NAGRODA W KONKURSIE „KLASA Z KLASĄ”- WYCIECZKA DO WARSZAWY

W poniedziałek 19. 09. 2016 r. odbyła się wycieczka do Warszawy, która była nagrodą w ramach konkursu „Klasa z klasą”. Wzięli w niej udział zwycięzcy- klasa II Tg oraz wyróżnieni uczniowie pozostałych klas, którzy angażują się w różne prace na rzecz szkoły i w znaczący sposób poprawili swoją frekwencję. Opiekunami byli: p. Dorota Ossowska, p. Katarzyna Kowalska, p. Anna Nol, p. Dariusz Bunkowski.

WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLAS I

W środę klasy I TG i I KS pojechały na wycieczkę integracyjną do Przystani. Pogoda nie do końca sprzyjała, ale najważniejsze były wyśmienite humory i piękne otoczenie. Po przyjeździe klasy zostały podzielone na kilkuosobowe grupy, w których wykonywały różnorodne zadania. Dla osiągnięcia celu najważniejsza oczywiście była współpraca. W czasie wolnym można było, pod czujnym okiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych, upiec nad ogniskiem kiełbaskę. Młodzież wykazała się również miłością do sportów drużynowych- z poświęceniem grano w siatkówkę, koszykówkę i piłkę nożną. Po przerwie z równym zaangażowaniem uczniowie wzięli udział w zabawach z okazji Dnia Chłopaka, a później spontanicznie zorganizowali dyskotekę. Wrażenia wspaniałe, integracja totalna. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Anna Nol

VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

30 września 2016 roku w ZSZ nr 4 był obchodzony VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Inicjatorem akcji i Organizatorem Głównym było Wydawnictwo WKM „Rachmistrz” Mateusz Grabowski ze Szczecinka.

Na I piętrze znajdowało się stoisko Egzaminatorów, gdzie chętni mogli odpowiadać na pytania o różnym poziomie trudności związane z tabliczką mnożenia.

Pięć Patroli Egzaminacyjnych zadawało pytania na przerwach, zarówno uczniom, jak i nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Osoby, które podały prawidłowe odpowiedzi uzyskały status MT Experta oraz otrzymały „coś słodkiego”.

Dodatkowo na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali zagadki i łamigłówki związane z tabliczką mnożenia, przypominali zasady sprytnego liczenia oraz odpowiadali ustnie (losy).

W akcji udział wzięło 550 uczniów i 60 nauczycieli oraz pracowników szkoły. Wszystkim udało się prawidłowo odpowiedzieć na zadane pytania.

Serdecznie dziękujemy za udział i życzymy miłej i pożytecznej zabawy z tabliczką mnożenia.

Nauczyciele matematyki

OSTROŁĘKA 1831 – UTRACONY SKARB

1 października 2016 roku w Ostrołęce odbyła się kolejna edycja gry miejskiej, opartej na wątkach historycznych. Każdy z uczestników (niemal 200 osób), rozwiązywał historyczne zagadki i łamigłówki, poznając jednocześnie dzieje Ostrołęki. Zadaniem wszystkich drużyn było odnalezienie „skarbu”, czyli pamiątek po trzech oficerach z czasów Powstania Listopadowego. Podpowiedzi i zadania - sprytnie ukryte w różnych ciekawych miejscach naszego miasta - przygotowali organizatorzy: pracownicy Muzeum Kultury Kurpiowskiej.

Pogoda dopisała, a wspaniałą, kilkugodzinną zabawę zakończył piknik rodzinny na tzw. Fortach Bema.

Imprezę uświetniło też przedstawienie w wykonaniu aktorów Ostrołęckiej Sceny Autorskiej, wśród których byli uczniowie naszej szkoły: Monika Kacprzyńska i Kacper Michalski.

W grze wzięło udział 45 drużyn, w tym dwie reprezentujące naszą Szkołę, pod opieką nauczyciela historii Adama Zienkiewicza.

CZEŚĆ i CHWAŁA BOHATEROM!!!

29 września 2016 roku w Ostrołęce odbył się pogrzeb pięciu żołnierzy wyklętych, zamordowanych przez komunistycznych oprawców w 1946 roku i zakopanych w bezimiennej mogile niedaleko wsi Łodziska. W Uroczystej mszy pogrzebowej Bolesława Gnozy, Dominika Trzcińskiego, Ludwika Trzcińskiego, Władysława Prusaczyka i Bronisława Lisa uczestniczyli parlamentarzyści RP, przedstawiciele władz miejskich, duchowieństwo na czele z ks. biskupem łomżyńskim, przedstawiciele licznych organizacji pozarządowych, poczty sztandarowe szkół (w tym ZSZ Nr 4 im. Adama Chętnika), mieszkańcy Ostrołęki. Żołnierze spoczęli na Cmentarzu Parafialnym w Ostrołęce, zaś cała ceremonia pogrzebowa odbyła się w asyście Kompani Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

W uroczystościach uczestniczyła również delegacja naszej Szkoły, na czele z panią dyrektor Anną Przygodą – Majewską.

Adam Zienkiewicz