SZKOLNE KOŁO KOLEŻEŃSKIE

3. Gumowska Aleksandra – kl. III TE
  4. Stachurska Martyna   - kl. III TE
  5. Pikora Martyna – kl. III TE

Zgłoś  się do nich a otrzymasz  pomoc
KOORDYNATORZY KOŁA:

1. ANNA  CHROSTOWSKA – UCZENNICA KLASY IV TE
  2. MARTYNA STACHURSKA –  UCZENNICA KLASY III TE

OPIEKUN KOŁA – nauczyciel  Małgorzata  Złotkowska

AKCJA POLA NADZIEI

19 października wolontariusze z naszej szkoły uczennice IV TG pod opieką p.R.Lech wraz z uczniami "Kolorowej Szkoły" Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Ostrołęce zasadzili cebulki żonkili na terenie Domu Dziecka w Ostrołęce. Akcję zorganizowano w ramach ogólnopolskiej kampanii "Pola Nadziei".

Projekt "Pola Nadziei" jest ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną. Jej symbolem jest żonkil - międzynarodowy symbol nadziei. Wiosną, kiedy kwiatki zakwitną, będą rozdawane w zamian za datki na rzecz Hospicjum Domowego "Caritas" w Ostrołęce.

Renata Lech

SZKOŁA GŁÓWNA GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO w WARSZAWIE

BADANIE PREDYSPOZYCJI ZAWODOWEJ

W dniu 05 października 2016 r. Pani Hanna Głażewska – doradca zawodowy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy Filia w Ostrołęce w klasie III TE przeprowadziła badanie predyspozycji zawodowej testem KZZ (Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych).

Uczniowie po wypełnieniu i przetworzeniu ich w odpowiednim programie opracowanym przez ministerstwo otrzymają szczegółowe wyniki, które maja pomóc w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej oraz określenia swoich celów zawodowych, mocnych stron.

Małgorzata Złotkowska

2016.10.26 PRZEDSZKOLE BAJECZKA

Dnia 26.10.2016r SK PCK – ZSZ nr 4 odwiedziło Bajkowe Przedszkole na Stacji. Wśród 5- 6 latków przeprowadzono pogadankę oraz ćwiczenia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Natomiast wśród 3- 4 latków zostały przeczytane bajki w ramach upowszechniania „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” na rok szkolny 2016/2017, który polega na upowszechnianiu czytelnictwa i rozwijaniu zainteresowań wśród dzieci i młodzieży. Osoby przeprowadzające szkolenie i czytanie bajek to uczniowie z kl. I Tg: A. Zadroga, P. Filochowska, K. Żebrowski, G. Podbielska, E. Kucaba , pod opieką opiekunów SK PCK: B. Zaborowskiej i E. Zabielskiej.

Barbara Zaborowska