OSTROŁĘKA 1831 – UTRACONY SKARB

1 października 2016 roku w Ostrołęce odbyła się kolejna edycja gry miejskiej, opartej na wątkach historycznych. Każdy z uczestników (niemal 200 osób), rozwiązywał historyczne zagadki i łamigłówki, poznając jednocześnie dzieje Ostrołęki. Zadaniem wszystkich drużyn było odnalezienie „skarbu”, czyli pamiątek po trzech oficerach z czasów Powstania Listopadowego. Podpowiedzi i zadania - sprytnie ukryte w różnych ciekawych miejscach naszego miasta - przygotowali organizatorzy: pracownicy Muzeum Kultury Kurpiowskiej.

Pogoda dopisała, a wspaniałą, kilkugodzinną zabawę zakończył piknik rodzinny na tzw. Fortach Bema.

Imprezę uświetniło też przedstawienie w wykonaniu aktorów Ostrołęckiej Sceny Autorskiej, wśród których byli uczniowie naszej szkoły: Monika Kacprzyńska i Kacper Michalski.

W grze wzięło udział 45 drużyn, w tym dwie reprezentujące naszą Szkołę, pod opieką nauczyciela historii Adama Zienkiewicza.

CZEŚĆ i CHWAŁA BOHATEROM!!!

29 września 2016 roku w Ostrołęce odbył się pogrzeb pięciu żołnierzy wyklętych, zamordowanych przez komunistycznych oprawców w 1946 roku i zakopanych w bezimiennej mogile niedaleko wsi Łodziska. W Uroczystej mszy pogrzebowej Bolesława Gnozy, Dominika Trzcińskiego, Ludwika Trzcińskiego, Władysława Prusaczyka i Bronisława Lisa uczestniczyli parlamentarzyści RP, przedstawiciele władz miejskich, duchowieństwo na czele z ks. biskupem łomżyńskim, przedstawiciele licznych organizacji pozarządowych, poczty sztandarowe szkół (w tym ZSZ Nr 4 im. Adama Chętnika), mieszkańcy Ostrołęki. Żołnierze spoczęli na Cmentarzu Parafialnym w Ostrołęce, zaś cała ceremonia pogrzebowa odbyła się w asyście Kompani Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

W uroczystościach uczestniczyła również delegacja naszej Szkoły, na czele z panią dyrektor Anną Przygodą – Majewską.

Adam Zienkiewicz

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 - Ambasadorem Parlamentu Europejskiego

W projekcie uczestniczyło 18 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski w tym 12 z województwa mazowieckiego. W tej elitarnej grupie szkół znalazła się także nasza Szkoła. Pani dyrektor Anna Przygoda - Majewska odebrała w tym dniu Certyfikat dla szkoły. Za realizację projektu w szkole była odpowiedzialna Pani Małgorzata Święcicka opiekun klubu europejskiego „ Czwórka” wraz z jego członkami.

Na spotkaniu pani dyrektor uroczyście odebrała także z rąk p. Jacka Safuta dyrektora Biura Informacji Parlamentu Europejskiego w Polsce tabliczkę oraz dyplomy dla: p. Aleksandry Nowak, p. Małgorzaty Święcickiej i uczniów, którzy otrzymali zaświadczenia Młodszych Ambasadorów Parlamentu Europejskiego w roku szkolny 2015/2016. Serdecznie gratulujemy uczniom klasy III technikum handlowego za szczególne zaangażowanie w realizację projekt : Sebastianowi Tabace, Rafałowi Grali, Radosławowi Olkowskiemu, Paulinie Madrak, Monice Dąbkowskiej, Michałowi Ziębie, Mateuszowi Mierzejewskiemu, Mateuszowi Dziesińskiemu, Martynie Nocek, Małgorzacie Pokornickiej, Magdalenie Berg, Łukaszowi Czerwińskiemu, Luizie Pacynie, Lidii Kamińskiej, Lidii Grabowskiej, Krystianowi Kalinowskiemu, Konradowi Deptule, Kindze Piersie, Katarzynie Majewskiej, Karolinie Szyszce, Karolinie Nowakowskiej, Damianowi Duszakowi, Aldonie Dawid, Agnieszce Szczecińskiej oraz przewodniczącej SU – Karolinie Milewskiej.

Dziękujemy bardzo serdecznie pani Aleksandrze Nowak konsultantowi z Punktu Informacji Europejskiej „Europe Direck” w Ostrołęce za wsparcie i pomoc w realizacji naszych przedsięwzięć podejmowanych podczas trwania programu.

TERMINY I MIEJSCE EGZAMINÓW

Terminy i miejsce egzaminów - POBIERZ

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 13 lipca 2016 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający w części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji sierpień-październik 2016 r. - POBIERZ

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 13 lipca 2016 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający w części praktycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji sierpień-październik 2016 r. - POBIERZ

OTRZĘSINY KLAS I

Tradycyjnie w Dniu Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował otrzęsiny klas I. Starsi koledzy z klasy III Tg, III Tz i IV Tz przeprowadzili pierwszoklasistów przez szereg trudnych konkurencji. Rywalizacja była zacięta. Młodzież bawiła się świetnie zjadając kisiel, wydmuchując mąkę, śpiewając teksty przepisów kulinarnych na melodię znanych piosenek. Publiczność klas I dopingowała swoich reprezentantów. I miejsce zajęła klasa I To, która otrzymała w nagrodę dzień wolny od pytania, kartkówek i sprawdzianów. Na II miejscu ulokowała się klasa II Kch, która może przełożyć dowolny sprawdzian. III miejsce wywalczyła klasa I Tg1, jej reprezentantki na dowolnej lekcji mogą odmówić pytania.