OZONOWANIE W NASZEJ SZKOLE

W ramach realizacji projektu „Przeciwdziałanie Covid – 19 w Ostrołęce” przez Klub HDK Oddział Ostrołęcki Legion przeprowadzone zostanie w naszej szkole ozonowanie. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowiecka.

Małgorzata Litwa

ROZSTRZYGNIĘCIE PROJEKTU "PRZEZ ŻOŁĄDEK DO SERCA"

19 kwietnia 2021 r. został rozstrzygnięty PROJEKT "PRZEZ ŻOŁĄDEK DO SERCA" EROS, FILIA I AGAPE - O MIŁOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ.

Projekt polegał na samodzielnym wykonaniu pracy przez uczestników (minimum dwie Osoby do jednej pracy), związanej z ukazaniem budowania relacji i więzi Rodzinnych, Przyjacielskich, Koleżeńskich, Związków na miłości wyrażonej i przyjmowanej przez wspólnie spędzony czas przy stole, wspólne jedzenie i gotowanie oraz wzrost w postawie miłości chrześcijańskiej, z wykorzystaniem technik gastronomicznych, czyli na gotowaniu prosto z serca.

Celami projektu było:

- pogłębienie postawy miłości wśród Młodzieży

- kształtowanie przyjmowania i wyrażania siebie w relacjach

- zwrócenie uwagi na bycie umiłowaną Córką/umiłowanym Synem Boga, Siostrą i Bratem Jezusa

- kształtowanie kompetencji kluczowych

- rozwój zdolności gastronomicznych i talentu kulinarnego uczniów

- aktywizacja Młodzieży - promocja prac uczniów

1. miejsce zajęła Julita Gąska z klasy 2G1.

2. miejsce zajął Rafał Ziemak z klasy 4KC.

3. miejsce zajęła Katarzyna Ruszczyk z klasy 4KC.

4. miejsce zajęła Karolina Bakuła z klasy 3A.

5. miejsce zajęła Daria Jachimczyk z klasy 2G.

6. miejsce zajęła Milena Brzóska z klasy 4R.

​7. miejsce zajęła Julia Karczewska z klasy 1G.

Składamy Im najserdeczniejsze gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

Wręczenie nagród odbędzie się 30 kwietnia 2021 r. w naszej Czwórce.

Organizatorzy:

Szkolne Koło Caritas ZSZ Nr 4 w Ostrołęce,

Sylwia Dyko, Anna Krasna, Agnieszka Sikorska, ks. Marek Spiżewski

PRAKTYCZNE ASPEKTY PROWADZENIA OBSŁUGI KADROWO-PŁACOWEJ

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Warszawie oraz przynależnością do Klubu Nauczycieli Przedmiotów Ekonomicznych uczniowie z klasy 2 AH i 2 A1 wraz z nauczycielami Małgorzatą Złotkowską i Barbarą Parzych brali udział w konferencji pt.: „Praktyczne aspekty prowadzenia obsługi kadrowo – płacowej zatrudnionych pracowników”.

Spotkanie realizowane było z wykorzystaniem technik i metod komunikacji na odległość w dniu 10.03.2021r.

Podczas spotkania poruszone zostały następujące zagadnienia:

- kiedy możemy otrzymać dodatkowe wynagrodzenie za pracę?
- kiedy wynagrodzenie za pracę podlega zmniejszeniu lub potrąceniu?
- pracownik w sądzie pracy – najczęściej występujące przyczyny sporu pomiędzy stronami stosunku pracy.

Prelegentami byli praktycy, którzy na co dzień zajmują się wyżej wymienionymi zagadnieniami w różnych podmiotach gospodarczych:

- Pan Jacek Kędziora – adwokat specjalizujący się w prawie pracy i ubezpieczeniach społecznych,
- Pani Elżbieta Młynarska – Wełpa – specjalista ds. kadr i płac, wieloletni menedżer działów HR w międzynarodowych korporacjach,
- Pani Ewa Skórzewska – biegły rewident, główny księgowy nadzorujący dział zajmujący się sprawami kadrowo – płacowymi.

W trakcie 4,5 godzinnego spotkania zorganizowany został również krótki konkurs z wiedzy kadrowo – płacowej dla uczniów szkół ekonomicznych biorących udział w konferencji.

Uczennica ALEKSANDRA DYMERSKA z klasy 2 AH zajęła II miejsce w konkursie.

Organizatorzy konferencji przekazali wszystkim uczniom dyplomy oraz nagrody dla zwycięzców . GRATULACJE DLA ALEKSANDRY.

Małgorzata Złotkowska

KRAJOWY FINAŁ WIEDZY O ŚW. MAKSYMILIANIE MARII KOLBEM

15 kwietnia 2021 roku w pracowni komputerowej naszej Czwórki odbył się finał krajowy XV Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Maria Kolbem (pisemny, zdalnie).

Naszą Szkołę reprezentowały 2 Osoby: Alicja Piwowarczyk oraz Aleksandra Lewandowska, obie z klasy 2KC1. Finalistki Olimpiady miały za zadanie wykonać test online z zakresu życia, nauczania i działalności św. Maksymiliana Marii Kolbe, książki o. Alberta Wojtczaka OFMConv „Ojciec Maksymilian Maria Kolbe” oraz Ewangelii według św. Marka.

Alicja Piwowarczyk zdobyła 25. miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych w Polsce, a Aleksandra Lewandowska 64. miejsce. Gratulujemy Im uzyskania świetnego wyniku, dziękujemy za reprezentowanie naszej Szkoły na szczeblu ogólnopolskim oraz życzymy dalszych sukcesów!

ks. Marek Spiżewski, Bogusław Zych

FINAŁ SZKOŁA ZAGADEK

15 kwietnia odbył się finał projektu Mysterious school- szkoła zagadek. W finale zmagali się uczniowie z klas: IVO, IVG, IVKC, IIAH, IIKC1. Mieli za zadanie odgadnąć hasło (zdanie) ukryte w różnych szyfrach. Wszystkie klasy poradziły sobie rewelacyjnie, a tylko minuty decydowały o zajętym miejscu.

Miejsce I zajeła klasa IV TO;

miejsce II - klasa II KC1;

miejsce III - klasa 4KC.

Wszystkim drużynom gratulujemy i zapraszamy do kolejnych edycji. Projekt "Szkoła zagadek" w ZSZ Nr 4 wspiera fundacja mBank.

Elżbieta Rogalska i Agnieszka Stefańska