2013-12-16 HALOWA PIŁKA NOŻNA

W dniach 16 – 17 grudnia 2013 roku na hali sportowo – widowiskowej im A. Gołasia odbyły się rozgrywki w ramach XII edycji Mistrzostw Miasta Ostrołęki Szkół Średnich o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Ostrołęki w Halowej Piłce Nożnej Kobiet. W turnieju wzięło udział 8 szkół ponadgimnazjalnych. Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę zajęły 2 miejsce.

Skład zespołu:

Beczak Małgorzata kl. 4 Tg,
Domańska Anita kl. 3 Tk1,
Majewska Beata 3 Tk1,
Pijanowska Angelika kl. 2 Te,
Tyszka Katarzyna kl. 2 Ht,
Beczak Joanna kl. 2 Hs,
Damięcka Ewelina kl. 2 Hs,
Kossakowska Izabela kl. 2 Hs,
Ciężar Martyna 1 Ht,
Borkowska Karolina kl. 1 Te,
Szczepańska Aleksandra kl. 1 Te,
Majkowska Weronika kl. 1 Tg

2013-12-06 II REGIONALNA OLIMPIADA

6 grudnia 2013 w auli „Europa” w Wyższej Szkoły Ekonomiczno – Społecznej w Ostrołęce, pod patronatem Banku BGŻ, Wyższej Szkoły Ekonomiczno – Społecznej w Ostrołęce i Europe Direct Ostrołęka odbyła się II Regionalna Olimpiada „Wiedzy o gospodarce, spółdzielczości i Unii Europejskiej”. Uczestniczyli w niej uczniowie z Zespołu Szkół w Makowie Mazowieckim, Zespołu Szkół Powiatowych w Myszyńcu, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce, , Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Ostrołęce i Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy II Te: Katarzyna Dzieżyk, Ewelina Duszak, Karolina Ropiak, Karolina Ruszczyk pod opieką p. Roberta Piątka

Uczestnicy olimpiady musieli odpowiedzieć na 52 pytania dotyczące gospodarki naszego regionu, musieli się wykazać znajomością historii i zasad działania spółdzielczości, systemów i ofert bankowych, a także sposobami wykorzystania funduszów unijnych i ich wpływu na rozwój polskiej gospodarki.

Po 120 minutach trwania olimpiady i ocenianiu prac uczestników, komisja ogłosiła wyniki:

I miejsce – Karolina Ruszczyk – ZSZ nr 4 w Ostrołęce – 51 punktów

II miejsce – Karolina Ropiak - ZSZ nr 4 w Ostrołęce – 50 punktów

III miejsce – Katarzyna Dzieżyk - ZSZ nr 4 w Ostrołęce – 48 punktów

Drużynowo wygrał Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce przed Zespołem Szkół w Makowie Mazowieckim i Zespołem Szkół Powiatowych w Myszyńcu.

Poza nagrodami rzeczowymi laureaci pierwszych trzech miejsc zakwalifikowali się do Ogólnopolskiej Olimpiady „Wiedzy o gospodarce, spółdzielczości i Unii Europejskiej”, która odbędzie się pod koniec marca w Krakowie.

Robert Piątek

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE 2013

Z okazji świąt Bożego Narodzenia
życzę Wam wszystkich marzeń spełnienia.
Smacznego karpika,
tłustego śledzika,
barszczyku czerwonego,
a pod choinką prezentu pięknego.
Szczęścia zdrowia i radości,
niech na waszych twarzach uśmiech zawsze gości.

2013-12-02 ELIMINACJE SZKOLNE - OLIMPIADA WIEDZY O PRAWIE

2 grudnia 2013 roku po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z testem eliminacji szkolnych w XVI edycji Olimpiady Wiedzy o Prawie .

Uczniowie z klasy III Te, IV TH musieli wykazać się wiedzą na temat systemu prawnego Rzeczpospolitej ze szczególnym uwzględnieniem prawa konstytucyjnego, administracyjnego, cywilnego, karnego i gospodarczego. Dodatkowo musieli posiadać wiedzę z zakresu życia społecznego, polityki i funkcjonowania państwa oraz stosunków międzynarodowych zgodnie z programem nauczania wiedzy o społeczeństwie.

Skład komisji tworzyli: Barbara Stepnowska, Renata Sawicka , Adam Zienkiewicz.

Do eliminacji okręgowych zakwalifikowała się uczennica Aleksandra Choromańska z klasy IV technikum hotelarskiego .

Gratulujemy Oli i życzymy powodzenie na etapie okręgowym .

2013-11-29 AKCJA CHARYTATYWNA „ZBIERAMY DLA BARTKA” ZAKOŃCZONA

W piątek 29 listopada odbył się w Hali Widowiskowo- Sportowej im. Arkadiusza Gołasia koncert dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 4. Wystąpili Milena Śnietka, Arkadiusz Borkowski, zespół Rock of Stone, a jako gwiazda ostrołęcka formacja Vinyl. Samorząd Uczniowski w ten sposób podziękował społeczności szkolnej za udział w trwającej dwa tygodnie akcji charytatywnej „Zbieramy dla Bartka”. Dzięki temu, że piekliście i kupowaliście ciasta, licytowaliście na aukcji i przyszliście na koncert zebraliśmy 4 776 złotych. Pieniądze przekażemy na konto fundacji i przeznaczone będą na rehabilitację absolwenta naszej szkoły, Bartka Politowskiego. Dziękujemy wszystkim za pomoc.