AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ DZIECI Z DOMU DZIECKA

OBCHODY „ŚWIATOWEGO DNIA KELNERA”

Dnia 23 marca 2017r. w naszej szkole odbyły się obchody VII Światowego Dnia Kelnera. To pierwsza taka uroczystość w szkole i w Ostrołęce. Inicjatorem tego święta była i jest Akademia Kelnerska Grzegorz Górnika, która powstała w 2010 roku.

Imprezę szkolną przygotowały klasy techniczne w zawodzie kelner i hotelarz pod opieką nauczycieli: Renaty Lech i Wiolety Pędzich.

Uroczystość rozpoczął pokaz nakrycia stołu według zasad serwisu synchronicznego wykonany przez uczniów klasy drugiej technikum w zawodzie kelner.

Swoje umiejętności, nabyte podczas nauki przedmiotów zawodowych, uczniowie mogli zaprezentować podczas  konkursów pod tytułem „ Wielkanocne nakrycie stołu”  oraz „ Dekoracyjne składanie serwetek dla gości".

Renata Lech

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Podczas Światowego Dnia Poezji odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczestnicy zaskoczyli jury nie tylko ciekawym repertuarem, ale także oryginalnymi, wręcz aktorskimi, pełnymi ekspresji i emocji występami. Dlatego też trudno było, spośród 11 osób, wyróżnić 5 najlepszych. Ostatecznie przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

Turniej recytatorski: I miejsce:

Paula Zawadzka z kl. I To

II miejsce: Karolina Milewska z kl.

III Tg III miejsce: Julia Lemańska z kl. II Tk

Turniej poezji śpiewanej:

I miejsce: Maja Stelmaszyńska z kl. I Tg

II miejsce: Agnieszka Dziesińska z kl. II Tk

Paula Zawadzka, Karolina Milewska, Julia Lemańska, Kinga Romańska oraz Maja Stelmaszyńska zakwalifikowały się do Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „To lubię…”, który odbędzie się 30 marca w ZSZ nr 1 w Ostrołęce. Gratulujemy!

Organizatorzy: Agnieszka Sikorska Anna Nol Dariusz Bunkowski

ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

W Światowy Dzień Poezji, który przypada 21 marca, nasza szkoła przyłączyła się do międzynarodowej akcji „Pay with a poem”. Każdy, kto tego dnia zamówił kawę i napisał dowolnej długości wiersz, nie musiał za nią płacić.

Akcję zorganizował Samorząd Uczniowski przy ogromnym wsparciu pani Anny Słoty. Uczennice z klasy III Tg nie tylko serwowały pyszną kawę, ale też inspirowały rówiesników i nauczycieli do tworzenia utworów lirycznych. Celem akcji było również promowanie czytelnictwa- przygotowaliśmy zestaw współczesnych wierszy, z którymi można było się zapoznać… przy kawie.

WOJEWÓDZKI KONKURS „BEZPIECZEŃSTWO i HIGIENA PRACY”

Dnia 16 marca 2017r. odbył się Wojewódzki Konkurs „Bezpieczeństwo i higiena pracy” organizowany przez Wyższą Inżynierską Szkołę Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu. Uczestnictwo w konkursie stwarza młodzieży możliwość zdobywania wiedzy i pogłębiania zainteresowań z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Działania te, maja istotny wpływ na kształtowanie świadomości i promowanie bezpiecznych zachowań wśród młodzieży. Nasza szkolna reprezentacja z klasy III Technik ekonomista w składzie: Paulina Kowalczyk, Michał Piaścika i Milena Szymczyk w kategorii drużynowej zajęli III miejsce. Natomiast w kategorii indywidualnej Milena Szymczyk zajęła V miejsce.

Osoba przygotowująca do konkursu i opiekun podczas konkursu:

Barbara Zaborowska