SZKOLNE ROZGRYWKI W PIŁKĘ NOŻNĄ CHŁOPCÓW

Dnia 24 października 2016 r. w hali im. Arkadiusza Gołasia odbył się Szkolny Turniej w Piłkę Nożną Chłopców.

Do rozgrywek zgłosiło się 10 drużyn z klas: I To, II Tk, II Te, II To, II Tz, II Tg, II Hs, III Hs, III Tg, III Tz, IV Te, IV Tz i IV Hs.

Drużyny drogą losowania zostały podzielone na dwie grupy. Mecze w grupach rozgrywane były systemem każdy z każdym. Do dalszych zmagań zakwalifikowały się 4 drużyny (po 2 najlepsze z każdej grupy), które również grały „każdy z każdym”. O zajęciu poszczególnych miejsc zadecydowała ilość zdobytych punktów. Ostatecznie, na miejscu 3 znaleźli się reprezentanci klasy IV To i Tz w składzie: Michał Kruczkow, Kamil Pietrasiak, Karol Samsel, Tomasz Marzewski, Dawid Łempicki, Kamil Murach i Paweł Dmoch. Drugie miejsce zajęli ubiegłoroczni zwycięzcy, czyli klasa III Hs: Łukasz Czerwiński, Mateusz Dziewiński, Konrad Deptuła, Michał Zięba, Krystian Kalinowski, Damian Duszak i Radosław Olkowski. Zwycięstwo przypadło reprezentacji klas III Tg i I To w składzie: Adrian Chilicki, Łukasz Bednarczyk, Damian Długołęcki, Jakub Kaczyński, Patryk Duszak. Kacper Kowalczyk i Krzysztof Trzciński.

Turniej przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Sylwia Gałka i Cezary Filochowski.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok

KRYTERIA OCENY PRACOWNIKA

W dniu 24.10.2016 r. pani Hanna Głażewska – doradca zawodowy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy Filia w Ostrołęce przedstawiła uczniom klasy II TE kryteria oceny pracownika .

Miedzy innymi zwróciła uwagę na :

- Wykształcenie

- Osobowość

- Doświadczenie zawodowe

Ponadto uczniowie otrzymali do wypełnienia ćwiczenia pozwalające na bliższe przyjrzenie się własnemu potencjałowi zawodowemu. Małgorzata Złotkowska

PAŃSTWOWA INSPEKCJA PRACY - LEKCJA PRZEDMIOTOWA

W dniu 24.10.2016 r. uczniowie klasy II technikum Ekonomicznego wraz z nauczycielami Małgorzatą Złotkowską i Barbarą Parzych uczestniczyli w ramach lekcji przedmiotowej z pracownikiem z Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowy Inspektor Pracy w Warszawie Oddział w Ostrołęce Panem ADAMEM PRZCZÓŁKOWSKIM

Pan Inspektor w ciekawy sposób w formie prezentacji przedstawił najważniejsze zmiany w prawie pracy w 2016 roku oraz w nadchodzącym 2017 , nadzór i kontrolę przestrzegania przepisów prawa pracy.

Uczniowie uzyskali również informację na temat przepisów dotyczących stosunku pracy, wynagrodzenia za pracę , czasu pracy, urlopów i uprawnień pracowników związanych z rodzicielstwem.

Dzięki spotkaniu z pracownikami PIP uczniowie naszej szkoły pogłębili wiedzę z zakresu prawa pracy. Mieli także możliwość uzyskania odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań. Otrzymali również cenne opracowania przez PIP np. prawo pracy – pierwsze kroki, zanim podejmiesz pracę i wiele innych broszur.

OGŁOSZENIE WOLONTARIAT

„ Bądź autorem swojej kariery”

Na zaproszenie Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Filia w Ostrołęce Pana Mariana Krupińskiego klasa 1 oraz 3 Technikum Ekonomicznego pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych Małgorzaty Złotkowskiej i Joanny Skarzyńskiej wzięła udział w dniu 20 października 2016 r.

W DNIU KARIERY ZAWODOWEJ organizowanej pod hasłem „ Bądź autorem swojej kariery” .

Przedsięwzięcie odbyło się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce, ul. Parkowa 6 w godz. 9.00 – 14.00.

Celem tego spotkania było m.in. jak:

1. uzyskać pomoc w podejmowaniu decyzji edukacyjnych i zawodowych

2. zdobyć informację dotyczące:

- rynku pracy, m.in. zawodów, ofert pracy w kraju i za granicą (EURES)

- warunków życia i pracy w krajach UE/EOG

- edukacji i podnoszenia kwalifikacji zawodowych

- zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej

- metod poszukiwania pracy

- badania predyspozycji zawodowych i uzdolnień

Uczniowie mieli możliwość skorzystania z konsultacji, porad pracowników oraz materiałów informacyjnych :

• Filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy

• Powiatowego Urzędu Pracy