OSTROŁĘCKI PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ

Dnia 20 stycznia 2017 r. klasa I TO odwiedziła ostrołęcką galerię, gdzie od kilku dni prezentowana jest wystawa w ramach Ostrołęckiego Przeglądu Twórczości Plastycznej. Na wystawie prezentowane są prace ostrołęckich artystów, które zrealizowane były w przeciągu ostatnich dwóch lat.

Wśród prac około 30 twórców znalazły się obrazy absolwentki naszej szkoły Eweliny Żyznowskiej. Odwiedziny w galerii miało miejsce w ramach przedmiotu wiedza o kulturze.

Krystyna Korczakowska- Nosek

SPOTKANIE OPŁATKOWE NAUCZYCIELI

Dnia 23 stycznia 2017r. w godzinach wieczornych w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe dla nauczycieli z miasta Ostrołęki i terenu.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w Kościele p.w. Św. Antoniego Padewskiego koncelebrowaną przez ks. Biskupa Tadeusza Bronakowskiego, ks. Zbigniewa Pyskło – dyrektora Wydziału Katechetycznego, Ks. Jacka Czaplickiego – dyrektora od Młodzieżowych Ruchów Katolickich oraz ks. Dziekana Zdzisława Grzegorczyka.

Druga część spotkania miała miejsce w stołówce ZSZ Nr 4. Zaszczycili nas swoją obecnością: Dyrekcja ZSZ Nr 3 w Ostrołęce, nauczyciele ze szkół ostrołęckich: SP nr 10, SP nr 1,SP nr 5, ZSZ Nr 1 i ZS nr 5 oraz ze SP w Troszynie.

Spotkanie umilił występ chóru szkolnego „Belcanto” śpiewający kolędy oraz Jasełka w wykonaniu uczniów klas II technikum żywienia i usług gastronomicznych i technikum ekonomicznego. Obsługę kelnerską sprawowała klasa II technik kelner.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie spotkania.

WARSZTATY MATEMATYCZNE

Dnia 25 stycznia 2017 roku w ZSZ nr 4 im. Adama Chętnika odbyły się warsztaty matematyczne „Gry dydaktyczne sposobem na indywidualizację procesu nauczania matematyki”. Uczestniczyło w nich 80 uczniów z klas: I O, I KS, I H, I A, I G, I R, II H, II Z, II A, III A i III H oraz nauczyciele matematyki: Grażyna Napiórkowska, Elżbieta Rogalska i Sylwia Balcerzak.

Zajęcia prowadziła pani Anna Małgorzata Koronka, pracownik MSCDN w Ostrołęce i czynny zawodowo nauczyciel matematyki.

Uczniowie zapoznali się z zasadami gry Rummikub, a następnie prowadzili rozgrywki. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia. Czas upłynął szybko w miłej i przyjaznej atmosferze.

Rummikub jest bardzo interesującą i wciągającą grą strategiczno-losową dla wszystkich. Ma proste i jasne zasady, dzięki temu cały czas zdobywa nowych entuzjastów (na świecie gra w nią ponad miliard osób, a wszystkie wyprodukowane kamienie do gry wystarczyłyby do 2,5-krotnego otoczenia kuli ziemskiej).

Podobno jeśli raz w nią zagrasz, nigdy nie przestaniesz grać!

Atutem gry jest to, że daje wiele możliwości i każda rozgrywka jest inna. Zasady są łatwe i można je szybko opanować. Są one analogiczne do popularnej karcianej gry remik.

Dziękujemy uczniom za zainteresowanie i zapraszamy wkrótce na rozgrywki. Serdecznie dziękujemy pani Annie Małgorzacie Koronce za ciekawe zajęcia i inne spojrzenie na matematykę!

Nauczyciele matematyki

POTYCZKI MATEMATYCZNE

Dnia 17 stycznia 2017 roku odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu „Potyczki matematyczne” dla klas I – III technikum. Nagrody wręczyły uczniom: pani dyrektor Anna Przygoda – Majewska, pani wicedyrektor Bogumiła Grabowska i pani wicedyrektor Barbara Stepnowska.

KONKURS NA PLAKAT Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniu 24 stycznia odbył się w naszej szkole konkurs na plakat z języka angielskiego zawodowego. Uczestnicy przygotowali plakaty na temat „English in my profession”. Uczniowie zaprezentowali słownictwo typowe dla kierunków zawodowych, z których nabywają umiejętności. Najwięcej plakatów przygotowali uczniowie z kierunku gastronomicznego, choć były też plakaty prezentujące język obcy w pracy kelnera, a także turystyce i hotelarstwie.

Finalistami konkursu zostali:

1. Małgorzata Prusaczyk, Klaudia Nadolna, Natalia Mielnicka – klasa 2 TK
2. Julia Sagała, Paulina Chmurzyńska – klasa 2 TO
3. Olga Pijanowska – klasa 4Ht

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

Aneta Łyszkowska
Swietłana Kupis