AKTUALNOŚCI


KONKURS NA NAJLEPSZEGO PRZEDSIĘBIORCĘ


    

W dniu 9 czerwca 2017 roku uczniowie klasy drugiej technikum ekonomicznego przystąpili do konkursu na najlepszego przedsiębiorcę w ZSZ nr 4 w Ostrołęce.

 

Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu zadania praktycznego związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej: - sporządzeniu dokumentacji, -zaksięgowaniu zdarzeń gospodarczych w podatkowej Księdze Przychodów i Rozchodów, - sporządzeniu analizy finansowej przedsiębiorstwa. Uczniowie musieli wykazać się znajomością programów komputerowych: Subiekt Gt i Rachmistrz Gt.

 

Komisja konkursowa w składzie: Przewodnicząca: Barbara Stepnowska Członkowie: Joanna Skarzyńska, Małgorzata Złotkowska, Barbara Parzych Wyłoniła następujących zwycięzców:

1 miejsce – Orzołek Klaudia

2 miejsce – Aleksandra Koziatek

3 miejsce – Hubert Kabacik

 

Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Radę Rodziców. O słodkie pocieszenie dla wszystkich uczestników konkursu zadbali organizatorzy.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy powodzenia w dalszym życiu zawodowym.

 

Joanna Skarzyńska

„Lekcje z ZUS”


    

W związku z realizacją projektu edukacyjnego skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą „Lekcje z ZUS” oraz zgłoszeniem do udziału w towarzyszącej projektowi Olimpiadzie pod hasłem „Warto wiedzieć więcej ubezpieczeniach społecznych” zaprosiliśmy na spotkanie Panią Bożenę Siuda oraz Panią Marzenę Parzych - pracowników Inspektoratu/ZUS w Ostrołęce .

 

Lekcja z udziałem pracowników ZUS odbyła się 5 czerwca 2017 r. W zajęciach o tematyce z zakresu ubezpieczeń społecznych uczestniczyły dwie klasy I i II Technikum Ekonomicznego wraz z nauczycielem Panią Barbarą Parzych. 

 

Dziękujemy za wsparcie oraz otwartość w realizacji projektu budowania świadomości młodego pokolenia Polaków w zakresie ubezpieczeń społecznych, który pomaga zrozumieć, dlaczego nowoczesne państwa formułują politykę zabezpieczenia społecznego i jak ta polityka wpływa na indywidualną przyszłość każdego z nas.  

Barbara Parzych

Drugiego czerwca świętowaliśmy w szkole Dzień Dziecka.


  

Uczniowie klas I A, I R, I G, II H, I u, II u w ramach projektu ,, Droga, którą idę - teatr profilaktyczny”poprzez różne formy teatralne wyrazili swój sprzeciw przeciwko uzależnieniom. Młodzież od kilku miesięcy tworzyła scenariusze, wykonywała rekwizyty i oprawę plastyczną, dzięki czemu spektakle były dobrą lekcją profilaktyki zarówno dla widzów jak i dla aktorów.

 

Między spektaklami były konkursy z nagrodami, a później na placu szkolnym uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z twórcami projektu profilaktycznego ,, Antymina , nie daj się wysterować na minę”, z raperem Mirosławem Kolczykiem i Piotrem Plichtą. Raper zaprezentował kilka muzycznych kawałków, opowiadał historię ze swojego życia, która była wskazówką , co robić aby przeżyć je z dala od świata narkotyków i innych używek. Zamykający spotkanie zabawny freestyle w jego wykonaniu wzbudził największe wrażenie.

 

Spółdzielnia Uczniowska przygotowała kawiarenkę, w której serwowano napoje i popcorn.

 

Uczniowie będą Dzień Dziecka miło wspominać, bo atrakcji było dużo a pogoda, mimo kapryśnej w tym roku, była wymarzona.

 

Dorota Ossowska 

 

POTRAWY REGIONU KURPIOWSKIEGO


   

7 czerwca gościem naszej szkoły była pani Katarzyna Chętnik – prawnuczka Patrona szkoły Adama Chętnika oraz pan Mikołaj Rey – potomek polskiego rodu hrabiowskiego, współwłaściciel polskiego zamku (Montresor) we Francji, uczestnik programu kulinarnego „ Master Szef” . Tematem współpracy na prośbę p. Katarzyny Chętnik było sporządzenie przez panią Agnieszkę Wojtasik i panią Elżbietę Stepnowską potraw regionu kurpiowskiego do książki kulinarnej zawierającej przepisy spisane przez Adama Chętnika a polecane przez Mikołaja Reya. Premiera książki odbędzie się w sierpniu.

 

Sporządzone przez panią Agnieszkę i panią Elżbietę potrawy to : tort makowy, tort z razowego chleba, kisiel śmietankowy, racuchy drożdżowe, hreczuchy, pierniki z żytniej mąki. Degustatorem potraw był gość honorowy pan Mikołaj Rey.

 

Wszystkie potrawy cieszyły się uznaniem smakowym, ale królem wśród potraw został tort z razowego chleba.

 

Nasze nauczycielki zostały zaproszone przez panią Katarzynę Chętnik w dniu 21.06.2017r do programu „ Dzień dobry TVN” w celu sporządzenia tortu z razowego chleba. Paniom gratulujemy i życzymy powodzenia w programie „na żywo”.  

Ewa Tyszka

SPOTKANIE z SERGIUSZEM LEOŃCZYKIEM i STANISŁAWEM PAJKA


  

5 czerwca uczniowie klas 2G, 3A, 2A, 1G , 2 H, 3 G i 3 T mieli możliwość spotkania z p. Sergiuszem Leończykiem – pracownikiem naukowym Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach, na którym wykłada historię i język rosyjski. Gościem zaproszonym był również pan Stanisław Pajka - pedagog, działacz społeczny, badacz i popularyzator regionu kurpiowskiego, współtwórca OTN w Ostrołęce, autor kilkunastu książek.

 

Pan Leończyk opowiedział nam o Chakasji – swoim ojczystym regionie, m.in.: skąd pochodzi nazwa miasta Akakan. Przybliżył nam region Syberii, jego przyrodę, bogactwa naturalne i ciekawostki z życia tamtejszych mieszkańców. Mieliśmy również okazję zapoznać się z najnowszą książką opisującą losy polskich osadników na Syberii.

 

Barbara Stepnowska

 



306 z 419

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl