GALA PODWÓJNEGO JUBILEUSZU w MAŁKINI GÓRNEJ

16 grudnia 2016 roku pani dyrektor Anna Przygoda-Majewska i p. Anna Sawicka - kierownik warsztatów szkolnych gastronomicznych i opiekun Stowarzyszenia Pomocy Szkole w ZSZ Nr 4 wraz z uczniami, uczestniczyły w pięknej uroczystości Obrzędy i tradycje polskie – staropolska wigilia w Zespole Szkół Gminnych nr 2 w Małkini Górnej i Szkole Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej. Spotkanie odbyło się z okazji XV rocznicy wstąpienia do Klubu Przodujących Szkół i Jubileuszu XX – lecia szkół. W uroczystości wzięły udział wszystkie „szkoły klubowe” z powiatu ostrołęckiego, przasnyskiego, wyszkowskiego i makowskiego oraz szkoły należące do Stowarzyszenia Pomocy Szkole w Ostrołęce. Podczas tej uroczystości zostały wręczone stypendia uczniom przygotowane przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole w Ostrołęce i innych fundatorów. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia z rąk przewodniczącej Ostrołęckiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole p. Marianny Woźniak stypendia odebrało 44 uczniów, w tym 23 stypendia przygotowało samo Stowarzyszenie. Pieniądze na w/w stypendia przeznaczane są z wpłat uczniów na znaczki rozprowadzane w szkołach. Pozostałe 11 stypendiów zostało ufundowane przez sponsorów indywidualnych i zbiorowych, wśród których była też nasza szkoła. Ze szkół ostrołęckich stypendia otrzymało 12 uczniów. Stypendyści z naszej szkoły to Agnieszka Dziesińska i Adrian Machnik. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom.

DZIEŃ DRESA

W czwartek w naszej szkole odbył się Dzień Dresa. Spiritus movens tego wydarzenia był Bartosz Osiecki z kl. IV Tg1. Uczniowie po raz kolejny pokazali, że mają do siebie dystans i potrafią się bawić. Korytarze zapełniły się dresiarzami różnego rodzaju: à la lata `90, elegantami, sportowcami, „adidasami”, nerkowcami itd. Ze zwykłego szkolnego dnia młodzieży udało się uczynić barwny, kolorowy i wypełniony radością. Gratulujemy wszystkim dresom!

KONKURS HISTORYCZNY

TURNIEJ SZACHOWY