Spotkanie z Radcą Prawnym z Urzędu Miasta Ostrołeka

O konieczności znajomości prawa, zarówno w prowadzeniu przedsiębiorstwa, jak również w życiu jednostki, przekonali się uczniowie klasy 3 Techniku Ekonomicznego . 24 października zaszczycił nas swoją obecnością pan Janusz Kobyliński – Kierownik Biura Prawnego Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Podczas spotkania ekonomiści z „Czwórki” poznali systematykę prawa oraz źródła prawa krajowego i międzynarodowego. Uczniowie mieli okazję, aby poznać bliżej specyfikę pracy w zawodach prawniczych i dowiedzieć się więcej o polskim wymiarze sprawiedliwości. Omówione zostały również organy wymiaru sprawiedliwości w Polsce i UE i rola radców prawnych jako uczestników realizacji dostępu do wymiaru sprawiedliwości. Pan Janusz w ciekawy sposób opowiadał o swojej codziennej pracy i o czasem bardzo skomplikowanych stanach prawnych. Uczniowie biorący udział w spotkaniu z ogromnym zainteresowaniem przysłuchiwali się prelekcji radcy prawnego.

Bardzo cieszymy się z możliwości spotkania z przedstawicielami OIRP, bowiem zainteresowanie uczniów kwestiami prawnymi jest bardzo duże. Panu Januszowi Kobylińskiemu serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.

Joanna Skarzyńska

„MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE”

W sobotę 29 października 2022 r. w Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się Gala Honorowych Dawców Krwi, na której zostały wręczone odznaczenia zasłużonym dawcom oraz działaczom, jak również ogłoszono wyniki XI edycji turnieju ph. „Młoda Krew Ratuje Życie”. Nasza Szkoła zajęła IV miejsce spośród pięciu ostrołęckich szkół, które wzięły udział w konkursie. Dodatkowo między innymi ZSZ Nr 4 została uhonorowana Medalem 100-lecia Ruchu Młodzieżowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Dziękujemy wszystkim krwiodawcom, dzięki którym mogliśmy wziąć udział w tej rywalizacji. Wiedzmy jednak, że to nie zajęte miejsca mają tu najważniejsze znaczenia, a fakt chęci niesienia bezinteresownej pomocy innym dając od siebie coś najcenniejszego – swoją krew, bezcenny dar życia.

W przyszłym roku również będziemy chcieli wziąć udział w kolejnej edycji tego turnieju zatem działajmy już od teraz...i PAMIĘTAJMY!!!! oddając krew w punkcie pobrań – Terenowy Oddział RCKiK przy szpitalu w Ostrołęce, podaj nr „3” lub nazwę szkoły czyli ZSZ Nr 4, wtedy oddana przez Was krew będzie zapisywana na konto szkoły.

Małgorzata Litwa

Spotkanie z Ratownikiem Medycznym OSP

Dnia 27.10.2022r w naszej szkole w ramach programu z przedmiotów: EDB, BHP, WF, Zajęć z wychowawcą oraz członków SKPCK odbyło się spotkanie z Ratownikiem Medycznym OSP Panem Bartoszem Domian. W Spotkaniu miały przyjemność uczestniczyć klasy: 1M, 1S,1R,1O,2S,2H,2O, 4AH, które oprócz wykładu teoretycznego między innymi z zakresu pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej nie oddychającej mogły wykorzystać swoją wiedzę w sposób praktyczny na fantomie. Na fantomie uczniowie wykonywali Resuscytacje krążeniowo -oddechową z wykorzystaniem defibrylatora. Ćwiczyli również pozycję bezpieczną.

Pan Bartosz przeprowadził lekcję dzięki realizacji Projektu organizowanego przez PZU AKCJA: „ Pomoc To Moc”

W ramach akcji prewencyjnej Pomoc To Moc ta inicjatywa ma służyć ochronie zdrowia i poprawie bezpieczeństwa. Idea, która nam przyświeca, to „Zdrowa i bezpieczna rodzin

Barbara Zaborowska

Pokochaj psiaka

We wrześniu i październiku uczniowie naszej szkoły z różnych klas zorganizowali akcje charytatywne na rzecz schroniska Canis w Kruszewie. Uczniowie piekli i sprzedawali pyszne ciasta, a uzyskany dochód przeznaczyli na zakup karmy dla psów i kotów.

Następnie 11 i 25 października najbardziej zaangażowani uczniowie pod opieką Anny Nol, Sylwii Gałki, Sylwii Balcerzak, Grażyny Napiórkowskiej, Cezarego Filochowskiego mieli przyjemność odwiedzić schronisko i odbyć spacer z jego podopiecznymi. Przeżycie niezapomniane, mnóstwo wzruszeń, chaos totalny, psiaki szczęśliwe a my jeszcze bardziej. Polecamy taką formę spędzania wolnego czasu. W każdej chwili możecie jechać do Kruszewa i uszczęśliwić czworonogi swoją obecnością.. Dziękujemy za udział w akcji.

13 Festiwal Teatralny INQBATOR

12 września nasza samorządowa „grupa teatralna” wzięła dział w paradzie ulicznej otwierającej 13 Festiwal Teatralny INQBATOR.

Sylwia Gałka