X JUBILEUSZOWY KONKURS WIEDZY O HANDLU I TOWAROZNAWSTWIE

W dniu 28.05.2021r. w Naszej Szkole odbył się X Jubileuszowy Konkurs Wiedzy o handlu i towaroznawstwie. Zasięg konkursu obejmował szkoły kształcące w zawodzie technik handlowiec z m. Ostrołęka , powiatu ostrołęckiego i m. Łomża.

Patronat na konkursem objęła Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży Wydział Towaroznawstwa.

Uczniowie którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu i otrzymali najwyższą liczbę punktów w I Etapie Konkursu.

I miejsce zajęła Zuzanna Sobiech uczennica klasy 2CS

II miejsce zajęła Kornelia Marcinkowska, Patrycja Koziatek ,Kulesza Wiktoria - uczennice klasy 2CS

III miejsce zajęła Paulina Jakubowska uczennica klasy 1S

Gratulujemy !

Do etapu drugiego zakwalifikowało się 10 uczniów z Naszej Szkoły i 2 uczniów z powiatu ostrołęckiego z ZSP w Goworowie.

II Etap Konkursu Wiedzy o handlu i towaroznawstwie przewidziany jest na październik 2021 roku.

Nagrody w konkursie ufundowała „Spółdzielnia Uczniowska Ekonomik” i Rada Rodziców.

Barbara Zatryb, Anna Przygoda Majewska,
Krystyna Korczakowska - Nosek

EKONOMISTKI W ETAPIE CENTRALNYM KONKURSU „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”

28 maja 2021 r. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie odbył się etap centralny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. W tym roku decyzją Pani Katarzyny Łażewskiej-Hrycko, Głównego Inspektora Pracy, finał VIII edycji konkursu realizowany był w formie stacjonarnej, z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego, w siedzibach okręgowych inspektoratów pracy.

W zmaganiach uczestniczyli laureaci etapu wojewódzkiego: Karolina Bakuła i Anita Dumała z Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce oraz Marta Krawczak z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

Laureaci etapu wojewódzkiego mieli za zadanie rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru składającego się z 50 pytań.

Wyniki tego etapu zostaną ogłoszone do 4 czerwca. Rozdanie nagród zwycięzcom nastąpi w siedzibie Głównego Inspektoratu Pracy.

Spotkanie z uczniami i opiekunami poprowadził Sobiesław Jaroszek, Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy. W trakcie spotkania Sobiesław Jaroszek wręczył dyplomy Głównego Inspektora Pracy za udział w konkursie oraz dyplomy za zajęcie poszczególnych miejsc w etapie wojewódzkim. Opiekunowie otrzymali listy gratulacyjne za przygotowanie uczniów do konkursu. Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy podczas spotkania życzył laureatom doskonałej znajomości zagadnień prawa pracy nie tylko podczas konkursu ale i podczas całej kariery zawodowej.

Joanna Skarzyńska

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA

ZAKRĘCONA CZWÓRKA

Jesteśmy na ostatniej prostej…zostały już tylko kilka dni naszej Szkolnej Akcji Rowerowej "Zakręcona Czwórka". Co tu dużo mówić…UCZNIOWIE są bezkonkurencyjni… Czyżby KADRA już się poddała?

Aktualna tabela…

Naszą akcję wspiera firma PHU „RESMOT”, która jest fundatorem jednej z nagród.

Przypominamy, że jeździmy do 5 czerwca (sobota), a na Wasze wyniki z tego tygodnia czekamy do poniedziałku 7 czerwca. O terminie podsumowania akcji i wręczenia nagród uczestnicy zostaną jeszcze poinformowani.

Korzystajmy z nadchodzącego ciepła i spędzajmy duuużo czasu na świeżym powietrzu… Życzymy słonecznego długiego weekendu...

Małgorzata Litwa

DIETETYKA SPORTOWA

27 maja2021r. Natalia Marchewka i Iza Bielacka - tegoroczne absolwentki naszej szkoły z klasy 4R i zarazem stypendystki w ramach projektu „ Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych w roku szkolnym 2020/2021” podzieliły się swoimi wiadomościami i umiejętnościami z uczniami klasy 3 G na temat dietetyki sportowej, znaczenia i wartości odżywczych koktajli owocowo – warzywnych oraz techniki sporządzania tortu bezowego na przykładzie „ Bezy Pavlowej”.

W ramach uzyskanego stypendium Natalia Marchewka ukończyła „ Językowy trening personalny” organizowany przez Językowych Trenerów Personalnych oraz szkolenie z zakresu dekorowania i składania tortów piętrowych organizowany przez „ URSZI CAKES”. Natomiast Iza Bielacka ukończyła „Kurs Dietetyki Sportowej i suplementacji w sporcie” organizowany przez Instytut Dietetyki i Promocji Zdrowia.

Naszym absolwentkom życzymy dalszych sukcesów zawodowych, rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Opiekun Ewa Tyszka