2013-12-16 OGŁOSZENIE

Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu. Zachęceni aktywnością młodzieży zadeklarowaliśmy przystąpienie naszej szkoły do udziału w Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może”. Celem tej akcji jest wzmacnianie i rozwijanie kondycji uczniów i promowanie aktywnego i zdrowego trybu życia wśród nich. Jesteśmy już ujęci w mapie Polski pokazującej przystąpienie szkół do tej akcji na terenie całego kraju. Jeśli wywiążemy się ze stawianych przed nami zadań szkole zostanie nadany certyfikat „Szkoła w ruchu”.

Szkołę w tym projekcie reprezentują nauczyciele wychowania fizycznego p. Małgorzata Litwa i p. Katarzyna Kowalska, przy wsparciu pani dyrektor Anny Przygody- Majewskiej.

Zapraszamy zarówno całe klasy jak i indywidualnych uczniów do pomocy w realizacji tego projektu.

Więcej informacji na stronie www.szkolawruchu.men.gov.pl

2013-12-04 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców O Puchar Przewodniczącego Rady Rodziców

Dnia 4 grudnia 2013r odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców o Puchar Przewodniczącego Rady Rodziców. W turnieju wzięło udział 13 dziewcząt i 25 chłopców. Po wielogodzinnych zmaganiach wyłonieni zostali zwycięzcy:

W grupie dziewcząt:

I miejsce – Damięcka Ewelina klasa II Hs
II miejsce – Pabich Justyna klasa IV Hs
III miejsce – Gajda Milena klasa IV Te

W grupie chłopców:
I miejsce – Kamil Opalach klasa IV Tk
II miejsce – Grzybowski Radek klasa I Tg1
III miejsce – Rawa Daniel klasa IV Te1

Zwycięscy otrzymali dyplomy pamiątkowe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Za wszystkie nagrody serdecznie dziękujemy

Ośmiu najlepszych zawodników zakwalifikowało się do XII edycji Mistrzostw Miasta Ostrołęki Szkół Średnich w Tenisie stołowym o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki, który odbędzie się dla dziewcząt 8 stycznia 2014r, dla chłopców 9 stycznia 2014r.

2013-12-06 OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI

W dniu 06.11.2013 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny XVIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności o tematyce wiodącej „ Żywienie u progu i schyłku życia”. Wydarzenie to jest tradycją wśród młodzieży naszej szkoły. Po raz kolejny uczniowie klas gastronomicznych IV Tg, IV Tk, 3Tg, 3Tk, 3 Tc rywalizowali ze sobą z zakresu wiedzy z przedmiotu technologii gastronomicznej i podstaw żywienia.

Skład komisji tworzyli nauczyciele przedmiotów zawodowych gastronomicznych : przewodnicząca p. Agnieszka Wojtasik , członkowie: p. Ewa Tyszka, p. Barbara Krzemińska, p. W. Pędzich, p. E. Okowicka, p. Magdalena Kacperek, p. M Milczarek.

Ogłoszenie wyników XVIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności odbyło się w dniu 13.11.2013 r. Dyplomy i nagrody wręczyła P. Wicedyrektor Barbara Stepnowska. Każdy uczestnik Olimpiady otrzymał drobny upominek .

Nagrodzeni uczniowie:

I miejsce : Kozicka Patrycja (klasa 4 Tg)
II miejsce: Dorota Gawek( klasa 4 Tk)
III miejsce : Kania Małgorzata ( klasa 4 Tg)

Uczennice Kozicka Patrycja i Gawek Dorota zakwalifikowały się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Żywieniu  i Żywności, który odbędzie się  w  dniu 10.01.2014r. w Zespole Szkół Gastronomicznych im. prof. E. Pijanowskiego w Warszawie .

Organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Przyrody w Poznaniu wespół z Zespołem Szkół nr.6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie okręgowym Olimpiady.

Nagrody dla uczestników ufundowała Rada Rodziców.

Ewa Tyszka

2013-11-29 KONKURS „Kuchnia Polska na Mazowszu 2013"

29 Listopada 2013 uczniowie naszej szkoły wzięli udział finale V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gastronomicznego pt : „ Kuchnia Polska na Mazowszu 2013” zorganizowanego przez Zespół Szkół Spożywczo-Gastronomicznych w Warszawie ul. Komorska 17/23 oraz Stalgast Sp. z.o.o. przy wsparciu i pomocy merytorycznej Szefów Kuchni, Mistrzów Kelnerskich oraz absolwentów szkoły.

Do finału konkursu zakwalifikowali się uczniowie klas II Technik Żywienia i usługa gastronomicznych w składzie Natalia Laskowska i Hubert Płodzich ( II TR) oraz Magdalena Chojnowska ( II TG) jako drużyna pod kierunkiem pań Ewy Okowickiej , Sylwii Dyko oraz Barbary Krzemińskiej . Głównym celem konkursu było kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o polskiej tradycji kulinarnej, doskonalenie umiejętności kulinarnych, rozbudzanie inicjatywy, pomysłowości i kreatywności uczniów szkół gastronomicznych, podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego oraz nawiązywanie współpracy między szkołami i firmami związanymi z gastronomią, doskonalenie zawodowe i organizacyjne nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursów.

Warunkiem zakwalifikowania do finału było przygotowanie, nadesłanie zgłoszenia i receptur, opisu produkcyjnego oraz zdjęć potraw – zakąski gorącej z pstrąga świeżego , dania głównego z piersi z indyka oraz ser Mlekdamer. Natalia i Hubert przygotowali potrawy o nazwach „Indycze perypetie z sosem serowym oraz„ Pstrąg z warzywami otulony pierzynką ciasta francuskiego”. W czasie zmagań kulinarnych , Magdalena Chojnowska uczestniczyła w Konkursie Kelnerskim składającym się z kilku etapów : testu dwujęzycznego, nakrywanie stołu klasycznego oraz improstyl oraz dokonać flambirowania .

Gratulujemy całej drużynie dotarcia aż do finału!

2013-11-21 PODZIĘKOWANIE