Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego konkurs wiedzy o UE

1 czerwca w Dniu Dziecka oprócz wielu gier i zabaw odbył się w naszej szkole w ramach programu Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego konkurs wiedzy o UE. Stoisko oraz pytania konkursowe przygotowały Młodsze Ambasadorki z klasy 2 AH wraz ze Starszą Ambasadorką a zarazem wychowawczynią klasy- Barbarą Zaborowską. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów z wielu klas. Jury wyłoniło najlepszych. Oto wyniki konkursu:

I miejsce- Adrian Prusik kl.2G

II miejsce- Kinga Białczak kl. 2 AH

III miejsce- Patrycja Koziatek kl. 2 CS

Nagrody pocieszenia otrzymali:

1. Łucja Polewacz kl. 3S

2. Oliwia Kaczyńska kl.3S

3. Julia Myśkiewicz kl. 3S

4. Wiktoria Koziatek kl. 2AH

5. Klaudia Rostkowska kl.2G

6. Marta Prajs kl. 1A

7. Sylwia Skorada kl.1A

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce -serdecznie dziękujemy a Zwycięzcom gratulujemy.

Małgorzata Święcicka
Barbara Zaborowska

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

Już po raz kolejny uczniowie Naszej Szkoly wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie który odbył się 20.04.2021r. tym razem w formie zdalnej. Do konkursu przystąpiły dwie uczennice, które spełniły podstawowy wymóg przeczytania obowiązujących lektur. Najlepszy wynik uzyskała ucz. kl I G Paulina Laskowska. Uczennica Wiktoria Lutrzykowska również wykazała wysoki poziom wiedzy językowej. Ponadto Paulina pokonała konkurencję również w innym konkursie jęz. angielskiego. Gratulacje

Danuta Mieczkowska

WRĘCZENIE NAGRÓD

Dnia 2 czerwca 2021 r. na sali gimnastyczne wręczone zostały nagrody zwycięzcom szkolnego konkursu na najlepszą prezentację multimedialną „Dar krwi – darem życia” oraz na najlepsze hasła propagujące krwiodawstwo. Nagrody wręczyła Pani Dyrektor Barbara Stepnowska. Jeszcze raz przypomnijmy ich sobie:

Prezentacja multimedialna „Dar krwi – darem życia”:

1 miejsce Wiktoria Wróbel z klasy 2 Tg

2 miejsce Wiktoria Sypniewska z klasy 2 Tg

3 miejsce Anna Kumińska z klasy 2 To

Hasła propagujące krwiodawstwo:

1 miejsce Emilia Mikulska z klasy 1 Tg

2 miejsce Julita Gąska z klasy 2 Tg1

3 miejsce Dominika Bałazy z klasy 3 Hs

GRATULUJEMY!!!

SPIS POWSZECHNY

Kultura Pomnik Mauzoleum Poległych w bitwie pod Ostrołęką 26 maja 1831r.

Z okazji 190 rocznicy bitwy pod Ostrołęką, uczniowie klasy 3G zwiedzali mauzoleum, powtórzyli wiadomości z lekcji historii. 26 maja 1831 roku pod Ostrołęką starły się wojska dowodzone przez generała Jana Skrzyneckiego i feldmarszałka Iwana Dybicza. Bitwa pochłonęła po obu stronach ponad 10 tysięcy zabitych i rannych. Była to jedna z największych batalii powstania listopadowego.

Klasa 3G

Agnieszka Wilińska