ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR4

im. Adama Chętnika w Ostrołęce

  



AKTUALNOŚCI


GOŚCIE z TURCJI


 

 

W poniedziałek 5 września Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika odwiedziła turecka delegacja z miasta Kemer. W skład delegacji wchodzili: Kemal Yüksel – wiceburmistrz, Elmas Demir – specjalista ds. PR w Kemer oraz Senel Gul – architekt miejski.

W szkole delegacja spotkała się z dyrekcją i młodzieżą, obejrzeli pracownie szkolne. Poznali także życiorys patrona szkoły Adama Chętnika. Następnie wraz z panią dyrektor odbyli krótką wizytę w Ośrodku Etnograficznym w Lelisie. Na koniec mogli poznać smaki kurpiowszczyzny. Obiad przygotowali uczniowie i pracownicy warsztatów szkolnych gastronomicznych.

Delegacja z Turcji była zainteresowana kierunkami i sposobami kształcenia młodzieży w naszej szkole. Pan wiceburmistrz, podkreślił, że podobna szkoła funkcjonuje w Kemer i może być początkiem współpracy obu placówek.

Miasto Kemer to znany i jeden z najpiękniejszych kurortów Turcji, położony w prowincji Antalya w południowo – zachodniej części kraju, nad Morzem Śródziemnym. Ostrołęka i Kemer w dniu 6 września mają zostać miastami partnerskimi. W tym dniu w Miejskim Ratuszu podpisany będzie list intencyjny.

 

Więcej na temat współpracy: znajdziecie TUTAJ

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017


 

I Konferencja Branży Gastronomicznej "Klaster łączy środowisko"


         

W dniu 4 lipca 2016r doszło do bezprecedensowego spotkania branży gastronomicznej reprezentowanej przez pierwszy w Polsce Ogólnopolski Klaster Środowiskowy Branży Gastronomicznej ,,Polscy Liderzy Gastronomii'' reprezentowanego przez Pana Grzegorza Górnika – Akademia Kelnerska, Pana Jarosława Uścińskiego – Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni, Panią Danutę Richert – ZSG w Rzeszowie, Wojciecha Ożoga – menagera, Jerzego Czaplę – Centrum Szkolenia Barmanów, Ireneusz Jundziłła i Rafała Maneckiego – Portal Pracawgastronomii.pl – z grupą członków Klastra reprezentującą szkoły gastronomiczne i hotelarskie. Dyrektorzy i koordynatorzy szkół z Bieczy, Chełma, Czudca, Garwolina, Gorzowa Wielkopolskiego, Grodziska Wielkopolskiego, Hrubieszowa, Kędzierzyna-Koźla, Krotoszyna, Legnicy, Lubania, Łowicza, Łukowa, Miętna, Nysy, Olesna, Ostrołęki, Ostrzeszowa, Pilzna, Pyrzyc, Ryglic, Sieradza, Szczytna, Tarnowa, Warszawy, Wojsławic, Wojnicz i Żychlina na wspólnej konferencji, która odbyła się w Zespole Szkół Spożywczo-Gastronomicznych przy ulicy Komorskiej w Warszawie, spotkali się w celu wyłonienia kluczowych tematów współpracy oraz lidera grupy szkół.

czytaj dalej>>>

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO


 

Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2016/2017

01.09.2016


*godz.8:30 –Msza św. w kościele pw. Św. A. Padewskiego (klasztor)

*godz.10:00 –Uroczyste Rozpoczęcie Nowego Roku szkolnego 2016/2017 na placu szkoły

*Spotkanie z wychowawcami w klasach wg harmonogramu:


LP.

Klasa

Nazwisko i Imię
Wychowawcy

Nr sali

LP.

Klasa

Nazwisko i Imię
Wychowawcy

Nr sali

1

1 TE

J.Skarzyńska

45

17.

3TE

A.Sikorska

14

2

1 KS

A.Nol

5

18.

3 TG

M.Bałon

40

3.

1 HT

K.Pyskło

37

19.

3 HS1

M.Święcicka

32

4.

1 TO

E.Sienkiewicz

13

20.

3 TO

B.Stepnowska

15

5.

1 TG

B.Krzemińska

39

21.

3 HT

R.Lech

10

6.

1 TG1

D.Sakowska

44

22.

3 HT1

M.Karczewska

4

7.

1 Kch

A.Wojtasik

8

23.

3 Kch

E.Zabielska

 

8.

2 Kch

E.Litwińczuk

 

24.

4 TG

G.Napiórkowska

42

9.

2 TE

 

B.Parzych

 

38

25.

4 HT

E.Niedźwiedzka

31

10.

2 HS

M.Litwa

S.Gim.

26.

4 TE

A.Zienkiewicz

41

11.

2 HT

B.Zaborowska

11

27.

4 TO

A.Chrostowska

12

12.

2 TG

E.Okowicka-Dyl

 

28.

4 TZ

A.Łyszkowska

17

13.

2 TZ

E.Rogalska

 

29.

4 HS

K.Korczakowska
- Nosek

6

14.

2 TK

W.Pędzich

AULA

30.

4 TG1

S.Dyko

 

15.

2 TO

E.Margiel

43

 

 

 

 

16.

3 TZ

A.Krasna

S.Tech

 

 

 

 

 

 

EGZAMIN ZAWODOWY PONOWNE PRZYSTĄPIENIE


 

Stara formuła dla absolwentów, którzy ukończyli szkołę w 2015r. lub wcześniej:

 

Po raz ostatni egzamin będzie przeprowadzony w starej formule w czerwcu 2017r.

Deklaracje należy składać do szkoły od października do 22 grudnia 2016r. Deklarację można złożyć osobiście (otrzymasz potwierdzenie złożenia) lub za pośrednictwem poczty (liczy się data otrzymania przez szkołę deklaracji).

Druk deklaracji można pobrać ze strony internetowej  - pobierz

 

Nowa formuła, absolwenci, którzy ukończyli szkołę w 2016r.:

Deklaracje należy złożyć do szkoły osobiście lub za pośrednictwem poczty (liczy się data otrzymania przez szkołę deklaracji).

Aby przystąpić do egzaminu w sesji styczeń-luty 2017, deklarację należy złożyć do dnia 12 września 2016r. Druk deklaracji można otrzymać przed wypełnieniem lub pobrać ze strony  - pobierz

 

Anna Słota – kierownik szkolenia praktycznego