2013-11-18 i 2013-11-19 PIŁKA NOŻNA

MISTRZOSTWA MIASTA OSTROŁĘKI SZKÓŁ ŚREDNICH W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

W dniach 18 i 19 listopada 2013 roku rozegrano turniej w ramach XII Mistrzostw Miasta Ostrołęki Szkół Średnich o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Ostrołęki w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn.

Do rywalizacji przystąpiło 8 szkół – I LO, II LO, III LO, ZSZ Nr 1, ZSZ Nr 2, ZSZ Nr 3, ZSZ Nr 4 i LK. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym. Reprezentacja naszej szkoły w składzie:

• Karol Wesołowski IV To
• Piotr Dąbrowski IV To
• Wojciech Gawrych IV To
• Rafał Ogonowski IV Te1
• Wiktor Pyskło IV Te1
• Artur Rawa III Hs
• Mateusz Turek III Hs
• Piotr Kowalczyk III Tg
• Andrzej Bączek III Tg
• Piotr Dąbrowski II Ht1
• Rafał Ludwiczak II To
• Kamil Murach I Tz

po zaciętej i wyczerpującej grze wygrała turniej.

Opiekunem drużyny jest Sylwia Gałka.

2013-10-28 KONKURS GASTRONOMICZNY

W dniu 25.10.2013 i 28.10.2013 odbył się szkolny etap XXXVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych- Blok żywienie człowieka. Do szkolnego etapu zgłosiło się 20-tu uczniów z klas III i IV kierunków gastronomicznych. Zgodnie z regulaminem uczestnicy mieli do rozwiązania test i trzy zadania praktyczne: 1. Rozpoznać materiały i wskazać sposoby ich konserwacji, 2. Nakryć stół i obsłużyć konsumenta przy stole zgodnie z podanym menu. 3. Upiec roladę biszkoptową . Zmagania uczestników olimpiady oceniał powołany przez P. Dyrektor Szkolny komitet Olimpiady w składzie: Marek Milczarek, Sylwia Dyko, Anna Krasna, Barbara Krzemińska, Renata Lech, Ewa Okowicka i Barbara Stepnowska

Wyniki szkolnego etapu XXXVIII OWiUR

1. Justyna Barbarska kl. IV Tg
2. Aleksandra Piersa kl. III Tg
3. Milena Dziczek kl. III Tg

Gratulujemy uczennicom i opiekunom oraz życzymy sukcesów w etapie okręgowym olimpiady, który odbędzie się w kwietniu 2014r. Radzie Rodziców dziękujemy za sfinansowanie nagród książkowych oraz drobnych upominków dla wszystkich uczestników szkolnego etapu Olimpiady Za Szkolny Komitet Olimpiady Marek Milczarek

2013-11-18 KOŁO PCK w PRZEDSZKOLU "BAJKA"

Dnia 18 listopada 2013r Szkolne Koło PCK odwiedziło Prywatne Przedszkole „Bajka” w Ostrołęce – Osiedle Stacja. Celem wizyty było przeprowadzenie szkolenia z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród 5 i 6 latków. Natomiast wśród przedszkolaków 3 – 4 latków zostały przeczytane bajki w ramach akcji : „Cała Polska czyta dzieciom SK PCK czyta dzieciom”. Członkowie przeprowadzający szkolenie to uczennice z kl. I Tg : A. Bacławska, J. Pajka, K. Siekierska, D. Sokołowska.

Opiekun SK PCK
Barbara Zaborowska

2013-11-12 UROCZYSTA AKADEMIA

11 listopada 1918 r. to jedna z najważniejszych dat, jakie zapisały się na kartach historii Polski. Wtedy właśnie nasza ojczyzna, po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię Prusy i Rosję, odzyskała niepodległość.

We wtorek 12 listopada 2013 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Przed licznie przybyłymi uczniami i nauczycielami wystąpiła młodzież z kl. I Te i II Tg1: Karolina Borkowska, Anna Chrostowska, Radosław Ciuchta, Aleksandra Eliasz, Sebastian Glinka, Karol Gocłowski, Małgorzata Gumowska, Dawid Kołodziejczyk, Zuzanna Kulas, Katarzyna Łuba, Piotr Nowak, Angelika Orłowska, Albert Pazera, Aleksandra Szczepańska, Patrycja Zalewska, Angelika Zawalich, Paweł Dobrowolski, Piotr Drężek, Piotr Kozik, Kacper Michalski, Sebastian Ogonowski, Hubert Płodzich, Marcin Sobiech. O wspaniałą oprawę muzyczną zadbał chór w składzie: Justyna Podolak, Klaudia Krasna (kl. I Ht), Natalia Laskowska, Marysia Bednarek (kl. II Tg1), Paulina Sitek (kl. II To), Natalia Dziesińska ( kl. III Tk1), Emilia Il (kl. IV Te1). Scenografię przygotowały uczennice kl. II Tg1: Marietta Madrak, Ilona Zyśk, Izabela Bałdyga. Młodzież twórczo pracowała pod opieką p. A. Wilińskiej, p. A. Nol i p. D. Bunkowskiego.

Mundury z epoki wypożyczyła nam p. Wiesława Gałka, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Krajowego Koła Weteranów, ich Rodzin i Przyjaciół 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce z Izby Tradycji 5 Pułku Ułanów Zasławskich, zlokalizowanej w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich. Serdecznie dziękujemy pani prezes za uświetnienie naszej uroczystości.

KONFERENCJA “ KUCHNIA WARSZAWSKA - DZIEDZICTWO NIEZAPOMNIANE”

W dniu 30.10.2013r. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich  w Warszawie przy  ul. Majdańskiej odbyło się spotkanie podsumowujące realizację projektu  ”Kuchnia warszawska-dziedzictwo niezapomniane”.

Na uroczystość przybyły władze oświaty, znane osoby związane ze światem kulinariów, przedstawiciele branży gastronomicznej, nauczyciele, przedstawiciele mediów, szkół gastronomicznych z województwa mazowieckiego oraz delegaci z Włoch, którzy w Polsce byli z wizytą studyjną dotyczącą wymiany doświadczeń w obszarach kształcenia zawodowego.

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce reprezentowała pani Barbara Krzemińska z uczennicą klasy IV TK Mileną Choromańską.

Podczas uroczystości  sześć najlepszych zespołów dwuosobowych (łącznie 12 osób) zostało wyróżnionych nagrodami.

Uczestnicy konferencji mieli okazję zdegustować potrawy kuchni warszawskiej przygotowane przez uczniów, biorących udział w projekcie.