KLASA I TO NA WYCIECZCE

W dniach 12-13.05.2016 roku klasa I TO po raz pierwszy była na wycieczce krajoznawczo – integracyjnej w Pasymiu w ośrodku "Kalwa". Pierwszy dzień był dniem turystyczno–rekreacyjnym. Młodzież pływała kajakami i rowerami wodnymi po jeziorze Kalwa. Wieczorem zorganizowaliśmy ognisko podczas którego nie zabrakło konkursów i zabaw, pieczenia kiełbasek oraz śpiewu przy dźwiękach gitary. Drugi dzień był dniem krajoznawczym. Odwiedziliśmy Olsztyn, gdzie młodzież miała okazję uczestniczyć w seansie w Planetarium oraz zapoznać się z historią i zabytkami Olsztyna. Pogoda i humory dopisywały wszystkim uczestnikom. Organizatorem wycieczki była Pani Ewa Margiel i Ewelina Sienkiewicz.

To był dobry początek turystycznej przygody dla klasy i mam nadzieję, że będzie inspiracją do uczestniczenia w kolejnych imprezach turystycznych. Do zobaczenia na następnej wycieczce.

Ewa Margiel

OSTROŁĘCKIE OBCHODY JUBILEUSZU 1050-lecia CHRZTU POLSKI

Gorąco zachęcamy uczniów i nauczycieli do aktywnego udziału w ostrołęckich obchodach jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski w dniu 22 V (niedziela) pod hasłem "Gdzie Chrzest, tam nadzieja".

W programie:

Miasteczko średniowieczne na Fortach Bema - godz. 12.00, Forty Bema.

- pokazy warsztatów rzemieślniczych, obóz wojów, walki rycerskie na miecze i topory, dawna kuchnia, miniskryptorium, czerpanie papieru, gry i zabawy dla publiczności.

Orszak Mieszka i Dobrawy - wymarsz o godz. 16.30 z Placu Bema na forty przez most gen. Madalińskiego.

Orszak odbędzie się z udziałem władz miasta, powiatu, duchowieństwa i mieszkańców Ostrołęki w strojach historycznych.

Rekonstrukcja chrztu Polski - godz. 17.30

Widowisko historyczne w wykonaniu Ostrołęckiej Sceny Autorskiej. "Bogurodzicę" - najstarszą pieśń polską wykonają połączone chóry pod dyrekcją Henryka Gadomskiego.

Uroczysta msza święta - godz. 18.00.

Nabożeństwo z udziałem biskupa Janusza Stepnowskiego i mieszkańców miasta oraz powiatu.

Szczególnie zapraszamy do wzięcia udziału w orszaku.

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce publikuje galerię zdjęć, w której znajdują się propozycje strojów, które być może zainspirują Państwa do przygotowania przebrania z motywami historycznym na jubileuszowy pochód.

Jubileusz 1050-lecia chrztu Polski

MATURA 2016

Egzaminy maturalne powoli zmierzają ku końcowi. Młodzież ocenia je różnie. Jedni twierdzą, że były łatwe, inni wprost przeciwnie- oceniają je jako trudne. Wyniki poznamy 5 lipca. Większość abiturientów złożyła już egzaminy ustne z języka polskiego i języka angielskiego. W naszej galerii zamieściliśmy pamiątkowe zdjęcia wykonane tuż przed rozpoczęciem poszczególnych egzaminów.

zdjęcia na moja ostrołęka

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS CZWARTYCH

W piątek 29 kwietnia 2016 r. w Hali Widowiskowo- Sportowej im. Arkadiusza Gołasia odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas czwartych. Zgromadzeni wysłuchali przemówień pani dyrektor Anny Przygody- Majewskiej i pana wiceprezydenta Grzegorza Płochy. Następnie miało miejsce wręczenie nagród abiturientom, którzy otrzymali wysokie wyniki w nauce. W tym gronie znalazło się 6 osób. Najwyższą średnią ocen- 5,18- uzyskała Martyna Jędrzejczyk z kl. IV Tg. Martyna otrzymała nagrodę od Prezydenta Miasta Ostrołęki. Bardzo dobre wyniki w nauce osiągnęły również Anna Budna, Aleksandra Freus i Natalia Wilga z kl. IV Tg oraz Martyna Mażewska, Paulina Kurpiewska i Aneta Zyśk z kl. IV Hs. Ksiązki, statuetki i dyplomy otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w ostatnim roku nauki, działali w Samorządzie Uczniowskim oraz mieli sukcesy w sporcie.

Uroczystość uświetniły występy solistów: Angeliki Madrak, Patrycji Zakrzewskiej i Daniela Magdzińskiego. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy III To.

SPOTKANIE z PRACOWNIKIEM PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY

W dniu 28.04.2016 r. uczniowie klasy II technikum Ekonomicznego wraz z nauczycielami Małgorzatą Złotkowską i Joanną Skarzyńską uczestniczyli w ramach lekcji przedmiotowej z pracownikiem z Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowy Inspektor Pracy w Warszawie Oddział w Ostrołęce Panem ADAMEM PRZCZÓŁKOWSKIM

Pan Inspektor w ciekawy sposób w formie prezentacji przedstawił najważniejsze zmiany w prawie pracy w 2016 roku oraz nadzór i kontrolę przestrzegania przepisów prawa pracy.

Uczniowie uzyskali również informację na temat przepisów dotyczących stosunku pracy, wynagrodzenia za pracę , czasu pracy, urlopów i uprawnień pracowników związanych z rodzicielstwem.

Dzięki spotkaniu z pracownikami PIP uczniowie naszej szkoły pogłębili wiedzę z zakresu prawa pracy. Mieli także możliwość uzyskania odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań.

M. ZŁOTKOWSKA