PRZEGLĄD PIEŚNI WIELKOPOSTNEJ

W niedzielę 13 marca 2016 r. w Amelinie, odbył się Przegląd Pieśni Wielkopostnej. W tym roku po raz pierwszy zaprezentowała się grupa wokalna z naszej szkoły pod nazwą „Bel Canto” w składzie: Angelika Madrak, Paulina Sitek, Weronika Orzechowska, Karolina Żebrowska, Alicja Kisiel, Aleksandra Ram, Justyna Podolak, Justyna Gumkowska, Agnieszka szczecińska, Agnieszka Dziesińska. Zespół wykonał dwie pieśni: „Chlebie Najcichszy” i „Podnieś mnie Jezu”. Sądząc po brawach, występ był jednym z najbardziej docenionych przez publiczność. Festiwal w Amelinie ma już dwunastoletnią tradycję. W tegorocznym wzięło udział 10 solistów i 20 zespołów. Każdy uczestnik i członek zespołu dostał pamiątkowy dyplom, oraz zaproszenie do udziału w przyszłym roku.

ŻYCZENIA

Zdrowych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych,

smacznego jajka, obfitego dyngusa

wszystkim członkom PTTK życzy Opiekun Koła Ewa Margiel

ŻYCZENIA

Zdrowych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych,

smacznego jajka, obfitego dyngusa

wszystkim członkom Ogniska ZNP

życzy Prezes Ewa Margiel

FRANKOFONIA 2016

W tym roku, w ramach Frankofonii uczniowie byli widzami informacji telewizyjnych z Francji – Tele France. Taką formułę przybrała część artystyczna tegorocznej imprezy. W dzienniku pojawiły się wydarzenia kulturalne: kino i film „Rozumiemy się bez słów” wraz z piosenką „Je vole”, muzyka: Zaz i Sarah Riani w piosence „Comme toi”, wystawa jajek wielkanocych „Jajko” i transmisja na żywo z Polski, podróże: zaprezentowanie Lazurowego Wybrzeża, jako magicznego miejsca na wakacyjny wyjazd, wydarzenia sportowe i fragment wygranego meczu : Polska – Francja oraz pogoda, tradycyjnie na koniec informacji.

Nie zabrakło także spotów reklamowych: uczniowie fantastycznie odegrali reklamy: wody Czwórkowianka Perlache, samochodów Citroen, Renault i Peugeot, lodów Carte d’Or oraz perfum Dior. W dzienniku pojawiła się także informacja o sukcesie Sylwii Kozłowskiej z kl. III TO, która zajęła I miejsce w międzyszkolnym konkursie „Wiedzy o Francji i krajach frankofońskich”. Nagrody w tym konkursie ufundowali pan Prezydent Janusz Kotowski oraz Rada Rodziców przy ZSZ Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce.

Nasi uczniowie wspaniałe przygotowali się do tej uroczystości. W części artystycznej wzięli udział uczniowie z klasy I, TO, II TO, III TO, IV TO, II HT, IIIHT, IVHT1. Wykazali się wysokim poziomem znajomości języka francuskiego i ogromnymi umiejętnościami aktorskimi. Za wkład pracy w przygotowanie uroczystości bardzo Im dziękujemy.

Podziękowania należą się także wszystkim nauczycielom, którzy zechcieli nam pomóc w przygotowaniu Frankofonii. Merci beaucoup:)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i zapraszamy za rok do udziału w uroczystości FRANKOFONIA 2017

Barbara Stepnowska i Dominika Sakowska

OBCHODY DNIA KOBIET W NASZEJ SZKOLE

Z okazji „ Dnia Kobiet” Radosław Ciuchta, Dawid Kołodziejczyk, Piotr Nowak i Albert Pazera, uczniowie klasy 3 Te, przygotowali scenkę humorystyczną, która dotyczyła oczywiście relacji damsko-męskich. Chłopcy rozbawili całą publiczność, ale jak można się domyślać, najlepiej bawiła się żeńska część widowni.

Na parterze naszej szkoły panowie prowadzili koncert życzeń, była też ściana, na której mężczyźni mogli pisać życzenia damom.