Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Etap okręgowy XLI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

21-22 kwietnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny brali udział w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które tym razem odbyły się w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnym. Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych organizowana jest już od 1977 roku pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ma zasięg ogólnopolski i cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodzieży.

Organizatorem tegorocznego XLI etapu okręgowego był Komitet Okręgowy OWiUR przy Uniwersytecie Humanistyczno - Przyrodniczym w Siedlcach. Eliminacje odbywały się w 7 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, architektura krajobrazu, mechanizacja rolnictwa, technologia żywności, gastronomia i agrobiznes. Uczestnicy Olimpiady mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w konfrontacji z uczniami z innych szkół.

Naszą szkołę w poszczególnych blokach tematycznych reprezentowali:

• blok : gastronomia - Beata Ścięgaj z klasy IV Tg przygotowana przez panią Barbarę Krzemińską i Adrian Koźliczak z klasy IV Tg1 przygotowany przez panią Ewę Tyszkę;

• blok: technologia żywności - Maria Smugorzewska z klasy II Tg przygotowana przez panią Ewę Tyszkę i Klaudia Szymańska z klasy IV Tz przygotowana przez panią Agnieszkę Wojtasik.

Opiekunem uczniów podczas pobytu na olimpiadzie była pani Milena Tyszka. Dziękujemy Beacie, Klaudii, Marysi i Adrianowi za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów w nauce i w pracy zawodowej.

B. Krzemińska

KOMUNIKAT O PRZYBORACH NA EGZAMIN ZAWODOWY

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 09.05.2017r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający w części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji czerwiec-lipiec 2017r. - POBIERZ

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 09.05.2017r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający w części praktycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji czerwiec-lipiec 2017r.  - POBIERZ

CERTYFIKAT MAŁGORZATA ŚWIĘCICKA

WOLONTARIUSZE CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM

W ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” w dniu 25.04.2017r. uczniowie z klasy 2 Technikum Ekonomicznego (8 osób) oraz 2 Technikum Handlowego
(2 osoby) wybrali się na spotkanie do Przedszkola Miejskiego nr 10 w Ostrołęce.

Nie do przecenienia jest rola, jaką  w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat,  odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając uczniowie z wielkim zaangażowaniem realizowali program tejże akcji.

W grupie krasnali ( 3-latków) czytaniem bajek oraz wspólną zabawą zajęły się : Patrycja Ejzemberg oraz Patrycja Miecznikowska.

Grupę muchomorków (4-latków) odwiedziły: Angelika Krawczyk oraz Amelia Zyśk.
Do grupy biedronek (5-latków) udały się : Patrycja Jakubiak oraz Kinga Kurpiewska.
Z grupą słoneczek (6-latków) spotkali się : Hubert Kabacik oraz Patryk Olszewski.
W grupie nutek (6-latków) znaleźli się : Marcin Baranowski oraz Karolina Skorupska.

Głośne czytanie bajek oraz wspólna zabawa sprawiła  przedszkolakom wiele radości , zaś  wolontariuszom dała ogromną satysfakcję.

Pani Małgorzata Mierzejewska- dyrektor przedszkola serdecznie podziękowała wolontariuszom za wykonaną pracę i zaprosiła nas do dalszej współpracy.
Będziemy kontynuować podjęte działania cyklicznie w celu budowania naszych relacji.

Barbara Parzych

WIOSNA NA KURPIACH

12 kwietnia 2017 w ZSZ Nr 4 im Adama Chętnika w Ostrołęce odbyło się spotkanie warsztatowe członków i Prezydium Stowarzyszenia Pomocy Szkole na czele z przewodniczącą panią Marianną Woźniak i panią Ireną Arciechowską. Swoją obecnością zaszczycili nas dyrektorzy szkół klubowych z Ostrołęki i Wyszkowa oraz przedstawiciele biura podróży „Mówiący Kij”. Spotkanie uświetnił występ uczniów z klasy 3G i 3A, którzy zaprezentowali inscenizację przedstawiającą zaręczyny na Kurpiach. Aktorom towarzyszył Chór szkolny „Bel Canto”.

Młodzież znakomicie przybliżyła obecnym jeden z najstarszych zwyczajów kurpiowskich. Zaproszeni goście mieli możliwość popróbować wiosennych dań kuchni kurpiowskiej przygotowanych przez uczniów klasy 3u i 2G, jak też pracowników gastronomicznych warsztatów szkolnych. Gości obsługiwała klasa 2G.

Gorące podziękowania kierujemy dla nauczycieli języka polskiego: p. Ewy Zych, p. Agnieszki Sikorskiej oraz p. Anny Nol za przygotowanie inscenizacji, panu Dariuszowi Bunkowskiemu za oprawę muzyczną i pani Annie Sawickiej za przygotowane smakołyki.