KONKURS WIEDZY O TRYLOGII HENRYKA SIENKIEWICZA

W dniu 8.06.2016 r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Trylogii. Celem konkursu było zaznajomienie z twórczością Henryka Sienkiewicza, a głównie z powieściami historycznymi opisującymi barwne dzieje szlachty polskiej żyjącej w XVII w.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów z następujących klas: II te, II to, III te, III to. Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów Roku Sienkiewiczowskiego.

Komisja w składzie:

Barbara Stepnowska – przewodnicząca Elżbieta Jaźwińska,

Agnieszka Sikorska

Anna Nol

oceniła prace i wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Chełstowski Robert kl II TE

II miejsce – Mierzejewska Monika kl II TO

III miejsce – Stachurska Martyna kl II TE

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom GRATULUJEMY! Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 24.06.2016 r.

Barbara Stepnowska, Agnieszka Sikorska, Anna Nol

„JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM” AKCJA PROMUJĄCA CZYTELNICTWO

W dniu 10 czerwca 2016 roku uczniowie ZSZ nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce wzięli udział w ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez czasopismo Biblioteka w Szkole, promującej czytelnictwo oraz bili rekord czytania książek w jednym momencie.

Młodzież wraz z opiekunami zebrała się na placu przed budynkiem szkoły i wspólnie czytała przyniesione przez siebie książki.

Następnie utworzyliśmy „książkowy łańcuch”, do którego dołączyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce, pracownicy Biblioteki Pedagogicznej oraz przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 7.

Pogoda spłatała nam figla, dlatego zamiast wspólnej zabawy i czytania książek w parku miejskim – impreza przeniosła się do sali gimnastycznej SP nr 2, gdzie grupa uczniów z naszej szkoły – 20 osób wraz z opiekunami oraz z uczniami SP nr 2 uczestniczyła we wspólnym czytaniu, grach, zabawach i quizach czytelniczych.

Impreza zakończyła się ok. godz. 12.00

Barbara Stepnowska, Agnieszka Sikorska

ULOTKA - BIORĄC NIE JESTEŚ SOBĄ

SPŁYW KAJAKOWY II HT1

W dniu 9 czerwca 2016 roku klasa II Ht1 wraz z wychowawcą Magdaleną Karczewską oraz p. Eweliną Sienkiewicz była na wycieczce krajoznawczo – integracyjnej na Mazurach, której głównym punktem był spływ kajakowy Krutynią.

Poranna pogoda nie nastrajała zbyt optymistycznie, jednak po przyjeździe nad Krutynię jakby na zamówienie przez cały dzień świeciło piękne słońce. Pokonaliśmy trasę Krutyń Rezerwat – Rosocha – Wojnowo. Po drodze zatrzymaliśmy się na ognisko z kiełbaskami i krótki odpoczynek. Humory dopisywały wszystkim od początku do końca wycieczki, była to świetna chwila wytchnienia po trudach kończącego się roku szkolnego.

To już drugi klasowy spływ kajakowy hotelarzy i mam nadzieję, że nie ostatni  Do zobaczenia za rok!

Magdalena Karczewska

Mamy nowego Mistrza savoir vivre!

W dniu 19 maja 2016 roku odbył się III Szkolny Konkurs pt. „ Mistrz savoir – vivre”. Do konkursu przystąpiło 53 uczniów klas I i II technikum hotelarskiego. Uczestnicy zmierzyli się z testem dotyczącym zasad savoir – vivre i zachowania w różnych sytuacjach życiowych, który składał się z 55 pytań zamkniętych.

Dnia 8 czerwca 2016 roku odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom.

Komisja konkursowa w składzie:

1. Barbara Stepnowska – przewodnicząca komisji

2. Renata Lech – członek komisji

3. Magdalena Karczewska – członek komisji dokonała sprawdzenia prac i wyłoniła zwycięzców.

Wyniki konkursu:

I miejsce i tytuł Mistrza savoir – vivre zdobył Bartłomiej Laskowski z kl. 2 Ht1

II miejsce i tytuł Vice Mistrza savoir – vivre zdobyła Anna Abramczyk z kl. 2 Ht1

III miejsce zdobyła Klaudia Samsel z kl. 2 Ht

Komisja konkursowa postanowiła wyróżnić dodatkowo uczestników konkursu, którzy zajęli miejsca tuż za podium, którym zabrakło bardzo niewiele do zdobycia nagród głównych.

Wyróżnieni zostali:

Sylwia Kadelska – kl. 2 Ht, Justyna Popielarczyk – kl. 2 Ht1, Anita Kuzia – kl. 2 Ht, Patrycja Zięba – kl. 2 Ht1, Weronika Surdel – kl. 1 Ht, Paweł Podpora – kl. 2 Ht1.

Wszystkich nagrodzono drobnymi upominkami, których sponsorami byli:

- Korona Hotel w Krukach, który ufundował vouchery do SPA

- Rada Rodziców.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, laureatom konkursu serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom życzymy powodzenia za rok. Organizatorzy: Magdalena Karczewska Renata Lech

Organizatorzy:
Magdalena Karczewska