AKTUALNOŚCI


9 MAJA - DZIEŃ EUROPY


     

Żółte tulipany oznakowane informacją o Dniu Europy przygotowane przez Panią Aleksandrę Nowak- Konsultanta Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct Ostrołęka rozdawali uczniowie, tzw. młodzi ambasadorowie PE z klasy II HS dzieciom i dorosłym mieszkańcom naszego miasta z okazji Dnia Europy. Obdarowanym i innym napotkanym na ulicach Obywatelom - przed sklepami - wyjaśniali powód tego miłego gestu, co spotykało się z sympatią i zainteresowaniem mieszkańców.

czytaj dalej>>

obejrzyj zdjęcia

 

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI


     

20 kwietnia 2016r w ramach ogólnopolskiego programu „Dzień Przedsiębiorczości” uczniowie klas I HS , II HS i III HS wraz z opiekunami Małgorzatą Święcicką i Urszulą Kaliszewską odbyli jednodniową praktykę w wybranej, lokalnej firmie. Podczas tegorocznej edycji, uczniowie zostali zapoznani ze strukturą funkcjonowania Urzędu Skarbowego w Ostrołęce, Urzędu Statystycznego w Warszawie Oddział w Ostrołęce ,WUP w Warszawie Filia w Ostrołęce ,Kancelarii Adwokackiej Pawła Niewiadomskiego oraz w gabinecie kosmetycznym .

 

Dzień Przedsiębiorczości” to program edukacyjno - wychowawczy dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Sprzyja podejmowaniu trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez kilkugodzinne praktyki w wybranym miejscu pracy, uczniowie mają możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, zapoznania się w praktyce z jego specyfiką oraz pozyskania niezbędnych informacji o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy niezbędnych predyspozycjach. Organizatorem "Dnia Przedsiębiorczości" jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP.

 

Przekazujemy serdeczne podziękowania wszystkim pracodawcom i pracownikom, którzy przyjęli w swojej firmie uczniów i nauczycieli naszej Szkoły. Być może wizyta u Państwa zaowocuje w przyszłości zawodowej naszej młodzieży. Więcej informacji i relacja foto na stronie.

 

zdjęcia na stronie eostroleka.pl

Szkolny koordynator projektu

Małgorzata Święcicka  

NOC w MUZEÓW w MUZEUM KULTURY KURPIOWSKIEJ w OSTROŁĘCE


        

Już po raz drugi klasy gastronomiczne z naszej szkoły uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji – Noc Muzeów w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. W tym roku impreza odbyła się w weekend z 14 na 15 maja, a jej tematem była Noc Światła.

 

„Tematyka wydarzenia wiązała się z prezentowaną w Muzeum nową wystawą czasową pt. Stanisław Ostoja-Kotkowski. Noc Światła wypełniały liczne atrakcje. Entuzjastów nowoczesnych technologii zainteresowało widowisko laserowe – pierwszy raz prezentowane w Muzeum. Tegoroczna Noc Muzeów była także ucztą dla koneserów dobrej muzyki. Recital Justyny Walczuk oraz występ zespołu Żelipapą cieszyły się zasłużonym uznaniem publiczności.”

 

czytaj dalej>>

obejrzyj zdjęcia

 

WYCIECZKA DO JBB


        

Dnia 18.05. 2016 uczniowie klas: I i II Technikum Technologii Żywności z nauczycielami : Anną Krasną, Barbarą Krzemińską, Moniką Mulawką i Elżbietą Rogalską mieli przyjemność zwiedzania zakładu JBB w Łysych. Dyrektor Techniczny Mariusz Rynkiewicz oprowadził nas po całej produkcji, dziale technicznym, oczyszczalni ścieków i stacji uzdatniania wody.

 

Zakład zatrudnia 1300 osób wytwarzając około 300 ton wędlin na dobę, w bardzo szerokim asortymencie. Wykorzystując najnowsze osiągnięcia technologiczne, innowacyjność procesów produkcyjnych, nie zapomina o środowisku naturalnym. Własna stacja uzdatniania wody, kotłownia gazowa, odzysk ciepła z chłodnictwa oraz oczyszczalnia ścieków czyni z JBB nie tylko samowystarczalnym ale i proekologicznym zakładem.

 

W następnym roku szkolnym wybieramy się na zwiedzenie zakładu JBB w Dylewie.

Rogalska Elżbieta

 

„DROGA, KTÓRĄ IDĘ…- debata o dopalaczach”


        

W piątek w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie działań profilaktycznych, podejmowanych w bieżącym roku szkolnym. Spotkanie rozpoczął film autorstwa Alberta Pazery „Droga, którą idę…”, ukazujący miejsca, w których uczniowie najczęściej spędzają czas. Następnie wysłuchaliśmy piosenki „Życie choć piękne, tak kruche jest” w wykonaniu Patrycji Zakrzewskiej i Daniela Magdzińskiego.

 

W dalszej części odbyła się debata na temat dopalaczy, którą poprowadziła przewodnicząca SU Karolina Milewska. Tematami dyskusji były przyczyny sięgania po dopalacze i inne środki odurzające, zagrożenia, szukanie w sobie możliwości radzenia z problemami. Jako przyczyny sięgania po środki odurzające młodzież najczęściej wymieniała: ciekawość, presję grupy rówieśniczej, nudę, problemy rodzinne. Uczniowie na koniec doszli do wniosku, że alternatywą dla używek jest hobby. Młodzież chętnie opowiadała o swoich pasjach, które dają im radość, satysfakcję i wypełniają wolny czas.

 

W drugiej części spotkania odbył się koncert muzyczny, którego inicjatorem była Klaudia Krasna. Wystąpili w nim uczniowie naszej szkoły: Daniel Magdziński, Patrycja Zakrzewska, Karol Samsel, Kinga Wilkowska, Klaudia Krasna oraz goście- Adam Wołosz, Legal i Mroziu. Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała historii o piekle nałogu opowiedzianych przez zaproszonych artystów.

 

Uroczystość zakończyło wręczenie nagród zwycięzcom konkursów profilaktycznych. Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem w realizację zadań profilaktycznych. Nagrody zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrołęki oraz WORD w Ostrołęce.

obejrzyj zdjęcia

 



326 z 405

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl