SZKOLNY KONKURS „MAM TALENT”

We wtorek 8 marca odbyła się VI Edycja szkolnego Konkursu „Mam Talent”. W tym roku na udział zdecydowało się sześć osób: Agnieszka Dziesińska z kl. I Tk zaproponowała nam utwór Leonarda Cohena pt. „Hallelujah”, Patrycja Zakrzewska z kl. II Tz wyśpiewała hit Davida Guetty „Titanium (Feat.Sia)”, Natalia Siekierska z kl. III wykonała piosenkę Dawida Podsiadło pt. „Nieznajomy”. Karol Samsel zachwycił publiczność grą na akordeonie. Największa niespodzianką był popis sztuk walki w wykonaniu Sebastiana Ogonowskiego z kl. IV Tg1 oraz Marcina Kwiatkowskiego z kl. IV Ht1.

Wykonawców oceniało jury w składzie: pani dyrektor Anna Przygoda- Majewska, pani wicedyrektor Barbara Stepnowska, pani Sylwia Gałka, Natalia Laskowska oraz Karolina Milewska. Bardzo ważną rolę jak zawsze odegrała publiczność- każdy widz mógł oddać jeden głos na swojego kandydata. O miłą atmosferę zadbali prowadzący: Kacper Michalski oraz Paweł Dobrowolski, którzy wspierani byli przez urocze hostessy: Małgorzatę Sadłowską i Klaudię Mierzejewską.

Największą ilość głosów oraz punktów jury, po 73,otrzymali Karol Samsel oraz Patrycja Zakrzewska i tym samym zajęli ex aequo I miejsce. 57 głosów otrzymała Natalia Siekierska i zajęła drugie miejsce. Numerem trzy okazał się duet Sebastiana i Marcina. Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody: kamerę internetową, słuchawki, pendrive oraz słodycze. Nagrody zostały ufundowane przez panią Elżbietę Niedźwiedzką oraz Radę Rodziców. Organizatorem konkursu byli opiekunowie SU: Anna Nol oraz Dariusz Bunkowski.

WYRÓŻNIENIE w KONKURSIE HISTORYCZNYM

Uczennica klasy 2ht – Paulina Żebrowska – otrzymała wyróżnienie w postaci dyplomu za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Krąg, w kategorii prac plastycznych. Paulina wykonała album pod tytułem „Dynastie królewskie panujące w Polsce”. Dyplomy za udział w Konkursie otrzymały również uczennice klasy 2Te: Aleksandra Gumowska i Martyna Stachurska. Prace powstawały pod opieką Adama Zienkiewicza.

NAJSŁYNNIEJSZA LICZBA ŚWIATA - KONKURS

14 marca 2016 roku w ZSZ nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce odbył się II międzyszkolny konkurs matematyczny „Najsłynniejsza liczba świata” z okazji Światowego Dnia liczby π.

W konkursie wzięli udział najlepsi uczniowie z ostrołęckich szkół gimnazjalnych: z Gimnazjum nr 1 im. J. Kusocińskiego, z Gimnazjum Nr 3 im. Adama Mickiewicza, z Zespołu Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej Gimnazjum Nr 5 oraz z Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego . Uczniowie w ciągu 45 minut rozwiązywali zadania otwarte i zamknięte związane z liczbą π.

Komisja w składzie:

1. p. Grażyna Napiórkowska

2. p. Elżbieta Rogalska

3. p. Krystyna Rozwadowska

4. p. Lech Rostkowski

wyłoniła zwycięzców konkursu:

I miejsce – Rafał Szypulski – Zespół Szkół nr 5 w Ostrołęce

II miejsce – Hubert Nakielski – Zespół Szkół nr 5 w Ostrołęce

III miejsce – Maciej Białobrzeski – Gimnazjum nr 3 w Ostrołęce

Nagrody w konkursie ufundował Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki pan Jerzy Grabowski.

Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy konkursu upominki i dyplomy.

Zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy wyników oraz życzymy dalszych sukcesów oraz powodzenia na egzaminach gimnazjalnych.

Nauczyciele matematyki

IVXX PREZENTACJE EDUKACYJNE

Prezentacje Edukacyjne, które tradycyjnie odbywały się w hali im. A. Gołasia w Ostrołęce cieszyły się jak zawsze dużym zainteresowaniem. To już czternasta edycja prezentacji, która zgromadziła na hali dużą ilość szkół, ośrodków związanych z edukacją i jeszcze większą ilość odbiorców.

Wśród oferty edukacyjnej nie zabrakło również NAS. Na nasze stoisko na hali przyciągała egzotyczna palma kokosowa i turyści. Handlowcy, którzy uczyli podstawowej obsługi kas fiskalnych, ekonomistka doradzała w kwestiach biznesowych. Przystojny recepcjonista udzielał informacji o hotelarstwie, a sympatyczne dziewczyny udające pokojówki zapraszały do odwiedzenia naszego stoiska.

Gastronomia pokazała się od innej strony: częstowała własnoręcznie upieczonymi ciastkami i dekorowała pyszne jabłka. Rzeźbienie jabłek na miejscu okazało się nie lada atrakcją!

Na scenie szkołę reprezentowali się przystojni kelnerzy prezentując musztrę kelnerską – serwis synchroniczny

Wszystkich gimnazjalistów zapraszamy do nauki na proponowanych przez nas kierunkach:

• technik obsługi turystycznej

• technik hotelarstwa

• technik handlowiec

• technik ekonomista

• technik żywienia i usług gastronomicznych

• kelner

Zasadnicza Szkoła Zawodowa:

• Kucharz

• Wędliniarz

Anna Słota

SZKOLNY TURNIEJ W PIŁKĘ SIATKOWĄ CHŁOPCÓW

Dnia 23.02.2016 odbył się Szkolny Turniej w Piłkę Siatkową Chłopców o Nagrodę Dyrektora Szkoły.

Do turnieju zgłosiło się 14 drużyn z klas: II Te-II Ht1, IV Tg, I Hs, II Hs, II Tz, I Te, III Te, III Kch, IV Ht1, IV Te, I Tk, II Tg, III To i III Tg1.

Turniej rozegrano systemem brazylijskim, do dwóch przegranych meczy.

Ostatecznie trzecie miejsce zajęli reprezentanci klasy II Hs: Konrad Deptuła,Damian Duszak, Radosław Olkowski i Krystian Kalinowski.

Drugie miejsce przypadło klasie III To w składzie: Karol Kubeł, Tomasz Marzewski, Kamil Pietrasiak i Karol Samsel.

Pierwsze miejsce zdobyli chłopcy z klasy III Tg1 – Karol Gumkowski, Patryk Bogdański, Adrian Szydlik i Jakub Osiewski.

Turniej przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Sylwia Gałka i Cezary Filochowski.