania, która polega na rozwiązywaniu trudności poprzez działanie w roli. Drama wykorzystuje ekspresję człowieka oraz upodobanie do zabawy i naśladownictwa.

Gorąco zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce do udziału w projektach społecznych! 

Misją Fundacji Zwolnieni z Teorii jest uczenie młodych ludzi zaawansowanej pracy zespołowej i budowanie w nich silnego poczucia realnego wpływu na otoczenie.  

Zaloguj się Zwolnieni z Teorii  

Polecamy!
Uczestniczki świetnego szkolenia:
Grażyna Napiórkowska
Agnieszka Wilińska

KONGRES SZEFÓW KUCHNI


12.10.2022 po raz drugi grupa uczniów z klas gastronomicznych mogła uczestniczyć w specjalnych targach dla branży gastronomicznej. Kongres Szefów Kuchni. To jedne z większych tego typu możliwości na spotkanie tak znakomitych szefów kuchni, autorytetów w świecie gastronomii mające na celu wspieranie rozwoju branży gastronomicznej, jak również zwrócenie uwagi jak trudne jest w praktyce wykonywanie tego zawodu

Nasi uczniowie mieli możliwość wysłuchania wielu ważnych wystąpień , posłuchać różnych doświadczeń zawodowych oraz uczestniczyć w licznych pokazach kulinarnych oraz cukierniczych. Podczas Kongresu towarzyszyło wiele emocji wynikających z możliwości spotkania Kucharzy znanych z różnych programów kulinarnych czy konkursów, min: Kurta Schellera, Roberta Sowę, Pawła Grube, jednego z najbardziej rozpoznawalnych menedżerów gastronomii w Polsce. Ogromną radość sprawiło uczniom możliwość spotkania oraz zrobienia zdjęcia z konferansjerem kongresu Bilguunem Ariunbaatar.

Było smacznie, przyjemnie i co najważniejsze co widać na fotorelacji

 

Ewa Okowicka-Dyl




79 z 411

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl