Wycieczka przedmiotowo – turystyczna

Dnia 19-20-21 październik 2022r odbyła się szkolna wycieczka przedmiotowo – turystyczna, w której wzięli udział uczniowie z następujących klas: 1A, 1G, 1R, 1C, 1M, 1O, 1H, 2O, 3A. Celem wycieczki było przeprowadzenie i doświadczenie praktycznych lekcji geografii, chemii oraz edukacji dla bezpieczeństwa, a także realizacji krajowego programu GOZ( gospodarki obiegu zamkniętego) i Szkolnego Programu EPAS w Rezerwacie Kadzielnia i w Tatrzańskim Parku Narodowym. Zastosowanie zasad GOZ w życiu przyczynia się do ochrony naszej planety a także ogranicza jej nadmierną eksploatację. Pierwszego dnia przebywaliśmy w Rezerwacie Przyrody Kadzielnia w Kielcach, który jest usytuowany na terenie dawnego kamieniołomu. Położony jest na wysokości 295m n.p.m. W XVIIIw pozyskiwano tam wapień, który znalazł zastosowanie między innymi w budownictwie i hutnictwie. W rezerwacie tym znajduje się Skała Geologów , która jest ostańcem skalnym . Na terenie rezerwatu znajdują się podziemne trasy turystyczne, brama amfiteatru, schody do stacji tyrolki i tarasa spod której wypływa wodospad . Występują także jaskinie i schroniska. Drugiego dnia mieliśmy przyjemność z mapą w ręku i kompasem pokonywać trasę Doliny Kościeliskiej , w której między innymi zwiedzaliśmy Jaskinię Mylną. Położona jest w Raptawickiej Turni tuż nad polaną Pisaną. Ma dwa wejścia południowe 1098m n.p.m i północne 1084m n.p.m. przez które prowadzi czerwony szlak. Trzeciego dnia przyszedł czas na spędzenie w Energylanda . Jest to największy park rozrywki w Polsce, w którym znajduje się wiele atrakcji dla każdego. Niektóre atrakcje charakteryzują się specjalnie dobraną tematycznie dekoracją i scenografią . My trafiliśmy na Halloween – Smoczy Gród.

Wycieczka została zorganizowana przy współpracy z Biurem Turystyki i Podróży JUVENTUS, któremu serdecznie dziękujemy za przygotowanie bardzo interesującego programu wycieczki.

Opiekunowie wycieczki:
E. Rogalska, R. Lech, B. Zaborowska

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

21 października 2022 r. braliśmy udział w Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. W czasie pielgrzymki, przez wstawiennictwo Czarnej Madonny, powierzaliśmy Bogu sprawy naszej Czwórki, w szczególności naszych Maturzystów, którzy przygotowują się do egzaminu maturalnego. Najpierw słuchaliśmy katechezy w Bazylice Jasnogórskiej, następnie uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich, w Nabożeństwie Pojednania i Eucharystii w Bazylice Jasnogórskiej oraz Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu. Czas spędzony u naszej Mamy był dla nas wszystkich cudowny.

Marek Spiżewski

„Będziecie moimi świadkami”

Z okazji Tygodnia Misyjnego w naszej Czwórce odbyła się w formie testu II edycja Konkursu Misyjnego - bł. Paulina Jaricot.

Wygrała Judyta Rolka z klasy 2G. 2. miejsce zajęła Marta Prajs 3A, 3. Alicja Maria Strzeszewska 3A, 4. Natalia Niedźwiecka 3A, 5. Natalia Mikulska 1R, 6. Oliwia Małgorzata Kruczyk 1R.

Gratulujemy wszystkim Uczestniczkom!

Katecheci

Rozstrzygnięcie konkursu z okazji dnia nauczyciela

Z przyjemnością informujemy, że quiz pt., „kto jest na fotce?” został rozstrzygnięty!

Konkurs polegał na odgadnięciu na podstawie zdjęcia z dzieciństwa, nauczyciela naszej szkoły. Do rozszyfrowania było 24 zdjęcia.

Choć to było nie lada wyzwanie, bo na odgadnięcie jednego zdjęcia uczniowie mieli tylko 15 sekund, to do quizu przystąpiło wielu uczniów.

Z czego bardzo się cieszymy.

I miejsce zajęła Perzan Julia z klasy 2S
odgadła 18 poprawnych zdjęć,
II miejsce zajęła Piwowarczyk Alicja z klasy 4 KC1
odgadła 17 poprawnych zdjęć,
III miejsce zajęła Gąska Julita z klasy 4 G1
odgadła 16 poprawnych zdjęć.

Gratulujemy zwycięzcom.

W dniu 13 października podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Nauczyciela, do naszego quizu przystąpili również nauczyciele. Z wielkim zapałem podjęli wyzwanie by odgadnąć zdjęcia swoich koleżanek i kolegów.

Organizatorzy wyłonili trzech zwycięzców:

I miejsce zajęła Pani Magda Wlazło
odgadła 19 poprawnych zdjęć,
II miejsce zajął Pan Robert Piątek
Odgadł 18 poprawnych zdjęć,
III miejsce zajęła Pani Barbara Stepnowska
odgadła 17 poprawnych zdjęć.

Gratulujemy.

Organizatorzy:

Urszula Kaliszewska Agnieszka Stefańska

III miejsce w konkursie "Kreatywne lekcje. Nie tylko na odległość

Podczas uroczystości Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 17.10.2022r, podsumowana została III edycja konkursu „Kreatywne lekcje. Nie tylko na odległość”. Jest to konkurs skierowany do nauczycieli wszystkich typów szkół i przedszkoli prowadzonych przez Miasto Ostrołęka.

Zespół reprezentujący ZSZ nr 4, w składzie: Sylwia Balcerzak, Magdalena Parzych, Grażyna Napiórkowska, zajął 3 miejsce. Dziękujemy za tak duże wyróżnienie!

Magdalena Parzych