MIKOŁAJKI

W dniu 5 Grudnia 2016 r. z okazji „MIKOŁAJEK” wolontariusze z naszej szkoły pod opieką Małgorzaty Złotkowskiej i Barbary Zaborowskiej odwiedzili w asyście mikołaja podopiecznych z Placówki Pieczy Zastępczej „KORCZAKÓWKA” obdarowując ich słodkościami. Bardzo miło było zobaczyć radość w oczach wychowanków w momencie, kiedy Święty Mikołaj, w którego rolę wcielił się Adam Żbikowski –kl. I Te wręczał im podarki.

„DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA ”

Dnia 25 LISTOPADA 2016 ROKU obchodziliśmy w naszej szkole
„DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA ”

Z misiem kojarzą się najważniejsze wartości jakimi są przyjaźń, miłość, ciepło. Pluszowy Miś to przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw. Dlatego też, pamiętając o dzieciach, które nie mogą się wychowywać wśród najbliższych, będących w trudnej sytuacji życiowej wolontariuszki z klasy I TE Natalia Olkowska , Oliwia Przybylska i Julia Gwiazda zorganizowały w naszej szkole zbiórkę pluszaków dla dzieci z Domu Dziecka. Każdy mógł ofiarować maskotkę

Pięknie dziękujemy wszystkim darczyńcom!

Podziękowania za pięknie wykonane plakaty dla Julii Gwiazda z klasy I TE i Angeliki Nurczyk z klasy II TE

Opiekun grupy wolontariuszy Małgorzata Złotkowska

35 ROCZNICA WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO

TARGI PRACY I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

W dniu 17 listopada uczniowie klasy IV HS wraz z opiekunami p.Barbarą Parzych i p.Krystyną Korczakowską- Nosek wzięli udział w Targach Pracy i Przedsiębiorczości zorganizowanych w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Organizatorami imprezy był Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Ostrołęce oraz Powiatowy Urząd Pracy w Ostrołęce. Młodzież odwiedziła stoiska informacyjno- promocyjne pracodawców, agencji pracy, instytucji rynku pracy oraz skorzystała z porad w zakresie zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Uczniowie uczestniczyli w seminarium: „Przyszłość w przedsiębiorczości”. Wysłuchali cyklu wykładów na temat:

- „Kompetencje przedsiębiorcze”, który wygłosił p.Marcin Tokarski z Fundacji Instytutu Rozwoju Regionalnego w Warszawie,

- Produkt tradycyjny szansą na rozwój przedsiębiorczości” wygłoszony przez p. Zdzisława Kochanowicza z Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Ostrołęce,

- „Droga do sukcesu” , który przedstawił p. Sebastian Dudek- przedsiębiorca.

Targi były ciekawym wydarzeniem dla naszej młodzieży. Uczniowie pogłębili wiedzę z zakresu zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, otrzymali cenne opracowania przygotowane między innymi przez ZUS, GUS, Urząd Skarbowy.

Krystyna Korczakowska- Nosek

ANDRZEJKI

W środę 30 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował święto św. Andrzeja dla całej społeczności uczniowskiej. Przedstawiciele klasy II Hs przygotowali cztery stanowiska, na których oferowali różne wróżby: lanie wosku, przepowiadanie przyszłości z kart lub dłoni, wróżenie z magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia.

Wiele śmiechu i radości dostarczały uczestnikom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.