Szkolny konkurs historyczno-religijny

Szkolny konkurs historyczno-religijny "Bł. kard. Stefan Wyszyński (1901-81), Prymas Tysiąclecia" - wręczenie nagród laureatom testu

Bł. kard. Stefan Wyszyński z wielką mocą i w Bożym duchu odnosił się do Ludzi Młodych. Pragnął, aby trwali blisko Boga zawierzając Chrystusowi i oddając się w opiekę Maryi. Zachęcał, aby zgłębiali historię Polski i pielęgnowali polskie tradycje oraz kulturę.

24 września 2021 r. w naszej Czwórce odbył się w formie testu szkolny konkurs historyczno-religijny "Bł. kard. Stefan Wyszyński (1901-81), Prymas Tysiąclecia". Oto jego wyniki:
1. miejsce zajął Dawid Zdunek z klasy 3A1.
2. miejsce zajęła Julia Morawska z klasy 3SH1.
3. miejsce zajęła Kamila Rybacka z klawy 3SH1.
4. miejsce zajął Mateusz Siok z klasy 3A1.
5. miejsce zajęła Gabriela Krakowiecka z klasy 3A1.
6. miejsce zajęły ex aequo Julia Ogniewska z klasy 3KC1 oraz Weronika Komuda z klasy 3SH1.
8. miejsce zajęła Alicja Piwowarczyk z klasy 3KC1.
9. miejsce zajęła Oliwia Załęska z klasy 3SH1.

1 października 2021 r. Dyrekcja naszej szkoły oraz organizatorzy konkursu wręczyli nagrody laureatom testu. Wszystkim uczestnikom rywalizacji składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzymy Im dalszych sukcesów!

Organizatorzy:

- Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce

- ks. Marek Spiżewski

- Agnieszka Wilińska

- Krystyna Korczakowska-Nosek

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ „METALÓWKA CUP”

28 września 2021 na boisku Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Ostrołęce odbył się V Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 „Metalówka Cup”. Drużyna naszej szkoły zajęła IV miejsce i otrzymała puchar oraz pamiątkowe medale.

Skład naszej drużyny:

Kacper Szmigiel – kapitan 2G, Krystian Ruszczyk 2G, Paweł Wódecki 2G, Adam Magdaleński 2S, Bartłomiej Salamucha 2S, Kacper Szczęsny 2S, Szymon Walczak 2S, Wiktor Zalewski 1A, Olaf Radziński 1A, Jakub Prusaczyk 1A, Dominik Truszkowski 1S, Aleksander Kulikowski 1S.

Opiekun drużyny
Sylwia Gałka

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI

27 wrzesień jest Światowym Dniem Turystyki. Tradycyjnie jak co roku nasi uczniowie uczcili ten dzień. Tym razem grupa 40 uczniów kierunku turystyka wyjechała na wycieczkę. Punktem docelowym były Mazury. Na początek rejs statkiem po jeziorze Nidzkim a następnie spotkanie w Leśniczówce Pranie z twórczością i osobą poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Wspaniała lekcja języka polskiego przybliżyła nam postać poety. Młodzież miała również okazję spróbować sił w roli aktorów teatrzyku „Zielona Gęś”. Nie obyło się bez ogniska z pieczeniem kiełbasek, konkursem krajoznawczym wiedzy o Warmii i Mazurach oraz zabawami przy ognisku. Wycieczkę z ramienia PTTK zorganizowała Pani Ewelina Sienkiewicz, konkurs krajoznawczy przygotowała Pani Elżbieta Niedźwiedzka, natomiast zajęcia sportowe Pani Sylwia Gałka. Dziękujemy Wam turyści za udział w tym wyjeździe i zapraszamy do dalszej współpracy. Prawdopodobnie zimą na kuligu w Białowieży??

Ewelina Sienkiewicz

WYCIECZKA "GINĄCE ZAWODY"

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wyjechali do Kadzidła, aby tam uczestniczyć w jubileuszowych XX warsztatach etnograficznych „Ginące zawody”.

Tematem przewodnim tegorocznych warsztatów była wycinanka. Pod fachowym okiem najlepszych twórców uczniowie mogli poznać tajniki wielu dziedzin twórczości i rzemiosła wiejskiego. Każdy miał okazję by spróbować swoich umiejętności w tworzeniu garnków, kowalstwie, tkaniu, rzeźbiarstwie no i oczywiście w strzyżeniu wycinanek.

Udział w warsztatach był dobrym sposobem na zainspirowanie naszych uczniów do samodzielnego odkrywania dziedzictwa, tradycji i historii swojej najbliższej okolicy. Na koniec pobytu, przy wspólnym pieczeniu kiełbasek i grach zespołowych odbyły się integracje klasowe:)

Do obejrzenia:

Urszula Kaliszewska

ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

Jabłka to jedne z najpopularniejszych owoców na świecie, a jego święto obchodzone jest 28 września. Przy tej okazji warto przypomnieć, że Polska jest największym producentem tych owoców w Europie, a ich wysoka jakość jest ceniona przez konsumentów na całym świecie. W związku z powyższym w naszej szkole nie mogło zabraknąć obchodów Światowego Dnia Jabłka! Z tej okazji, nauczyciele przedmiotów gastronomicznych wraz ze wspaniałymi hostessami z klasy 1G przygotowali kosze przepysznych jabłek, które rozdawane były społeczności szkolnej. Dodatkowo uczniowie przygotowali piękne plakaty informujące o tym dniu, z których możemy dowiedzieć się wiele ciekawostek na temat jabłek.

Serdeczne podziękowania kierujemy do darczyńców, którzy ufundowali nam skrzynki pełne jabłek- Hurtowni owocowo-warzywnej Majewscy oraz Pani Kierownik Warsztatów Gastronomicznych Elżbiecie Stepnowskiej.

Ewa Okowicka