ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Świąt pełnych radości, ciepła i niepowtarzalnej rodzinnej atmosfery, a także pomyślności i samych sukcesów w Nowym 2017 Roku

Dyrekcja ZSZ NR 4

Zdobywamy umiejętności zawodowe hotelarskie w Portugalii.

Na mikołajki klasy hotelarskie otrzymały dodatkowy prezent: została ogłoszona lista osób zakwalifikowanych na dwutygodniowy wyjazd do Portugalii.

Gdy pierwsze emocje opadły, zostało zorganizowane spotkanie z organizatorami wyjazdu, przedstawicielami Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego, w dniu 12 grudnia 2016r.

SPOTKANIE

O konieczności znajomości prawa, zarówno w prowadzeniu przedsiębiorstwa, jak również w życiu jednostki, przekonali się uczniowie klasy 1 Techniku Ekonomicznego . 14 grudnia 2016 roku zaszczycił nas swoją obecnością pan Witold Lewandowski – Wicedziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie. Spotkanie to odbyło się z okazji obchodów Europejskiego Dnia Prawnika.

Tematem przewodnim Europejskiego Dnia Prawnika w 2016 roku był „Dostęp do wymiaru sprawiedliwości, jego gwarancje i znaczenie dla ochrony praw i wolności jednostki".

Podczas spotkania ekonomiści z „Czwórki” poznali systematykę prawa oraz źródła prawa krajowego i międzynarodowego. Omówione zostały również organy wymiaru sprawiedliwości w Polsce i UE i rola radców prawnych jako uczestników realizacji dostępu do wymiaru sprawiedliwości. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele biorący udział w spotkaniu z ogromnym zainteresowaniem przysłuchiwali się prelekcji Pana Witolda Lewandowskiego.

Bardzo cieszymy się z możliwości spotkania z przedstawicielami OIRP, bowiem zainteresowanie uczniów kwestiami prawnymi jest bardzo duże. Panu Witoldowi Lewandowskiemu serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.

Joanna Skarzyńska

KONKURS NA NAJLEPSZEGO KSIĘGOWEGO

W dniu 30.11.2016 r. uczniowie klasy czwartej technikum ekonomicznego przystąpili do konkursu na najlepszego księgowego w ZSZ NR 4 w Ostrołęce.

Konkurs składał się z 2 części : testu oraz zadania praktycznego sporządzonego w programie finansowym INSERT GT + analiza finansowa przedsiębiorstwa.

Komisja w składzie:

Przewodnicząca – Bogumiła Grabowska

Członkowie: Danuta Zienkiewicz , Małgorzata Złotkowska , Joanna Skarzyńska

Wyłoniła następujących zwycięzców:

1 miejsce - MONIKA MILEWSKA

2 miejsce – ZUZANNA KACZYŃSKA

3 miejsce – KLAUDIA BLOCH

Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców i sponsora TPD w Ostrołęce, za które w imieniu zespołu ekonomiczno-handlowego dziękuję. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom życzymy powodzenia w dalszym życiu zawodowym.

Małgorzata Złotkowska

SK PCK w PRZEDSZKOLU Nr 8

Dnia 14 grudnia 2016r SK PCK odwiedziło Przedszkole Miejskie Nr 8 w Ostrołęce. Celem wizyty było przeprowadzenie szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród 5 i 6 latków . W ramach przeprowadzonego szkolenia przedszkolaki między innymi miały ćwiczenia praktyczne dotyczące prawidłowego bandażowania ran, unieruchomienia złamanej kończyny za pomocą chusty trójkątnej, układanie w pozycji bezpiecznej, a także wykonywały resuscytacje krążeniowo-oddechową na fantomie. Osoby, które przeprowadzały szkolenie to członkowie SK PCK uczennice z kl. II Ht: Karolina Majewska, Aneta Polak, Daria Ustaszewska pod opieką opiekuna SK PCK B. Zaborowskiej.