2016.04.15 KONKURS WIEDZY O ŻYWIENIU

W dniu 15.04.2016r. Odbył się Konkurs Wiedzy o Żywieniu „ Żywieniowy Zawrót Głowy” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowany przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 3 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych - Patrycja Janczak.

Celem konkursu było promowanie zdrowego trybu życia. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania zadania testowe obejmujące zagadnienia z zasad zdrowego żywienia, metod profilaktyki chorób dietozależnych.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody. Dziękujemy Patrycja za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

Ewa Tyszka

DNI BIZNESU – 13 i 14 kwietnia 2016r.

W dniach 13 i 14 kwietnia już po raz kolejny w naszej szkole odbyły się „Dni Biznesu”. Uczniowie klas 1TE, 1HS, 2TE, 2HS, 2HT, 2TZ, 2TO, 3HS, 3HT, 3TG i 3U mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy poprzez interesujące i różnorodne wykłady gości. Pierwszego dnia na samym początku wszystkich mile i serdecznie powitała wszystkich uczestników pani Dyrektor Anna Przygoda Majewska. Podczas tych dwóch dni naszą szkołę odwiedzili wspaniali goście:

• mgr Aleksandra Nowak – Konsultant Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct Ostrołęka
  • mgr Paweł Niewiadomski -adwokat,
  • mgr Anna Kulesza –kosmetolog,
  • mjr Sławomir Kośnica  -Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ostrołęce,
  • Aneta Glinka i  Agnieszka Fąk – Mróz -Ochotniczy Hufiec Pracy w Ostrołęce,
  • Stanisław Giżycki – Pracownia Projektowania i Ochrony Środowiska w Ostrołęce,
  • mgr Hanna Głażewska doradca zawodowy -Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, Oddział w Ostrołęce,
  • dr inż. Ireneusz Żuchowski- Rektor Wyższej Szkoły Ekonomiczno- Społecznej w Ostrołęce,
  • Marianna Grzegorczyk – twórczyni ludowa z Wykrotu,
  • Andrzej Bednarczyk – Miejski Rzecznik Konsumentów,
  • Mariusz Rynkiewicz – JBB w Ostrołęce,
  • Beata Malanowska – kosmetolog, podolog,
  • Marzena Suchecka, Katarzyna Grabowska - Urząd Statystyczny w Warszawie Oddział w Ostrołęce,
  • Bogdan Zalewski – prawnik.

I MIEJSCE W MIEDZYSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Karolina Milewska wygrała Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „To lubię…”. Odbył się on w piątek 8.04.2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. J. Psarskiego w Ostrołęce. Karolina recytowała utwór Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy”. Sukces naszej uczennicy nabiera jeszcze większego znaczenia z uwagi na fakt, iż ten sam wiersz recytowało trzech uczestników. Karolina była najlepsza. Serdecznie gratulujemy laureatce i życzymy dalszych sukcesów.

SEMINARIUM

Na zaproszenie Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Filia w Ostrołęce Pana Mariana Krupińskiego klasa 2 Technikum Ekonomicznego wzięła udział 6 kwietnia 2016 r. w seminarium „Usługi urzędów pracy i partnerów rynku pracy dla pracodawców”. Seminarium odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Ostrołęce, przy ul. Piłsudskiego 38 w godz. 11.00 – 14.00. Celem tego spotkania było m.in. podniesienie poziomu wiedzy pracodawców na temat usług oferowanych przez urzędy pracy i partnerów rynku pracy. Na seminarium zostały przedstawione aktualne informacje nt. wsparcia oferowanego pracodawcom przez Wojewódzki i Powiatowy Urząd Pracy, Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, Bank BPH SA, Ostrołęcki Ruch Wspierania Przedsiębiorczości.

Udział w seminarium dał możliwość uczniom zapoznania się z tematyką prowadzenia własnej działalności gospodarczej, aspektami biznesu, oraz możliwościami jego finansowania.

Opiekę nad młodzieżą sprawowały nauczycielki przedmiotów zawodowych Joanna Skarzyńska i Małgorzata Złotowska.

przeczytaj szczegółowy program seminarium.

MOBILNA SZANSA NA PRZYSZŁOŚĆ

- Chcesz podnieść swoje kompetencje zawodowe?

- Jesteś w wieku 18- 35 lat?

- Marzysz o stażu w Wielkiej Brytanii?

Zapraszamy do udziału w nowym projekcie w ramach Fabryki Szans. Uczestnikami mogą być osoby z powiatu ostrołęckiego w wieku 18-35 lat, które nie pracują i nie uczą się. W ramach projektu oferujemy:

- uczestnictwo w 2-miesięcznych stażach w Wielkiej Brytanii (pokrywamy koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia, zapewniamy opiekunów na miejscu)

- przygotowanie do wyjazdu w postaci darmowych kursów językowych, kulturowych oraz zawodowych

- wsparcie doradcy zawodowego oraz mentora w Wielkiej Brytanii, jak również kompleksowa pomoc doradcza po ukończeniu stażu.

Uczestnictwo w projekcie to możliwość zdobycia cennego doświadczenia na rynku pracy. Po powrocie ze stażu pomożemy Ci znaleźć pracę na rynku lokalnym.

Na zgłoszenia czekamy pod adresem projekty@v-systems.pl. Jeżeli jesteś zainteresowany napisz do nas – prześlemy niezbędne formularze rekrutacyjne, regulamin i udzielimy wszelkich dodatkowych informacji.

Więcej informacji pod nr telefonu 22 379 02 17.
Zapraszamy!!
Organizator: V-Systems Sp. z o.o. (ul. Raabego 7/8, 02-793 Warszawa)
Partner Projektu: Miasto Ostrołęka