SZKOLENIE CUKIERNICZE

Stypendyście uczestniczyli w szkoleniu w ramach realizacji projektu „Mazowsze-stypendia dla uczniów szkół zawodowych”.

Zapewniamy, powstały prawdziwe dzieła sztuki.

Renata Lech

Oto 10 książek, które trzeba przeczytać choć raz w życiu

Nie od dziś wiadomo, że czytanie książek sprzyja rozwojowi człowieka. Nie tylko uczy życia, ale też czyni nas bardziej kreatywnymi i dostarcza rozrywki. Wykazano, że osoby, które czytają dużo książek, są statystycznie dużo szczęśliwsze niż te, które nie czytają ich w ogóle. Na świecie powstało i wciąż powstaje mnóstwo powieści. Lepszych, gorszych, dłuższych, krótszych… Które wybrać?

Poniżej znajduje się moja subiektywna lista dziesięciu książek, które według mojej opinii powinien przeczytać każdy, choćby raz w życiu.

POŁOWA CZŁOWIEKA SKŁADA SIĘ Z KSIĄŻEK, KTÓRE PRZECZYTAŁ”. – KAZIMIERZ KUTZ

1. Dzieci z Bullerbyn – Astrid Lindgren

„Dzieci z Bullerbyn” nie jest to książka jedynie dla dzieci, bo także dla starszej młodzieży i dorosłych.

Można się przy niej doskonale bawić, gdyż pozwala nam cofnąć się do czasów, gdy wszystko było proste- do dzieciństwa. Aż łezka się w oku kręci, gdy pomyślę, ileś przygód można było przeżyć, mając jedynie wyobraźnię. Zastanawiam się, jak wyglądałby nasz świat, gdybyśmy wraz z dorosłością nie zatracili tej magicznej zdolności wyobraźnia sobie rzeczy pięknych i ekscytujących.

ZMIANA TERMINU ZGŁOSZEŃ DO KONKURSU "Liczba Pi w Obiektywie"

Z przyczyn technicznych zmienił się adres skrzynki email, na który można było zgłaszać prace konkursowe.

Przedłużamy termin zgłoszeń uczniów: ​ do 19.03.2021 Aktualny email: ng@zsz4.ostroleka.edu.pl

Zapraszamy do udziału!

ENGLISH SONG CONTEST

Dnia 10 marca 2021r. odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej, który w tym roku miał formę online. Celem konkursu było propagowanie nauki języka angielskiego poprzez formę piosenki, motywowanie do rozwijania kompetencji językowych, a także prezentacja umiejętności językowych i wokalnych. W konkursie wzięło udział siedmioro uczniów z naszej szkoły, którzy przesłali zaśpiewaną przez siebie piosenkę w języku angielskim. Jury w składzie: Katarzyna Waśkiewicz, Katarzyna Dzwonkowska oraz Aldona Zadroga przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Wiktoria Koziatek z kl. 2G1,

II miejsce – Klaudia Domurad z kl. 4O,

III miejsce – Małgorzata Grzyb z kl. 1O.

Jury przyznało również jedno wyróżnienie, które otrzymał Mikołaj Sakowski z kl. 2G1. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Sponsorami nagród konkursu byli: Firma STOLDOR, wydawnictwa językowe Macmillan i Pearson oraz Rada Rodziców ZSZ nr 4.

Gratulujemy wszystkim wykonawcom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Aneta Łyszkowska

Konkurs języka angielskiego z elementami wiedzy o Wielkiej Brytanii

5 marca 2021r. w naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego, w którym uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Celem konkursu było zwiększenie motywacji uczniów do nauki języka angielskiego oraz popularyzacja wiedzy o Wielkiej Brytanii wśród młodzieży szkolnej.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Paulina Laskowska - klasa 1 TG

II miejsce – Adam Magdaleński – klasa 1 TE

III miejsce – Alicja Kacprzak – klasa 1 TE

Uczniowie otrzymali nagrody i upominki, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców oraz wydawnictwo językowe Macmillan.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach językowych!

Organizatorzy:

Swietłana Kupis Aneta Łyszkowska Katarzyna Dzwonkowska