WYDAWANIE ŚWIADECTW DOJRZAŁOŚCI

4 TO

p.E.Sieniewicz

Światowy Zlot Młodzieży Kurpiowskiej w Wykrocie i Myszyńcu

Zaproszenie na Światowy Zlot Młodzieży Kurpiowskiej. Myszyniec- Wykrot 24 lipiec 2016r.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

KONKURS WIEDZY O TRYLOGII HENRYKA SIENKIEWICZA

W dniu 8.06.2016 r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Trylogii. Celem konkursu było zaznajomienie z twórczością Henryka Sienkiewicza, a głównie z powieściami historycznymi opisującymi barwne dzieje szlachty polskiej żyjącej w XVII w.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów z następujących klas: II te, II to, III te, III to. Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów Roku Sienkiewiczowskiego.

Komisja w składzie:

Barbara Stepnowska – przewodnicząca Elżbieta Jaźwińska,

Agnieszka Sikorska

Anna Nol

oceniła prace i wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Chełstowski Robert kl II TE

II miejsce – Mierzejewska Monika kl II TO

III miejsce – Stachurska Martyna kl II TE

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom GRATULUJEMY! Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 24.06.2016 r.

Barbara Stepnowska, Agnieszka Sikorska, Anna Nol

„JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM” AKCJA PROMUJĄCA CZYTELNICTWO

W dniu 10 czerwca 2016 roku uczniowie ZSZ nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce wzięli udział w ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez czasopismo Biblioteka w Szkole, promującej czytelnictwo oraz bili rekord czytania książek w jednym momencie.

Młodzież wraz z opiekunami zebrała się na placu przed budynkiem szkoły i wspólnie czytała przyniesione przez siebie książki.

Następnie utworzyliśmy „książkowy łańcuch”, do którego dołączyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce, pracownicy Biblioteki Pedagogicznej oraz przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 7.

Pogoda spłatała nam figla, dlatego zamiast wspólnej zabawy i czytania książek w parku miejskim – impreza przeniosła się do sali gimnastycznej SP nr 2, gdzie grupa uczniów z naszej szkoły – 20 osób wraz z opiekunami oraz z uczniami SP nr 2 uczestniczyła we wspólnym czytaniu, grach, zabawach i quizach czytelniczych.

Impreza zakończyła się ok. godz. 12.00

Barbara Stepnowska, Agnieszka Sikorska