TAJEMNICE CZEKOLADY

W dniu 19 czerwca 2021r. uczennice z klasy 4R Milena Brzóska i Eliza Olszewska – tegoroczne stypendystki w ramach projektu „ Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych” uczestniczyły w kursie pt. „ Tajemnice czekolady” w Instytucie Sztuki Kulinarnej w Warszawie. Stypendystki miały możliwość rozwijania swoich zainteresowań, zdobycia umiejętności praktycznych w zakresie temperowania czekolady na kamieniu, wylewania form, komponowania nadzień ganaszowych, pracy z kolorem i techniki zdobienia czekoladek.

Życzymy sukcesów w rozwijaniu swoich pasji.

Opiekun: Ewa Tyszka

POKAZ I DEGUSTACJA WYROBÓW CUKIERNICZYCH

Dnia  09 czerwca 2021r. Weronika Plona z klasy 4TG i Wiktoria Kordek z klasy4R – tegoroczne absolwentki naszej szkoły i zarazem stypendystki w ramach projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych  w roku szkolnym 2020/2021” podzieliły się swoimi wiadomościami i umiejętnościami z uczniami klasy 3R i 3H na temat etapów sporządzania tortów, brownie, kremów oraz tworzenia figurek z lukru plastycznego . Uczennice w ramach projektu ukończyły warsztaty cukiernicze  poszerzające ich  wiedzę, rozwijające zdolności i umiejętności.

Renata Lech

SPŁYW BRODNICKIM SZLAKIEM KAJAKOWYM

Weekend 11-13 czerwiec 2021 był frajdą dla amatorów kajakarstwa. Jak co roku nasza ekipa zmierzyła się z przyrodą i przygodą . Tym razem odwiedziliśmy Brodnicki Szlak Kajakowy. Pokonaliśmy jeziora Strążym i Bachotek oraz kanał łączący te jeziora. Nie udało nam się ze względu na załamanie pogody sforsować rzeki Drwęcy, która pozostaje dla nas zagadką do przyszłego spływu. Po raz drugi gościł nas luksusowy ośrodek Port Rybaki w miejscowości Szczuka, gdzie mieliśmy możliwość integracji, na którą wszyscy czekali po długim lock downie. Kolejny spływ przeszedł do historii pozostawiając niezapomniane chwile. Gorące podziękowania dla uczestników, którzy są z nami od początku a także gościom spoza szkoły, którzy nieodwracalnie przystali do naszej kajakarskiej paczki. Dziękujemy bardzo w imieniu organizatorów, którymi z ramienia Szkolnego Klubu PTTK była koleżanka Ewelina Sienkiewicz i Ewa Margiel. Do zobaczenia na szlaku kajakowym.

Ewelina Sienkiewicz

SPIS POWSZECHNY INFORMACJE