2013-10-05 OSTROŁĘCKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

2013-10-24 AKCJA "ŚMIGAJ MŁODY NA WYBORY"

W czwartek 24 października 2013r.w naszej szkole w ramach akcji „Śmigaj młody na wybory” przeprowadzono prawybory do Parlamentu Europejskiego. Wydarzenie zorganizowane zostało przez młodzież ze Szkolnego Klubu Europejskiego i Spółdzielni Uczniowskiej „Ekonomik”, pod opieką Małgorzaty Święcickiej i obserwatora z Punktu Informacji Europejskiej ED Ostrołęka, Aleksandry Nowak.

Młodzież do udziału w prawyborach zaprosiła pełnoletnich uczniów, Dyrekcję oraz pracowników szkoły. Celem akcji „Śmigaj młody na wybory” jest zaangażowanie obywatelskie młodych ludzi, dla których wybory do PE w 2014 r. będą pierwszym formalnym głosowaniem w życiu, i to od razu na szczeblu europejskim. Akcja stanowi część Młodzieżowego Maratonu Aktywnego Obywatela (MMAO), przedsięwzięcia przygotowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu „Młodzież w Działaniu” – we współpracy z organizacjami młodzieżowymi i młodymi aktywistami z całej Polski.

Skład Młodzieżowej Komisji Wyborczej:
Angelika Madrak- Przewodnicząca
Karina Prusik- Zastępca Przewodniczącej
Karolina Ropiak- Członek
Karolina Ruszczyk- Członek
Angelika Skowrońska-Członek

Wyniki głosowania:

Uprawnionych do głosowania było 430 osób.
Udział w głosowaniu wzięło 226 osób, w tym:
1)deklarację udziału w głosowaniu zgłosiło-140 osób, co stanowi 62,5 % głosów ważnych
2) deklarację nie brania udziału w głosowaniu zgłosiły- 24 osoby, co stanowi 10,71% głosów ważnych
3) deklarację , że nie wie co zrobi w kwestii głosowania zgłosiło – 60 osób, co stanowi 26,78% głosów ważnych.
4)2 głosy były nie ważne.

Dziękujemy bardzo wszystkim za udział w głosowaniu.

2013-10-21 KOŁO PCK w PRZEDSZKOLU Nr 8

Dnia 21 października 2013r Szkolne Koło PCK odwiedziło Przedszkole Miejskie Nr 8 w Ostrołęce. Celem wizyty było przeprowadzenie szkolenia z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród 5 i 6 latków. Ćwiczenia praktyczne poprowadziły uczennice z kl IR: M. Chełchowska, E. Kurpiewska, K. Brzuzy oraz uczennice z kl. I G: E. Świercz, K. Milewska, N. Kozicka, A. Domurad. Natomiast wśród przedszkolaków 3 – 4 latków zostały przeczytane bajki w ramach akcji : „Cała Polska czyta dzieciom SK PCK czyta dzieciom”. Bajki czytały uczennice z klasy I G:M. Budziłek, K. Dziesińska oraz uczennice z kl. I R: N. Milewska, P. Janczak.

Opiekuna SK PCK
Barbara Zaborowska

WYCIECZKA LAZUROWE WYBRZEŻE

Było cudownie, bajecznie, ciepło, wietrznie i lazurowo… zostały już tylko wspomnienia… A było to tak….

14 września uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami z III LO im. Unii Europejskiej, udali się na wycieczkę na Lazurowe Wybrzeże, zorganizowaną przez Biuro Podróży „SOŚNINY”.

W trakcie pobytu odwiedzili wiele malowniczych miejscowości położonych u wybrzeża Morza Śródziemnego. Na uwagę zasługiwała przede wszystkim przepiękna stylowa architektura i zachwycająca przyroda - liczne promenady porośnięte palmami i egzotyczną roślinnością.

2013-10-17 PÓŁFINALIŚCI KONKURSU "ZGOTUJ SOBIE SUKCES"

Uczeń klasy 4 Technik Kucharz Adrian Grec i tegoroczna abiturientka klasy 4 Technik Żywienia i Gospodarstwa Domowego Joanna Łępicka jako zespół pod kierunkiem P. Ewy Tyszki zakwalifikowali się do półfinału 5 edycji konkursu pt. „ Zgotuj sobie sukces” organizowanego przez Firma MAKRO Cash and Carry Polska S.A. z siedzibą w Warszawie.

Warunkiem zakwalifikowania się do półfinału było stworzenie przepisu oraz sporządzenie zakąski i dania głównego z wykorzystaniem ryby Tilapii i piersi z kaczki.

Podczas półfinału, który odbędzie się w dniach 14-15.11.2013r. uczniowie będą sporządzać zakąskę i danie główne w liczbie 6 porcji na podstawie przepisu własnego pomysłu przy użyciu produktów z „ BLACK BOX”, z którymi zapoznają się bezpośrednio przez rozpoczęciem przygotowania Pracy konkursowej.

Półfinał i finał konkursu odbędzie w Akademii Efektywnej Przedsiębiorczości Makro - HoReCA w Warszawie przy Al. Jerozolimskich 184, 02-486 Warszawa. Lista Zespołów Uczniów, które zostały zakwalifikowane do udziału w Półfinałach jest zamieszczona na stronie www.akademiamakro.pl lub www.makro.pl

Gratulujemy Asi i Adrianowi sukcesu.

Ewa Tyszka