KONKURS LICZBA Π W OBIEKTYWIE

Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce ma zaszczyt zaprosić do zdalnego konkursu międzyszkolnego „Liczba π w obiektywie” dla uczniów klas ósmych Szkół Podstawowych na terenie Ostrołęki oraz okolic z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi przypadającego 14 marca 2021 roku.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

Szczegóły konkursu w Regulaminie.

Dyrekcja i Nauczyciele

ZSZ nr 4

im. A. Chętnika w Ostrołęce

ATOMÓWKI Z 4

W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie filmowym "Z chemią za Pan Brat" zorganizowanego przez Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Celem konkursu było propagowanie nauki chemii jako wiodącego przedmiotu przyrodniczego.

W jesienno – zimowym okresie nauki w nasze szkole wyłoniła się drużyna składająca się z 10 uczniów z różnych klas i profili o nazwie ATOMÓWKI Z 4, która przygotowała swój film reklamowy wraz z naszymi paniami od chemii.

Film wymagał ogromnej pracy oraz wysiłku i został w całości przygotowany zrealizowany w lutym 2021. Ostatecznie niestety nie udało się dostać do finału konkursu, ale i tak jesteśmy dumni z naszych ATOMÓWEK. Wszytskie filmy, które zakawalifikowały się do konkursu są udostępnione YouTubie na profilu dydaktycznym Wydziału chemicznego UJ pod nazwą Ostatni Dzwonek Przed Maturą w tym również i naszej szkoły . I pomimo że przygoda z konkursem już się dla nas zakończyła to serdecznie zapraszamy do lajkowania i komentowania filmu, będzie nam niezmiernie miło

Elżbieta Rogalska , Ewa Okowicka-Dyl

STYPENDIUM PAPIESKIE 2020/2021

W niedzielę 11 października 2020 r. obchodziliśmy w Kościele w Polsce XX Dzień Papieski. Hasłem zeszłorocznej inicjatywy Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia były słowa, a zarazem zawołanie papieskie, św. Jana Pawła II "TOTUS TUUS", zaczerpnięte z modlitwy św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, znajdującej się w jego najsłynniejszym dziele "Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny". Głównym założeniem Dnia Papieskiego jest budowanie św. Janowi Pawłowi II żywego pomnika, którym mają być Ludzie Młodzi, opierający swoje życie o wartości chrześcijańskie i będący równocześnie przyszłą elitą Kościoła i Ojczyzny. Tego dnia odbyła się jak co roku zbiórka publiczna na stypendia papieskie dla zdolnej młodzieży.

Stypendium papieskie w roku szkolnym 2020/2021 z naszej Czwórki otrzymała Alicja Piwowarczyk z klasy 2KC1. Składam Jej najserdeczniejsze gratulacje i życzę dalszych sukcesów!

ks. Marek Spiżewski

PROJEKT "SZKOŁA ZAGADEK"

W naszej szkole jak zwykle dużo się dzieje. Już po raz drugi w tym roku szkolnym będziemy realizować projekt matematyczno-logiczny, na który otrzymaliśmy wsparcie finansowe z fundacji mBank. Projekt "Szkoła zagadek" skierowany jest do uczniów naszej szkoły, którzy interesują się grami i zagadkami niekoniecznie matematycznymi. Innowacyjne zajęcia matematyczno-logiczne poprawiają efektywność nauki matematyki, rozwijają zainteresowania i wzmacniają logiczne myślenie.

Podczas pierwszej edycji 15 uczniów otrzymało nagrody rzeczowe za łączną kwotę 750 zł. Ponadto na potrzeby realizacji projektu został zakupiony laminator z folią.

Z ogromną przyjemnością zachęcamy uczniów do wspólnej zabawy podczas drugiej edycji, która odbędzie się niebawem. Szczegóły o projekcie uczniowie otrzymali w wiadomości na dzienniku. Dla finalistów przewidziane są nagrody rzeczowe za łączną kwotę 900 zł.

E. Rogalska, A. Stefańska

Szkolny zdalny konkurs religijno-plastyczny "Misyjność Naszej Wiary"

W lutym został rozstrzygnięty szkolny zdalny konkurs religijno-plastyczny "Misyjność naszej wiary". Konkurs polegał na samodzielnym wykonaniu pracy plastycznej w wybranej przez siebie technice (malarska, batik, wyklejanka, kolaż, papieroplastyka, rysunek graficzny itp.), w formacie A4 lub A3, odzwierciedlającej temat konkursu i udokumentowaniu gotowej pracy w postaci 2 obowiązkowych zdjęć (pierwszego - samej pracy; drugiego - uczestników i Ich prac).

Celami konkursu było:

- pogłębienie wiary i ducha misyjnego wśród młodzieży

- kształtowanie postaw misyjnych

- zwrócenie uwagi na bycie misjonarką/misjonarzem Jezusa Chrystusa

- kształtowanie kompetencji kluczowych

- rozwój zdolności manualnych i talentu plastycznego uczniów

- aktywizacja młodzieży

- promocja prac uczniów

1. miejsce zajęła Karolina Bakuła z klasy 3A.

2. miejsce zajęła Weronika Niedzwiecka z klasy 3G.

Uczestniczki konkursu otrzymały już nagrody cyfrowe i rzeczowe. Składamy Im najserdeczniejsze gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy: Szkolne Koło Misyjne ZSZ Nr 4 w Ostrołęce, Bogusław Zych, Piotr Romanowski, ks. Marek Spiżewski