SZKOLNA BIBLIOTEKA KSIĘGOWEGO

W ramach porozumienia o współpracy Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Warszawie przekazało szkole dla uczniów technikum ekonomicznego materiały dydaktyczne, literaturę fachową, branżowe czasopisma w celu utworzenia szkolnej biblioteki księgowego.

Powyższe publikacje będą wykorzystane do pracy dydaktycznej zarówno przez nauczycieli jak i uczniów.

Małgorzata Złotkowska

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

PODSUMOWANIE ROKU NASZYCH STYPENDYSTÓW

W kończącym się roku szkolnym nasza szkoła mogła poszczycić się aż 18 uzdolnionymi uczniami, którzy otrzymali stypendium zawodowe w ramach projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”.

Stypendyści z klas gastronomicznych, cukierniczych i hotelarskich przez cały rok szkolny rozwijali swoje pasje i zdolności, poszerzali swoje zainteresowania, pogłębiali wiedzę, szlifowali swoje umiejętności zawodowe, poznawali tajniki gastronomii i cukiernictwa.

Jedni piekli i wykonywali piękne dzieła cukiernicze m.in. torty piętrowe, ciasta, monoporcje, fit deserki, drudzy miksowali drinki i koktajle owocowe, kolejni uczyli się wykonywania dekoracji cukierniczych i figurek z lukru, poznawali tajniki czekolady, dietetyki sportowej czy językowego treningu personalnego, jeszcze inni uczyli się jak fotografować żywność. Można by wymieniać i wymieniać kolejne umiejętności jakie zdobywali nasi uczniowie.

Pomimo trudnego roku szkolnego, jaki mamy za sobą, jesteśmy pewni, że każdy stypendysta kończy go bogatszy nie tylko w wiedzę teoretyczną i praktyczną, ale także pewniejszy siebie i bardziej doświadczony. My opiekunowie jesteśmy z wszystkich naszych stypendystów bardzo dumni i zadowoleni, że mogliśmy uczestniczyć w ich rozwoju zawodowym i jesteśmy przekonani, że jeszcze o nich usłyszymy w przyszłości.

Życząc wielu sukcesów, dziękujemy Wam, że godnie reprezentowaliście naszą szkołę.

W imieniu wszystkich opiekunów:
Ewa Okowicka – Dyl i Magdalena Karczewska

Medale 120-Lecie spółdzielni uczniowskich w Polsce 1900-2020

W imieniu Rady i Zarządu Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2020/2021 zostały przekazane Medale 120 - lecia Spółdzielni Uczniowskich.

Prezes Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” Aleksandra Olender oraz wiceprezes Cezary Kostrzewski mieli zaszczyt wręczyć dyplomy nadania medalu wraz z medalami wszystkim wyróżnionym.

Z podziękowaniami za empatię, życzliwość, podejmowane działania, promowanie i upowszechnianie wartości oraz zasad spółdzielczych, przedsiębiorczości, a także demokracji wśród dzieci i młodzieży, wspieranie przedsięwzięć oraz aktywny wkład w rozwój spółdzielni uczniowskich.

Na wniosek Rady i Zarządu Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej Kapituła Medalu postanowiła uhonorować: Panią Dyrektor Barbarę Stepnowską, Pana Kazimierza Parszewskiego, Pana Roberta Piątka, Panią Małgorzatę Święcicką, Panią Barbarę Parzych, Spółdzielnię Mieszkaniową „PARKOWA”, PSS SPOŁEM w Ostrołęce.

Dziękujemy Pani Prezes Annie Bulka za docenienie naszej spółdzielczej aktywności, liczymy ma dalszą współpracę oraz wsparcie w czasie nowych wyzwań.

Barbara Parzych

SZKOŁA AMBASADOR PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO