NAJSŁYNNIEJSZA LICZBA ŚWIATA - KONKURS

14 marca 2016 roku w ZSZ nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce odbył się II międzyszkolny konkurs matematyczny „Najsłynniejsza liczba świata” z okazji Światowego Dnia liczby π.

W konkursie wzięli udział najlepsi uczniowie z ostrołęckich szkół gimnazjalnych: z Gimnazjum nr 1 im. J. Kusocińskiego, z Gimnazjum Nr 3 im. Adama Mickiewicza, z Zespołu Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej Gimnazjum Nr 5 oraz z Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego . Uczniowie w ciągu 45 minut rozwiązywali zadania otwarte i zamknięte związane z liczbą π.

Komisja w składzie:

1. p. Grażyna Napiórkowska

2. p. Elżbieta Rogalska

3. p. Krystyna Rozwadowska

4. p. Lech Rostkowski

wyłoniła zwycięzców konkursu:

I miejsce – Rafał Szypulski – Zespół Szkół nr 5 w Ostrołęce

II miejsce – Hubert Nakielski – Zespół Szkół nr 5 w Ostrołęce

III miejsce – Maciej Białobrzeski – Gimnazjum nr 3 w Ostrołęce

Nagrody w konkursie ufundował Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki pan Jerzy Grabowski.

Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy konkursu upominki i dyplomy.

Zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy wyników oraz życzymy dalszych sukcesów oraz powodzenia na egzaminach gimnazjalnych.

Nauczyciele matematyki

IVXX PREZENTACJE EDUKACYJNE

Prezentacje Edukacyjne, które tradycyjnie odbywały się w hali im. A. Gołasia w Ostrołęce cieszyły się jak zawsze dużym zainteresowaniem. To już czternasta edycja prezentacji, która zgromadziła na hali dużą ilość szkół, ośrodków związanych z edukacją i jeszcze większą ilość odbiorców.

Wśród oferty edukacyjnej nie zabrakło również NAS. Na nasze stoisko na hali przyciągała egzotyczna palma kokosowa i turyści. Handlowcy, którzy uczyli podstawowej obsługi kas fiskalnych, ekonomistka doradzała w kwestiach biznesowych. Przystojny recepcjonista udzielał informacji o hotelarstwie, a sympatyczne dziewczyny udające pokojówki zapraszały do odwiedzenia naszego stoiska.

Gastronomia pokazała się od innej strony: częstowała własnoręcznie upieczonymi ciastkami i dekorowała pyszne jabłka. Rzeźbienie jabłek na miejscu okazało się nie lada atrakcją!

Na scenie szkołę reprezentowali się przystojni kelnerzy prezentując musztrę kelnerską – serwis synchroniczny

Wszystkich gimnazjalistów zapraszamy do nauki na proponowanych przez nas kierunkach:

• technik obsługi turystycznej

• technik hotelarstwa

• technik handlowiec

• technik ekonomista

• technik żywienia i usług gastronomicznych

• kelner

Zasadnicza Szkoła Zawodowa:

• Kucharz

• Wędliniarz

Anna Słota

SZKOLNY TURNIEJ W PIŁKĘ SIATKOWĄ CHŁOPCÓW

Dnia 23.02.2016 odbył się Szkolny Turniej w Piłkę Siatkową Chłopców o Nagrodę Dyrektora Szkoły.

Do turnieju zgłosiło się 14 drużyn z klas: II Te-II Ht1, IV Tg, I Hs, II Hs, II Tz, I Te, III Te, III Kch, IV Ht1, IV Te, I Tk, II Tg, III To i III Tg1.

Turniej rozegrano systemem brazylijskim, do dwóch przegranych meczy.

Ostatecznie trzecie miejsce zajęli reprezentanci klasy II Hs: Konrad Deptuła,Damian Duszak, Radosław Olkowski i Krystian Kalinowski.

Drugie miejsce przypadło klasie III To w składzie: Karol Kubeł, Tomasz Marzewski, Kamil Pietrasiak i Karol Samsel.

Pierwsze miejsce zdobyli chłopcy z klasy III Tg1 – Karol Gumkowski, Patryk Bogdański, Adrian Szydlik i Jakub Osiewski.

Turniej przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Sylwia Gałka i Cezary Filochowski.

SZKOLNE WALENTYNKI

W tym roku Walentynki obchodziliśmy nietypowo, bo dopiero 16.02.2016r. Przygotowaniem imprezy zajęła się liczna grupa: Paulina Brulińska, Ewelina Ratka, Aneta Rolka z kl. III Hs, Patrycja Ścięgaj, Martyna Stachurska, Aleksandra Gumowska z kl. II Te. Oprawą muzyczną zajął się Dawid Łempicki z kl. III Tz. Zdjęcia wykonywała Angelika Orłowska z kl. III Te. Nad całością czuwała Przewodnicząca SU- Karolina Milewska z kl. II Tg.

Dziewczyny otworzyły Walentynkową Pocztę- za jej pośrednictwem można było wysłać życzenia ukochanej lub ukochanemu. Dla tych, którzy lubią ogłaszać światu swoje uczucia, stworzyliśmy Walentynkową Tablicę Ogłoszeń. Niektóre wpisy naprawdę poruszały wyobraźnię:) Dzięki Dawidowi piękna muzyka rozbrzmiewała na szkolnych korytarzach przez cały dzień. Dziewczyny z kl. III Hs i II Te osłodziły szkolne trudy ciastem, a dochód ze sprzedaży przekazały na radiowęzeł.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i dobrą zabawę.

AKCJA CHARYTATYWNA „DLA NATALKI”

W poniedziałek 10 stycznia odbyła się w naszej szkole akcja charytatywna „Dla Natalki”, którą zorganizowała uczennica klasy I To- Patrycja Dzierzgowska. Natalka to żwawa, ciekawa świata pięciolatka. Jej beztroskie dzieciństwo trwało do zeszłego roku- 20 sierpnia zdiagnozowano u niej białaczkę.

Patrycję Dzierzgowską znamy doskonale, to pełna energii nastolatka. Od grudnia zaczęła pracę nad organizacją licytacji: pozyskała sponsorów, zebrała mnóstwo fantów, zaraziła ideą pomocy swoje koleżanki: Annę Sikorę, Emilię Pawłowską, Aleksandrę Jasińską, Klaudię Dobkowską. Licytację poprowadzili: Patrycja Dzierzgowska, Dawid Łempicki i Patryk Bogdański. Zdjęcia wykonał Bartosz Osiecki. Efektem ich pracy były zebrane pieniądze: 1928,50. Podczas licytacji były z nami mama i siostra Natalki, które przybliżyły nam sytuację dziewczynki.

Sponsorami byli: Pizza Rica, Texas Burger, Szkoła Nauki Jazdy „Na luzie”, zespół muzyczny Exelent, Angelika Orłowska, Klaudia Stepnowska, Anna Kamińska, Natalia Kubeł, Justyna Budna, osoby, które dostarczyły maskotki, pan Artur Laskowski, Biuro Podróży Gabriella- Travel, Club Kapitol, Pulse Club Ostrołęka, Salon Fryzjersko- Kosmetyczny Le Diament, Club Ibiza Zalesie, uczniowie, którzy upiekli ciasta.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom. Realnie pomagacie ludziom, którzy znaleźli się w potrzebie. Sprawiacie, że na ich ustach gości uśmiech. Dzięki takim akcjom sami stajecie się bardziej wrażliwi, zauważacie potrzebujących. Do opiekunów SU zgłosiła się kolejna uczennica, która chce zaangażować społeczność szkolną w pomoc chorej piętnastolatce.