EKONOMIŚCI WSPÓŁPRACUJĄ z BANKIEM BPH S.A. w OSTROŁĘCE

Uczniowie klasy 1 Technikum Ekonomicznego wraz z nauczycielami Joanną Skarzyńską i Barbarą Parzych uczestniczyli w ramach lekcji przedmiotowej w spotkaniu z pracownikami Banku Przemysłowo-Handlowego S.A. Oddział w Ostrołęce.

Celem spotkania było zapoznanie się z zasadami współpracy podmiotu gospodarczego z Bankiem. Zawiłości tych zagadnień omówili Pani Anna Świtoń - Starszy Doradca Klientów Biznesowych i Pan Andrzej Rutkowski Koordynator Zespołu Doradców MM.

Pani, Anna Świtoń w ciekawy sposób przedstawiła zasady funkcjonowania poszczególnych wydziałów Banku na przykładzie BPH S.A. Oddział w Ostrołęce. Szczegółowo zaprezentowała produkty i usługi świadczone dla małych i średnich firm. Uczniowie uzyskali informacje o zasadach prowadzenia kont firmowych, lokowaniu środków, kredytach dla firm, a także o leasingu, faktoringu i bankowości elektronicznej.

Pan Andrzej Rutkowski w bardzo ciekawy sposób przedstawił rys historyczny bankowości. Zapoznał również młodzież z ofertą dla klientów indywidualnych. W bardzo przystępny a zarazem profesjonalny sposób omówił konta osobiste, rachunki oszczędnościowe, lokaty, kredyty gotówkowe i hipoteczne oraz karty kredytowe dla klientów indywidualnych.

Dzięki spotkaniu z pracownikami Banku BPH S.A. uczniowie naszej szkoły pozyskali wiedzę z zakresu bankowości, a także poznali przepisy prawne regulujące funkcjonowanie sektora bankowego. Mieli także możliwość uzyskania odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań.

Pani Urszuli Rotulskiej-Piersie Dyrektor Banku BPH S.A dziękujemy z umożliwienie spotkania z tak wysokiej klasy specjalistami, jak również za gadżety bankowe i upominki rzeczowe, które zostały przekazane naszej młodzieży podczas spotkania.

J.Skarzyńska

AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EUROPEJCZYKA

Dnia 21.04.2016r. odbyła się Akademia z okazji Dnia Europejczyka pt. „Zwiedzamy Europę autostopem”. Celem akademii była prezentacja języków obcych i kultur innych krajów na forum szkoły, rozwijanie zainteresowań innymi kulturami, kształcenie postaw tolerancji dla ich odmienności, a także promowanie uczniowskich talentów. To działanie odbyło się w ramach projektu EPAS – Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego.

W uroczystości wzięli udział uczniowie klas.
Kl. 1TK: Napiórkowski Szymon, Gąska Marcin
Kl. 1TG: Gawrych Patrycja, Jakubiak Patrycja, Kaczyński Przemysław
KL. 2G: Bartosz Palonek, Ewa Osłowska
KL. 3O: Wróblewska Michalina
KL. 3R: Bieńkowski Wojciech, Bogdański Patryk, Orzoł Aleksandra, Brzuzy Klaudia

W przygotowaniu uczniów pracowały
p. M. Bałon
p. D. Sakowska

Akademię przygotowała D. Mieczkowska

ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy młodzież naszej szkoły do udziału w Światowych Dniach młodzieży w Krakowie, które odbędą się w dniach 26 – 31 lipca 2016r.

Katecheci

2016.04.18 KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Dnia 18 kwietnia 2016r. odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Angielskiej, to już III edycja tego konkursu. Celem konkursu było propagowanie nauki języków obcych poprzez formę piosenki, motywowanie do rozwijania kompetencji językowych, a także prezentacja umiejętności językowych i wokalnych. Konkurs niemal w całości był prowadzony w języku angielskim, toteż wszyscy obecni mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności rozumienia tego języka.

W konkursie wzięło udział siedmiu wykonawców, którzy zaśpiewali wybraną przez siebie piosenkę w języku angielskim. Jury w składzie: Barbara Stepnowska, Michał Wojtan oraz Michał Waśkiewicz przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Patrycja Zakrzewska z kl. 1IZ,

II miejsce – Natalia Laskowska z kl. 4R,

III miejsce – Aleksandra Ram z kl. 1G.

W konkursie wzięli również udział: Daniel Magdziński z kl. 3H, Klaudia Nadolna z kl. IK, Szymon Napiórkowski z kl. I K oraz Karolina Żebrowska z kl. I G. Ponadto podczas konkursu swoje umiejętności muzyczne zaprezentowali: Kinga Wilkowska z kl. 3H grając na saksofonie oraz Karol Samsel z kl. 3O, który zagrał na akordeonie. Gospodarzami imprezy byli uczniowie klasy 4R: Paweł Dobrowolski i Kacper Michalski. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców ZSZ nr 4, firmę Stoldor oraz sklep komputerowy Enter.

Gratulujemy zwycięzcom, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą zabawę. Zdjęcia z przebiegu konkursu do obejrzenia w galerii.

2016.04.15 KONKURS WIEDZY O ŻYWIENIU

W dniu 15.04.2016r. Odbył się Konkurs Wiedzy o Żywieniu „ Żywieniowy Zawrót Głowy” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowany przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 3 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych - Patrycja Janczak.

Celem konkursu było promowanie zdrowego trybu życia. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania zadania testowe obejmujące zagadnienia z zasad zdrowego żywienia, metod profilaktyki chorób dietozależnych.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody. Dziękujemy Patrycja za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

Ewa Tyszka