BADANIE PREDYSPOZYCJI ZAWODOWEJ

W dniu 05 października 2016 r. Pani Hanna Głażewska – doradca zawodowy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy Filia w Ostrołęce w klasie III TE przeprowadziła badanie predyspozycji zawodowej testem KZZ (Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych).

Uczniowie po wypełnieniu i przetworzeniu ich w odpowiednim programie opracowanym przez ministerstwo otrzymają szczegółowe wyniki, które maja pomóc w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej oraz określenia swoich celów zawodowych, mocnych stron.

Małgorzata Złotkowska

2016.10.26 PRZEDSZKOLE BAJECZKA

Dnia 26.10.2016r SK PCK – ZSZ nr 4 odwiedziło Bajkowe Przedszkole na Stacji. Wśród 5- 6 latków przeprowadzono pogadankę oraz ćwiczenia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Natomiast wśród 3- 4 latków zostały przeczytane bajki w ramach upowszechniania „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” na rok szkolny 2016/2017, który polega na upowszechnianiu czytelnictwa i rozwijaniu zainteresowań wśród dzieci i młodzieży. Osoby przeprowadzające szkolenie i czytanie bajek to uczniowie z kl. I Tg: A. Zadroga, P. Filochowska, K. Żebrowski, G. Podbielska, E. Kucaba , pod opieką opiekunów SK PCK: B. Zaborowskiej i E. Zabielskiej.

Barbara Zaborowska

LEKCJA SEGREGUJEMY ODPADY

25 października klasy pierwsze: 1 A, 1 U, 1 H, 1R, 1KS, 1 G, 1 O i klasa 3 A brały udział w lekcji dotyczącej odpadów w ramach zadania realizowanego przez Urząd Miasta Ostrołęki pn. EK Ostrołęka XXI wieku - odpady segregujemy, w OZE inwestujemy\".. Dzięki tej pokazowej lekcji uczniowie dowiedzieli się jak i dlaczego warto segregować następujące odpady:

a) tworzywa sztuczne np. plastikowe butelki spalenie ich w piecach domowych jest bardzo niebezpieczne, ponieważ prowadzi do powstania toksycznych związków, które powodują ciężkie choroby np. astma, nowotwory. Każda plastikową butelkę i pozostałe tworzywa sztuczne należy poddać recyklingowi dzięki któremu można wytworzyć inne surowce np. płyty, folie itp.

Barbara Zaborowska

II TYDZIEŃ KONSTYTUCYJNY

W dniach 17 – 21 października 2016 roku odbył się II Tydzień Konstytucyjny, organizowany przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. W ramach tego wydarzenia prawnicy przeprowadzili lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli. Tydzień Konstytucyjny ma zasięg ogólnopolski i odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

Nasza szkoła wzięła udział w drugiej edycji tego projektu. Pan Adwokat Paweł Niewiadomski w przystępny i interesujący sposób pokazał klasie 3 HS , że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. W ramach Tygodnia Konstytucyjnego promowano świadome obywatelstwo i zachęcano młodych ludzi do większego zainteresowania się sprawami publicznymi.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi uczniów szkół ponadgimnazjalnych na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego.

Małgorzata Święcicka

FILM pt.: "PROCESY w KINIE BAŁTYK"

Uczniowie Naszej Szkoły - Ewa Osłowska (3Tg) i Dawid Łępicki (4Tz) oraz nauczyciel p. Zbigniew Janiszewski - będący jednocześnie Członkami Grupy Edukacyjno - Historycznej "Reduta Kurpiowska" - wystąpili w filmie pt.: "Procesy w kinie Bałtyk". Jest to fabularyzowany dokument dotyczący tragicznych wydarzeń jakie miały miejsce w Mińsku Maz. 31 grudnia 1946r. kiedy to odbył się pierwszy komunistyczny pokazowy proces, w którym z pogwałceniem nawet ówczesnego prawa na podstawie fałszywych dowodów skazano na karę śmierci trzech Żołnierzy Armii Krajowej. Cała akcja miała na celu zastraszenie ludności powiatu mińskiego, stawiającej czynny opór narzuconej Polsce po wojnie władzy komunistycznej.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia!

POZOSTAŁE

link do projektu filmów