MŁODZIEŻOWE TARGI EDUKACJI i PRACY

Młodzieżowe Targi Edukacji i Pracy po raz jedenasty zorganizowano w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Skierowane były głównie do uczniów placówek ponadgimnazjalnych, którzy mogli zapoznać się z ofertami edukacyjnymi szkół wyższych z całej Polski. Organizatorem był Wojewódzki Urząd Pracy w Ostrołęce.

W wydarzeniu wzięli udział również uczniowie klas kończących naukę z naszej szkoły, którzy stoją przed trudnym wyborem przyszłej drogi kształcenia. Oferty edukacyjne przygotowało kilkanaście szkół. Zwiedzający mogli też spotkać się ze specjalistami z dziedziny doradztwa zawodowego.

Swoje umiejętności zaprezentowali też uczniowie klasy drugiej, uczący się w technikum, w zawodzie kelner. Nakrywali stół według zasad serwisu synchronicznego. Pokaz kelnerski przygotowały panie: Renata Lech i Wioleta Pędzich.

Krótki film z pokazu:

Anna Słota

XV PREZENTACJE EDUKACYJNE w OSTROŁĘCE

Podczas piętnastej edycji prezentacji edukacyjnych, przygotowanych w hali im. Arkadiusza Gołasia, w dniu 9 marca 2017r. uczniowie trzecich klas gimnazjalnych z terenu Ostrołęki i powiatu mieli możliwość zapoznania się ofertą edukacyjną naszej szkoły na kolejny rok szkolny.

W tym roku, w naszym puncie informacyjnym można było poznać kierunki kształcenia, jakie oferuje ZSZ Nr 4. Można było także :

• posmakować wypieków przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych, a od Karoliny i Patryka dowiedzieć się o techniku żywienia i usług gastronomicznych, techniku technologii żywności o specjalności cukiernik, czy nauce zawodu kucharz, wędliniarz lub piekarz.
  • poćwiczyć obsługę kasy fiskalnej pod okiem Łukasza, handlowca z klasy 3S,
  • pospacerować z naszymi turystkami, które opowiadały o nauce w technikum obsługi turystycznej,
  • przedyskutować sprawy dotyczące nauki w technikum hotelarskim z Patrycją i Kingą z 3T,
  • obejrzeć serwis synchroniczny w wykonaniu uczniów technikum w zawodzie kelner,
  • porozmawiać o ekonomii z uczniami technikum ekonomicznego,
  • zapoznać się z tajnikami spółdzielczości z przedstawicielami Spółdzielni Ekonomik.

Komu nie udało się poczuć atmosfery naszej szkoły podczas XV Prezentacji Edukacyjnych, zapraszamy do nas na dłużej. Pamiętaj, wybierając „Czwórkę” zdobywasz wiedzę i umiejętności w przyjaznych warunkach, i świetnej atmosferze, kończąc szkołę masz nie tylko fach w ręku, ale też miłe wspomnienia.

Anna Słota

KONKURS MATEMATYCZNY „Najsłynniejsza liczba świata”

14 marca 2017 roku w naszej szkole po raz III odbył się międzyszkolny konkurs matematyczny „Najsłynniejsza liczba świata” z okazji Światowego Dnia liczby π.

Patronat nad konkursem objął Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęka pan Jerzy Grabowski, który ufundował główną nagrodę w postaci tabletu.

W konkursie wzięli udział najlepsi uczniowie ze szkół gimnazjalnych: z Zespołu Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej Gimnazjum nr 5 w Ostrołęce, z Gimnazjum nr 1 im. J. Kusocińskiego w Ostrołęce, z Zespołu Szkół nr 3 Gimnazjum nr 3 im. A. Mickiewicza w Ostrołęce, z Gimnazjum nr 2 im. D. Siedzikówny „Inki” w Ostrołęce, z Zespołu Szkół nr 4 Gimnazjum nr 4 w Ostrołęce oraz Zespołu Szkół w Łęgu Przedmiejskim.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce: Patryk Gajek – Gimnazjum nr 5 w Ostrołęce

II miejsce: Eliza Łępicka – Gimnazjum w Łęgu Przedmiejskim

III miejsce: Elwira Ambrzykowska – Gimnazjum nr 4 w Ostrołęce

Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy konkursu upominki i dyplomy.

Nagrody ufundowali: Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęka, Wojewódzki Urząd Pracy w Ostrołęce oraz osoba prywatna. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego konkursu.

Atrakcją dla uczniów gimnazjum była degustacja czekolady na gorąco przygotowanej przez panią Anię Słotę i uczennice naszej szkoły.

Zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy wyników oraz życzymy dalszych sukcesów oraz powodzenia na egzaminach gimnazjalnych.

nauczyciele matematyki

WYCIECZKA NA TARGI TECHNIKI PAKOWANIA I OPAKOWAŃ WARSAW PACK 2017

W dniu 08.03.2017r. uczniowie klasy I TG, II TZ i III TZ wraz z opiekunami Barbarą Krzemińską, Anną Krasną i Elżbietą Rogalską uczestniczyli w Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 oraz równolegle odbywających się Specjalistycznych Targach Spożywczych Food Market Court 2017, w największym w Europie środkowej Międzynarodowym Centrum Targowo – Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k/ Warszawy.

Na targach uczniowie mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w segmencie maszyn pakujących, linii do pakowania, systemów pakowania i nowoczesnych materiałów opakowaniowych dla przetwórstwa rolno-spożywczego i gastronomii. Zobaczyli tu również wystawę produktów spożywczych - od setek dostawców pod jednym dachem.

Anna Krasna

WYCIECZKA DO URZĘDU MIASTA OSTROŁĘKA

W dniu 10.03.2017r. uczniowie klasy 1 Technikum ekonomicznego wraz z opiekunami mgr Joanną Skarzyńską i Małgorzatą Złotkowską w ramach lekcji przedmiotowej gościli w Urzędzie Miasta Ostrołęka.

Celem wycieczki było poznanie procedur związanych z rejestracją działalności gospodarczej. Uczniowie pod okiem specjalisty z Referatu Działalności Gospodarczej UM Ostrołęka Pana Jarosława Sender, zostali zapoznani z przepisami regulującymi rejestrację działalności gospodarczej, sposobami wypełniania i składania wniosku CEIDG, oraz pozostałymi formalnościami związanymi z prowadzeniem, zawieszeniem i likwidacją własnej firmy.

Joanna Skarzyńska