DYPLOM POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJE ZAWODOWE

Dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe po sesji egzaminacyjnej w styczniu 2017r. (oraz wszystkie dyplomy wcześniej uzyskane) można odbierać u kierownika szkolenia praktycznego.

Dyplomy mogą być również odbierane razem z wynikami egzaminu maturalnego w dniu 30 czerwca 2017r.

Anna Słota

SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

Członkowie Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” w dniu 25.05.2017 r. wybrali się na spotkanie z przedszkolakami.

Kolejny raz odwiedziliśmy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 10 w celu kontynuacji podjętych działań o charakterze wolontaryjnym - czytanie ulubionych bajek oraz wspólna zabawa.

Zadowolone maluchy z grupy „NUTKI” odwdzięczyły się śpiewając piosenki z dedykacją dla Huberta Kabacik, Patryka Olszewskiego, Patrycji Miecznikowskiej oraz Patrycji Ejzemberg.

W grupie „SŁONECZEK” ulubione bajki z dzieciństwa czytały: Angelika Krawczyk oraz Amelia Zyśk.

Do grupy „KRASNOLUDKÓW” wybrały się: Aleksandra Koziatek, Dominika Piórkowska oraz Karolina Skorupska.

W grupie „BIEDRONEK” bawiły się Katarzyna Brzozowska oraz Angelika Nurczyk. Z grupą „MUCHOMORKÓW” spotkały się Kinga Kurpiewska oraz Patrycja Jakubiak.

Serdecznie dziękuję młodzieży za zaangażowanie i bezinteresowne działania, które dają nam wiele satysfakcji.

Barbara Parzych

STAŻ ZAWODOWY HOTELARZY W GRECJI

W dniach 23.04 – 6.05.2017 r. klasa II Technikum Hotelarskiego pod okiem opiekunów Magdaleny Karczewskiej i Barbary Zaborowskiej realizowała 2 tygodniowy staż zawodowy w Grecji w ramach projektu pt. „Hotelarz na europejskim rynku pracy – startem w życie zawodowe”. Projekt był realizowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Hotel San Panteleimon 4* w miejscowości Panteleimonos na Riwierze Olimpijskiej umiejscowiony pomiędzy masywem Olimpu, a Morzem Egejskim zapewniał malownicze widoki na przepiękną Grecję. Nabywaliśmy doświadczenia, a ponadto kosztowaliśmy popularnych greckich potraw, uczyliśmy się języka greckiego, zobaczyliśmy jak powstaje grecki specjały – ser feta oraz oliwa z oliwek, tańczyliśmy zorbę, napawaliśmy się słońcem, pięknem egejskich plaż i błękitnym morzem.

Program stażu obejmował standardowe czynności jakie w związku z pobytem gościa hotelowego wykonuje hotelarz. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i potwierdzić predyspozycje do pracy w recepcji, w restauracji, w kuchni oraz w dziale służba pięter.

Stażyści oprócz możliwości zdobywania nowego doświadczenia i szlifowania języka angielskiego, mieli także okazję zwiedzić słoneczną Helladę.

Odwiedziliśmy m.in. Meteory - zespół klasztorów prawosławnych umiejscowionych na szczytach skał, manufakturę ikon religijnych, czerpaliśmy wodę z cudownego źródła Afrodyty, odbyliśmy rejs statkiem na wyspę Skiathos gdzie m.in. kręcono film „Mamma Mia”, zwiedziliśmy farmę owiec, wytwórnię oliwy z oliwek, zakład produkcji sera feta oraz wiele innych ciekawych miejsc.

Myślę, że dla wszystkich nas wyjazd ten będzie niezapomnianym przeżyciem i ciekawym doświadczeniem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Fot. M. Karczewska oraz uczniowie kasy 2 Ht.

Magdalena Karczewska

Mistrzostwa Miasta Ostrołęki w Tenisie Ziemnym

17 maja 2017 roku w ramach XV Mistrzostw Miasta Ostrołęki Szkół Średnich zorganizowano po raz pierwszy w historii turniej w tenisie ziemnym. Do rywalizacji na kortach przy ul. Hallera przystąpiło 7 panów. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali: Patryk Golan, Damian Duszak, Konrad Deptuła i Mateusz Dziesiński. Najlepszym z nich okazał się Patryk Golan, który zajął 3 miejsce w turnieju i odebrał statuetkę oraz brązowy medal.

Statuetki i medale dla najlepszych zawodników oraz dyplomy dla pozostałych uczestników wręczył przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski oraz wicedyrektor MZOS-TiIT Radosław Stachacz.

Gratulacje dla Patryka. Opiekunem zawodników jest Sylwia Gałka.

Zdjęcia pochodzą ze strony:MZOSTiIT w Ostrołęce.

STAŻ W WIELKIEJ BRYTANII

Osoby w wieku 18-35 lat, które zakończyły naukę i nie pracują zapraszamy do skorzystania ze Staż u pracodawców w Wielkiej Brytanii trwającego 60dni.

Uczestnikom zapewnione będzie:

- miejsce stażu - firma zajmująca się szkoleniem kucharzy i mająca dodatkowo zlecenia od Stadionu Liverpool, Stadionu Manchester - weekendowe wydarzenia, kuchnie hotelowe, restauracyjne,

- noclegi i wyżywienie zgodnie ze standardem określonym w dokumentacji konkursowej

- grupa 12 osobowa,

- transport lokalny

- kieszonkowe dla uczestników,

- opiekę mentora oraz

- wsparcie organizacyjne

Więcej informacji, kryteria i możliwość złożenia zgłoszenia:

PLANOWANY WYJAZD BARDZO WSTĘPNIE - OSTATNI TYDZIEŃ CZERWCA Zachęcamy do skorzystania z możliwości!

Anna Słota